کاربرد کربنات سدیم و سود پرک در صنعت کاغذ سازی

کاربرد کربنات سدیم و سود پرک در صنعت کاغذ سازی

چکیده

سود پرک یا کربنات سدیم طبیعتا از نظر خاصیت قلیایی  در رده پایین و نسبتا ضعیف می باشد. خمیر کاغذی تولید شده با فرآیند بازیابی شیمیایی نامتعارف با تولید سود پرک یا کربنات سدیم پایان می‌یابد. سود پرک که در نتیجه فرآیند تولید می‌شود، کیفیت پایینی دارد و به واحدهای تولیدی صابون فروخته می‌شود. فرآیند سفیدگری و رنگبری نیاز به خاصیت قلیایی پایینی دارد که در آن pH به طور طبیعی در محدوده ۹.۵ تا ۱۱ قرار دارد.

خاصیت قلیایی پایین ، ممکن است  به استفاده از سود پرک در فرایند خمیردندان و سفید سازی کمک کند. در مطالعه  پروسه خمیر سازی و سفید سازی حاضر که در آن از سود پرک استفاده می شود، چوب (اکالیپتوس) و مواد خام (کاه گندم) قابل بررسی می باشند.

مطالعات بر روی کاه گندم شامل پالایش شیمیایی و نیمه شیمیایی کاه گندم، کاغذ تولید شده از اکالیپتوس و کاه گندم و استفاده از سود پرک در دیگر پروسه های سفید سازی مورد بررسی قرار گرفت. مشاهده شده ‌است که  بسته به فرآیند و نوع خمیر تولید شده ، سود سوزآور را می‌توان با خاکستر سودا جایگزین کرد.

واژگان کلیدی : سود پرک ، کاه گندم ، اوکالیپتوس ، خمیر سودا .

مقدمه و تاثیر در خرید کربنات سدیم

صنعت پالپ و کاغذ بسیار متنوع در هند ، دارای یک منبع فیبر ناهمگن و در نتیجه فن‌آوری‌های تولید کاغذ و پالپ می‌باشد. سود پرک یک ماده شیمیایی پخت اصلی در هر دو فرآیند سودا و کرافت است. اقتصاد کارخانه کاغذ متکی به یک کارخانه بازیافت مواد شیمیایی کارآمد می باشد.

کارخانه های تولید کاغذ، به راحتی به سیستم بازیافت شیمیایی معمولی دسترسی پیدا می کنند. کارخانه‌های کوچک و متوسط با مواد خام کشاورزی مانند کاه گندم ، تفاله نیشکر، کاه برنج و غیره به دلیل حضور سیلیس بالا و سایر عناصر غیر فرآیندی در این مواد خام ، به سمت سیستم بازیابی غیر متعارف در حرکتند. این تکنولوژی نمک قلیایی و ماده شیمیایی ( آلکالی ) را به شکل خاکستر سودا یا کربنات سدیم ایجاد نمی‌کند [ ۱ ] .

بنابراین خاکستر سودا در صنایع دیگر مثل شیشه ، صابون و مواد شوینده به فروش می‌رود [ ۲ ] . احتمال دارد که خاکستر سودا بتواند توسط خود آسیاب کاغذ در خط فیبر آن مورد استفاده قرار گیرد . ‌خرید کربنات سدیم (Na2CO3) یک منبع قلیایی جایگزین است که در کارخانه‌های تولید مواد پالپ شیمیایی رایج است و همچنین به عنوان محصول بازیافت مواد شیمیایی در کارخانه‌های کاغذ سازی شیمی- مکانیکی موجود است. استفاده از آن برای خمیرسازی و سفید کردن مواد خام مختلف در متون گزارش شده ‌است .

‌خرید کربنات سدیم به همراه اکسیژن برای تولید خمیر مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از سود پرک یا کربنات سدیم به عنوان منبع دوز قلیایی ملایم برای حفظ ph مورد نظر همچنین روند رنگبری پراکسید هیدروژن نیز گزارش شده ‌است . [۴] در مطالعه حاضر احتمالات برای بهره ‌برداری از خاکستر سودا در مراحل مختلف فرآیند بر روی چوب ( اوکالیپتوس ) و مواد غیر چوبی ( کاه گندم ) مورد بررسی قرار می‌گیرند.

مطالعات شامل استفاده از خاکستر سودا همراه با سود پرک در طول فرآیند شیمیایی ، نیمه شیمیایی و شیمی – مکانیکی( CMP ) است. علاوه بر این، استفاده از خاکستر سودا در طعم اکسیژن و سفید کردن اکالیپتوس و خمیر کاه گندم نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

۱. مواد و روش‌ها

جمع‌آوری و آماده‌سازی و قیمت کربنات سدیم

ساقه‌های ذرت خشک و اوکالیپتوس ( E . tereticornis) که برای مطالعات مورد استفاده قرار گرفتند، در کیسه های پلی اتیلنی برای رسیدن به سطح رطوبت یکنواخت نگهداری شدند. مقدار رطوبت نمونه معرف تعیین شد . آنالیز شیمیایی proximate تجزیه و تحلیل شیمیایی proximate Eucalyptus و کاه گندم طبق استانداردهای زیر انجام شد .

 

 

جدول یک کاربرد سود پرک

جدول یک کاربرد سود پرک

S.No.پارامترهاروش
۱خاکسترAPPITA P3M-69
۲سیلیسTAPPI UM 3
۳کلرایدASTM
۴LigninTAPPI-T-222
۵هلوسلولزWise et al Paper Trade J 122 No. 2 35 (1946)
۶آلفا سلولزTAPPI203OS74
۷PentosanUV Method
۸حلال در آب گرمAPPITA P4M-61
۹حلال در آب سردTAPPI 207om88
۱۰۱% حلال در سودTAPPI 212om-98

خمیر سازی مواد خام – خمیر شیمیایی

آزمایش ها در یک دستگاه هاضم هیدرولیکی شامل شش گلوله هر یک به ظرفیت ۲٫۵ لیتر، با چرخش در حمام پلی اتیلن گلیکول گرم شده با الکتریک انجام شد. در پایان زمان پخت ، گلوله ها برداشته شدند و در تانک آبی خاموش شدند تا گلوله های پخت ‌شده ، برای شستن برداشته شوند.

شستشو با آب داغ تا زمانی که جرم پخته ‌شده از مشروبات الکلی آزاد شود ، انجام شد. بعد از شستن کامل ، تولید خمیر فرش نشده تعیین شد و خمیر در توری ” Serla ” با استفاده از مش ۰٫۲۰ میلی متر آزمایش شد . عرض شیار . تعداد Kappa  پالپ غربال شده به روش استاندارد TAPPI T-236-OS-76 تعیین شد. شرایط پخت بعدی حفظ شد

جدول دو کاربرد سود پرک

جدول دو کاربرد سود پرک

شرایط پخت
مواد خام در هر گلوله ،۲۰۰
نسبت بث ( متریال : Liquor )۱:۳
 دمای پخت., oCAs required
برنامه پخت
حداکثر دما۱۶۲ oC
زمان برای حداکثر دما۱۲۰ min
زمان در حداکثر دما۱۲۰ min

خمیرسازی نیمه شیمیایی

همان طور که در بالا ذکر شد ، خمیر کاغذ نیمه شیمیایی از کاه گندم آماده شده و به دنبال آن با پالایش تک مرحله‌ای به منظور رد کردن خمیر آزاد مورد استفاده قرار گرفت. شرایط پخت شبیه به نگهداری شرایط خمیر سازی شیمیایی می باشد.

جدول سه کاربرد سود پرک

پارامترهاChlorine/Chlorine Dioxide StageAlkali extraction StageChlorine Dioxide Stag
ثبات ,%۵٫۰۱۰٫۰۱۰٫۰
 مدت واکنش,mi۶۰۹۰۳۶۰
 دمای واکنش, °C۵۰۸۰۷۰

خمیرسازی APMP / شیمی-مکانیکی

چیپس ها با آب و مواد شیمیایی به مدت ۱ دقیقه برای اشباع مناسب خیس شده و به دنبال آن پخت و پز ملایم صورت گرفت. سپس جرم پخته شده  توسط پالایشگر ۳ مرحله ای دیسکی صورت گرفت تا خمیر مکانیکی بدست آید. شرایط پخت Chemi Mechanical / APMP پالایش عصاره اوکالیپتوس و کاه گندم.

جدول چهار کاربرد کربنات سدیم در کاغذ سازی

پارامترهااوکالیپتوس (CMP)کاه گندم (APMP
 دما, oC۱۲۰۸۵
زمان, min.۹۰۶۰

تعیین تعداد Kappa  / کیلوگرم، روشنایی و ویسکوزیته

خمیر کاغذ برای بازده مورد آنالیز قرار گرفت ،اعداد عبارتند از: عدد کاپا ( TAPPI T : ۲۳۶ – ۷۶ ) ، روشنایی ( ISO ۲۴۷۰ ) و ویسکوزیته درونی ( پویش C : ۳ ) .

اعمال اکسیژن، پیش از خمیر سازی

استفاده ازاکسیژن در نمونه خمیر کاغذ در ترکیب کوانتومی طبق آنچه که در کتابچه راهنمای رآکتور اکسیژن تهیه‌ شده ، توسط شرکت کوانتوم ، اوهایو ، ایالات ‌متحده آمریکا ارائه شده است. سود پرک به مقدار ۲۵۰ گرم از مقدار پالپ قبل از بالا بردن دمای آن تا ۹۰ درجه سانتی گراد با قرار دادن در یک اجاق مایکروویو کاملا مخلوط شد.

پالپ پیش گرم شده در مخزن راکتور با ظرفیت ۳٫۵ لیتر در دمای ۹۰ درجه سانتیگراد نگهداری می شود تا تحت اعمال اکسیژن قرار گیرد. گاز اکسیژن از طریق سیلندر به داخل رئاکتور تزریق می شود. زمان انتقال حرارت / زمان مخلوط بعد از هر ۱۵ دقیقه برای ۱۲ ثانیه حفظ شد. شرایط زیر در طول اعمال اکسیژن حفظ شد :

جدول پنج کاغذ سازی

جدول پنج کاغذ سازی

استحکام خمیری:,%۱۰
مقدارهیدروکسید سدیم شارژ شده۲٫۰
 فشار اکسیژن ,Kg۵
دمای موقت. , oC۹۰
 زمان اعمال ,min۶۰

بعد از اعمال اکسیژن pH خمیر تعیین شد. پالپ کاملا شسته شده برای تعداد کاپا، روشنایی، ویسکوزیته و تعیین عملکرد ارزیابی شد.

CEpH و DEpD سفید کردن پالپ مواد شیمیایی و کاربرد سود پرک و کربنات سدیم

پالپ خام شیمیایی کاه گندم از تعداد کاپا های مختلف با توالی CEpH و DEpD معمولی برای روشنایی مطلوب رعایت شد. شرایط زیر در آزمایشات در حین عملیات سفید سازی حفظ شدند.

۱-نتایج و بحث

تجزیه و تحلیل شیمیایی کاربرد سود پرک

جدول -۱ مقادیر به دست آمده در تجزیه شیمیایی نزدیکی اکالیپتوس و کاه گندم را نشان می دهد. وجود محتوای لیگنین بیشتر در ماده خام بیانگر این واقعیت است که به مقدار بیشتری از ترکیبات شیمیایی برای انحلال لیگنین در مواد شیمیایی بیشتر نیاز است .

جدول ۱

تخمین تجزیه و تحلیل شیمیایی کاه گندم و اکالیپتوس

Sl.خصوصیاتواحداکالیپتوسکاه گندم
۱خاکستر%۰٫۶۶۵٫۷
۳حلالیت آب سرد%۲٫۳۸۵٫۴
۴حلالیت آب داغ%۴٫۳۱۹٫۶
۵N/10 حلالیت سود%۱۶٫۸۳۳۶٫۱
۶حلالیت الکل بنزن%۳٫۰۰۲٫۸
۷اسید لیگنین نامحلول%۲۹٫۹۱۹٫۹
۹هولوسلولوز%۷۰٫۳۷۴٫۰
۱۰پنتوزان%۱۱٫۰۷۱۹٫۸

یافته های تقریبی نشان می دهد که در مقایسه با کاه گندم، خاکستر در اکالیپتوس کمتراست، در حالی که لیگنین در اکالیپتوس زیادتر از کاه گندم است.

تولید پالپ و تاثیر خرید سود پرک با درجه نیمه شیمیایی

بهینه سازی پارامترهای خمش کاه گندم با استفاده از ترکیبی از کربنات سدیم (خاکستر سودا) و خرید سود پرک برای تولید خمیر با درجه نیمه شیمیایی در جدول -۲ آمده است. پس از خمیر شدن در دستگاه هیدرولیکی ، خمیر بدون حفاظ در پالایشگاه دیسک آزمایشگاهی تصفیه شد. از نتایج نشان‌داده‌شده در جدول ۲ مشهود است که  ۱۶ % کل بار شیمیایی سود سوزآور با ۳۰ % تا ۵۰ % خاکستر سودا جایگزین می‌شود .

کاپا از ۳۸ ( ۳۰ % خاکستر سودا ) تا ۵۶ ( ۵۰ % خاکستر سودا ) در برابر ۴۶ Kappa سودا ( pulp سودا ) افزایش یافت. هنگامی که بار شیمیایی از ۱۶ تا ۱۸ درصد افزایش می‌یابد ( Caustic سودا : سودا ۷۰ : ۳۰ ) سودا با عدد کاپا در نهایت به دست می‌آید ، یعنی ۶۰.۲۲ % .

جدول ۲

سفید کردن تعداد مختلف خمیر کاپا

سفید کردن تعداد مختلف خمیر کاپا

سفیدسازی نیمه شیمیایی کاه گندم

پارامترها۱۲۳۴
پخت شیمیایی,% NaOH (سود سوز آور)۱۶۱۶۱۶۱۸
تعویض سودا با خاکستر سودا (Na2CO3),% NaOH:Na2 CO3۱۰۰: ۰۷۰:۳۰۵۰:۵۰۳۰:۷۰
مواد شیمیایی اضافه شده, g NaOH:Na2 CO3۱۶/۰۱۱٫۲/۴٫۸۸/۸۵٫۴/ ۱۲٫۶
عملکرد بی اثر،٪ پس از غربالگری۴۸۵۵٫۰۵۳۶۰٫۲۲
شماره کاپا۲۵۳۸۵۶۶۶٫۲

خواص فیزیکی پالپ کاپا بالا

خمیر نیمه شیمیایی سودا از کاه گندم با کاپا شماره ۵۳ و ۶۶٫۲ برای خواص استحکامی که در جدول ۳ داده شده است مورد بررسی قرار گرفت. ویژگی‌های مقاومت خمیرهای غیر سفید کننده نشان می‌دهد که خاکستر سودا پتانسیل خوبی در کاغذ دارد که به عنوان جایگزینی برای سودا عمل می‌کند که منجر به خمیر نیمه شیمیایی با خواص فیزیکی بهتری می‌شود .

تولید پالپ شیمیایی کلاس های مختلف کاپا از کاه گندم

پالپ شیمیایی باید تا تعداد کاپا در محدوده ۱۵ تا ۳۰ درجه سانتی گراد باشد. به منظور دستیابی به پالپ مورد نظر از کاپا ، کاه گندم در ۱۶٪ و ۱۸٪ شارژ شیمیایی پخته می شود. سود سوزآور و خاکستر سودا در نسبت ۷۰ : ۳۰ در ۱۶ و از کل تقاضای شیمیایی به عنوان سود سوزآور ، نسبت ۶۰ : ۴۰ ( Caustic سودا ) برای ۱۸ % تقاضای شیمیایی استفاده شد.

نتایج در جدول ۴ ارایه شده ‌است. بدیهی است که هنگامی که دما از ۱۵۰ تا ۱۶۰ درجه سانتی گراد افزایش می یابد، جداسازی لیگنین  بهبود می یابد. پالپ شیمیایی به دست آمده از ۱۶٪ و ۱۸٪ کل مواد شیمیایی دارای تعدادی کاپا در دامنه ۱۵-۲۹ است که مناسب برای تولید پالپ شیمیایی است.

جدول ۳ خصوصیات مقاومت فیزیکی پالپ درجه نیمه شیمیایی را نشان می دهد.

Kappa NumberPFI (rev)Freeness ml, CSFApparent Density g/ cm3Burst Index KPam2/gTensile Index Nm/gTear Index mNm2/gFold Kohler Molin(log)Porosity Bendtsen (ml/min.)
۵۳۰۴۲۰۰٫۶۷۳٫۲۰۵۲٫۵۸٫۲۰۱٫۷۶۱۹۹
۵۰۰۳۰۰۰٫۷۱۴٫۷۰۷۱٫۰۸٫۱۰۲٫۰۵۸۴٫۸
۶۶٫۲۰۳۶۰۰٫۵۵۲٫۹۵۵۸٫۰۷٫۶۰۲٫۱۱۸۶٫۵
۵۰۰۲۵۰۰٫۶۴۴٫۶۰۷۲٫۰۶٫۸۰۲٫۵۰۴۵٫۷

جدول ۴ تولید خمیر کاغذ گرید شیمیایی از کاه گندم را نشان می دهد

پارامترها۱۲۳۴۵۶۷
پخت شیمیای و شارژ، سود سوز آور,%۱۶**۱۸**۱۸**۱۶**۱۸**۱۶**۱۸**
 دمای پخت, °C۱۶۰۱۶۰۱۶۰۱۵۵۱۵۵۱۶۰۱۶۰
جایگزینی سود سوزآور با خاکستر سودا:Soda Ash۱۰۰:۰۱۰۰:۰۶۰:۴۰۷۰:۳۰۷۰:۳۰۷۰:۳۰۷۰:۳۰
افزودنی های شیمیایی, g Caustic Soda :Soda Ash۱۶۱۸۱۱٫۵/۷٫۲۱۱٫۲/۴٫۸۱۲٫۶/۵٫۵۱۱٫۲/۴٫۸۱۲٫۶/۵٫۵
Authraquinone added۰٫۰۲۵۰٫۰۲۵۰٫۰۲۵۰٫۰۲۵۰٫۰۲۵۰٫۰۲۵۰٫۰۲۵
عملکرد غیر سفید کنندگی,%۵۰٫۵۴۷۵۵٫۰۵۶٫۳۵۴٫۰۵۳۵۲
شماره کاپا۲۰۱۳۳۱۲۹۲۵۲۴۱۵

جدول ۵ خصوصیات مقاومت فیزیکی مختلف خمیر کاپا در ۳۰۰ میلی لیتر CSF

Kappa numbePFI (rev)Freeness ml, CSFApparent Density g/ cm3Burst Index KPam2/gTensile Index Nm/gTear Index mNm2/gFold Kohler Molin(log)Porosity Bendtsen (ml/min.)
۲۹۰۳۶۵۰٫۶۶۴٫۷۸۰٫۰۷٫۲۲٫۷۱۸۶٫۰
۲۹۵۰۰۲۶۰۰٫۷۱۶٫۰۰۹۰٫۱۷٫۱۲٫۸۱۳۶٫۴
۲۴۰۳۲۰۰٫۷۹۴٫۲۰۷۵٫۰۷٫۱۲٫۸۲۶۹٫۰
۱۵۰۳۰۰۰٫۷۸۴٫۶۰۸۰٫۰۶٫۴۲٫۸۷۶۶٫۰
۲۰(soda)۵۰۰۲۸۰۰٫۷۲۳٫۲۰۶۲۵٫۵۲٫۵۸۷
۱۳ (soda)۰۳۰۰۰٫۶۹۲٫۶۰۴۲۵٫۱۲٫۰۰۵۰

خواص مقاومتی خمیر کاه گندم

پالپ خام شیمیایی خالص شده از کاه گندم با شماره کاپا  ۲۹، ۲۴ و ۱۵ بیشتر برای خواص استحکام مورد بررسی قرار گرفته و نتایج در جدول ۵ ذکر شده است. ویژگی‌های مقاومت فیزیکی , پاسخ بهتری از جایگزینی خاکستر سودا برای سود پرک برای تولید خمیر کاغذهای شیمیایی که برای تولید خمیر کاغذ مناسب هستند , نشان می‌دهد .

سفید کردن تعدادی از شماره های کاپا خمیر کاه گندم

پالپ های غیرقابل استفاده از کاه گندم با کاپا شماره ۱۵ و ۲۴ نیز توسط ترشحات CEpH و DEpD سفید کننده سفید می شوند. ( جدول ۶) . سود پرک که در مرحله استخراج مورد استفاده قرار می‌گیرد ، جایگزین خاکستر سودا شده‌است . از یافته ها روشن است که سودا اشباع می تواند به جای محلول سود سوزآور در طول سفید کردن در مرحله استخراج قلیایی (E) استفاده شود.

جدول ۶ سفید کردن تعداد مختلف خمیر کاپا از کاه گندم

خمیر مکانیکی پراکسید

خمیر مکانیکی پراکسید

پارامتر۱۲۳۴۵
شیمی در پخت۱۶۱۶۱۶۱۸۱۸
هیدروکسید سدیم:Soda Ash۱۰۰۷۰:۳۰۷۰:۳۰۷۰:۳۰۷۰:۳۰
تعداد کاپا خمیر نشده۲۰۲۴۲۴۱۵۱۵
ویسکوزیته ذاتی (cm3/g)۹۶۰۹۵۳۹۵۳۹۴۲۹۴۲
روشنایی, % ISO۲۸۲۶۲۶۳۰٫۴۳۰٫۴
توالی سفید کنندگیCEpHCEpHDEpDCEpHDEpD
Chlorination / Chlorine Dioxide Stage
(۱) ضریب کاپا۰٫۲۲۰٫۲۵۰٫۳۰٫۲۲۰٫۳
Cl2 /D added, as avl. chlorine, %۴٫۴۶۷٫۲۳٫۲۴٫۳۵
Extraction stage (Ep)
سود سوزآور افزوده شده, %۲٫۵
خاکستر سود اضافه شده,%۳٫۶۴٫۲۲٫۰۲٫۶
 افزودن پراکساید, %۰٫۶۰٫۵۰٫۵۰٫۵۰٫۵
مرحله دی اکسید
Hypo/Dioxide added, %۲٫۰۲٫۰۱٫۰۲٫۰۱٫۰
 روشنایی, %ISO۸۲٫۲۸۲۸۲٫۲۸۱٫۷۸۳
غلظت.cm3/g۴۰۶۴۱۱۶۳۶۴۳۲۶۰۱
عامل سفید کنندگی۹۵۹۵۹۴٫۴۹۶۹۵

اکتشاف استفاده از خاکستر سودا در دیگر فرآیندهای سفید کنندگی

امکان جایگزین کردن  سود سوزآور با خاکستر سودا در طول اعمال اکسیژن برای حفظ pH مورد بررسی قرار گرفت. بهینه سازی دوز خاکستر سودا در پیشگیری از اکسیداسیون کاه گندم و پالپ اوکالیپتوس تحت شرایط استاندارد اعمال قرار گرفت.

نتایج اعمال اکسیژن در جدول ۷ نشان داده شده است و به وضوح نشان می دهد که سودا اشباع می تواند سود سوزآور را برای حفظ pH در طی اعمال اکسیژن جایگزین کند. واضح است که جایگزینی سود سوزآور (NaOH) با اشباع سودا در حین اعمال اکسیژن هیچگونه تأثیر منفی بر اکسیژن زایی خمیر اکالیپتوس و کاه گندم ندارد.

تولید خمیر کاغذ ازبرگ اکالیپتوس تاثیر در قیمت سود پرک

پتانسیل جایگزینی قیمت سود پرک  به جای خاکستر سودا برای تولید کاغذ خرد شده از برگ اکالیپتوس با استفاده از فرایند خمیر شیمیایی مورد مطالعه قرار گرفت. قیمت خمیر شیمیایی مکانیکی اکالیپتوس در آزمایشگاه در جایگزینی ۵۰٪ و ۷۰٪ جایگزین سدیم سودا با خاکستر سودا انجام شد. پارامترهای نگهداری شده در زمان خمیرسازی شیمی – مکانیکی  و نتایج حاصل از آنها در جدول ۸ نشان داده شده است.

در جدول ۸ مشخص شده ‌است که ۷۰ % جایگزینی قیمت سود پرک با خاکستر سودا منجر به درخشندگی اولیه ۵۵% در برابر ۳۷.۱ % از ۱۰۰ درصد خمیر سودا است که می‌تواند تا ۶۳ درصد درخشندگی در برابر درخشندگی ۵۷ % خمیر سفید شده سودا را داشته باشد . خمیرهای CMP برای خواص مقاومتی فیزیکی مورد ارزیابی قرار گرفتند و نتایج در جدول ۹ گنجانده شدند.

جدول ۷ – استفاده از خاکستر سودا در طول اعمال اکسیژن در کاه گندم و خمیر اوکالیپتوس

پارامترهاکاه گندمکاه گندماوکالیپتوساوکالیپتوس
شماره کاپا پالپ بی رنگ شده۱۶۱۶۱۸٫۵۱۸٫۵
روشنایی خمیر سفید نشده,%۲۸٫۵۲۸٫۵۳۷٫۸۳۷٫۸
ویسکوزیته خمیر سفید نشده, cc/g۹۷۷۹۷۷۶۱۲۶۱۲
اعمال اکسیژن
پیوند قلیایی,%۱۰۱۰۱۰۱۰
pH  در طی واکنش۱۱٫۳۱۱٫۳۱۱٫۳۱۱٫۳
زمان پاسخ, min۶۰۶۰۶۰۶۰
دمای واکنش., oC۹۰۹۰۹۰۹۰
فشار اکسیژن, kg۵۵۵۵
خاکستر سودا ,بکارگیری %nil۳nil۳
هیدروکسید سدیم اعمال شد, %۳٫۰۳٫۰
کاپا بعد از اعمال اکسیژن۸٫۵۹٫۲۸٫۸۹٫۰
روشنایی پالپ پس از اعمال اکسیژن,% ISO.۴۰٫۰۴۲٫۳۴۰٫۱۴۰٫۱
ویسکوزیته پالپ بعد از اعمال اکسیژن, cc/g۹۵۰۹۵۴۵۷۷۵۸۳
کاهش تعداد کاپا,%۴۶٫۸۴۲٫۶۵۲٫۴۵۲٫۲
عملکرد پس از اعمال اکسیژن,%۹۵٫۴۹۷۹۶٫۰۹۶٫۵

جدول ۸ – خمیر شیمیایی -مکانیکی ( CMP ) از اوکالیپتوس

پارامترهاExp1Exp2Exp3
مواد اولیه مورد استفاده g۴۰۰۴۰۰۴۰۰
مواد شیمیایی مورد استفاده برای خیساندن چیپس
اعمال ماده شیمیایی۷۷۷
سود سوزآور: خاکستر سودا۱۰۰۵۰:۵۰۳۰:۷۰
دمای اعمال,۱۲۰۱۲۰۱۲۰
 زمان پختmin.۹۰۹۰۹۰
عملکرد خمیرسفید نشده,%۶۸٫۴۷۴۸۰
شماره پالپ K۳۳٫۶۳۱٫۸۳۲٫۴
روشنایی پالپ سفید نشده,% SO۳۷٫۱۳۷٫۵۵۵٫۰
روشنایی پالپ سفیدشده (P4-P2),% SO۵۷۶۲۶۳

تولید خمیر کاغذ روزنامه  از کاه گندم

خمیر مکانیکی پراکسید سدیم (APMP) از کاه گندم با استفاده از جایگزینی کامل و جایگزین سود سوزآور برای تولید پالپ بالا انجام شد. نتایج در جدول ۱۰ ذکر شده است. از این نتایج آشکار است که جایگزینی سود سوزآور با خاکستر سودا هیچ تفاوت معنی داری در تعداد خمیر ایجاد نمی کند. روشنایی و عملکرد اولیه پالپ در ۱۰۰ درصد جایگزینی سود سوزآور  با خاکستر سودا افزایش یافت. خمیر APMP از کاه گندم نیز برای خواص فیزیکی مورد بررسی قرار گرفت و در جدول ۱۱ آمده است.

جدول ۹ خواص قدرت فیزیکی خمیر CMP اکالیپتوس

Total chemical 7%PFI (rev)Freeness ml, CSFApparent Density g/ cm3Burst Index Kpam2/gTensile Index Nm/gTear Index mNm2/gFold Kohler Molin(log)Porosity Bendtsen (ml/min.)
۱۰۰:۰۰

۲۰۰۰

۳۰۰۰

۵۵۰

۳۸۰

۳۱۰

۰٫۳۹

۰٫۴۳

۰٫۴۸

۰٫۵۰

۱٫۰۰

۱٫۳۵

۱۶٫۰

۲۵٫۰

۲۸٫۰

۳٫۲۰

۴٫۴۰

۳٫۹۰

۰٫۱۱

۰٫۴۷

۰٫۵۰

۴۴۱۰

۲۷۰۰

۲۱۳۰

۵۰:۵۰۰

۱۰۰۰

۲۰۰۰

۴۳۰

۳۶۰

۳۰۰

۰٫۴۰

۰٫۴۱

۰٫۴۳

۰٫۸۰

۰٫۹۲

۱٫۹۰

۱۹٫۰

۲۴٫۰

۲۲٫۰

۳٫۱۰

۳٫۰

۲٫۹۰

۲۶۳۰

۲۸۶۰

۲۵۲۰

۳۰:۷۰۰

۲۰۰۰

۴۲۰

۳۰۰

۰٫۳۶

۰٫۴۲

۰٫۴۰

۰٫۴۲

۱۱٫۰

۱۷٫۰

۲٫۲۰

۲٫۴۰

۴۱۹۰

۲۸۰۰

جدول ۱۰ – خمیر مکانیکی پراکسید آلکالنی (APMP) از کاه گندم

جزئیاتExp1Exp2Exp3
مواد اولیه مورد استفاده, g۴۰۰۴۰۰۴۰۰
مواد شیمیایی مورد استفاده برای خیساندن چیپس
DTPA,%۰٫۵۰٫۵۰٫۵
پخت مواد شیمیایی
مقدار کل ماده شیمیایی %۲۲۲
سود سوزآور : Soda Ash۱۰۰:۰۲۵:۷۵۰:۱۰۰
پراکسید اضافه شده است,%۲۲۲
 دمای پخت°C۸۵۸۵۸۵
زمان پخت۶۰۶۰۶۰
عملکرد خمیر,%۶۸٫۴۷۴۸۰
شماره پالپ K۳۳٫۸۳۳٫۲۳۳٫۶
روشنایی پالپ سفید نشده % ISO۳۱٫۷۳۲٫۰۳۷٫۴
P2-P1 روشنایی سفید شده است, %ISO۴۵۴۷۵۰

جدول ۱۱ خصوصیات مقاومت فیزیکی خمیر APMP از کاه گندم

Total chemical 2 Soda:Soda AshPFI (rev)Freeness ml, CSFApparent Density g/ cm3Burst Index KPam2/gTensile Index Nm/gTear Index mNm2/gPorosity Bendtsen (ml/min.)
۱۰۰:۰۰۰۱۵۰۰٫۳۹۰٫۷۰۲۰٫۰۲٫۲۰۵۵۰
۲۵:۷۵۰۳۳۰۰٫۳۸۰٫۶۰۱۶٫۰۲٫۷۰۱۱۸۰
۰:۱۰۰۰۳۰۵۰٫۳۵۰٫۶۰۱۸٫۰۲٫۷۰۱۴۱۰

نتیجه‌ گیری:

  • مشاهده شده ‌است که خاکستر سودا به همان اندازه مانند سود سوزآور ( هیدروکسید سدیم / سودا ) تحت شرایط اعمال ملایم ، مانند اعمال اکسیژن ، یعنی مرحله استخراج در طول سفید کردن، موثر است.

۲- در تولید خمیر کاغذ نیمه شیمیایی یا شیمیایی،  ترکیبی از سود سوزآور و سودا برای تولید خمیر با کیفیت از درجات مختلف موثر است .

  • در تولید کاغذ خمیر کاغذ روزنامه خاکستر سودا می‌تواند در ترکیب با سود سوزآور به عنوان جذب کننده شیمیایی استفاده شود ، اگرچه مقدار خاکستر سودا در مقایسه با  سود سوزآور کمتر است ولی ترکیب آن در تولید خمیرکاغذ بهتر موثر است .
  • یافته های این تحقیق برای کارخانه های تولید کاغذ کوچک و متوسط ​​مفید خواهد بود. این کارخانه همچنین به این کارخانجات کمک خواهد کرد تا با صرفه‌جویی در مصرف سودا ، سرمایه خود را حفظ کنند .
اختراع پارچه خنک کننده و یا عایق کننده خودکار
نیتروژن در مسیر سریع پیوند شیمیایی قرار می‌گیرد
پرورش گاه های مواد شیمیایی زمین در زیر زمین کشف شدند
الکترود صنعتی
کشف فلز مایع در ایمن سازی و آشامیدنی کردن آب سمی
اسید های چرب جدید کشف شد
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *