مصرف آب ژاول

کاربردها و موارد مصرف آب ژاول

مصرف آب ژاول و کاربردهای آن با توجه به فرمول ساختاری و ویژگی های دارای اهمیت زیادی می باشد. زیرا با توجه به خصوصیات شیمیایی و فیزیکی آن ، موارد مصرف آب ژاول بسیار زیاد و متنوع می باشند. اما اصلی ترین کاربرد آب ژاول به عنوان وایتکس یا همان سفید کننده بود ه و بیشترین کاربرد را در منازل دارد.

این ماده دارای کاربردهای متنوع دیگری نیز می باشد. که در زیر به اجمال به آن ها اشاره نموده و در ادامه به بررسی تفصیلی آن ها خواهیم پرداخت.

* مصرف آب ژاول به عنوان سفید کننده در مصارف خانگی

* در تصفیه آب و فاضلاب و آب استخرها

* از بین برنده بو نامطبوع آب

* استفاده در روند کلر زنی آب به جای کلر

* استفاده در صنایع گوناگون از جمله صنایع شیشه سازی ، صنایع رنگ سازی و تولید آهک ، صنایع غذایی ، کاغذ سازی ، کشاورزی ، تصفیه پسماندها و صنایع شیمیایی مرتبط

* کاهش بو و آلایندگی فاضلاب ها و پساب های صنعتی

* جهت سفید نمودن منسوجات در صنایع نساجی

* برای رقیق نمودن و سم زدایی حمام های سیانوری مورد استفاده در صنایع آبکاری و سایر صنایع مرتبط

* استفاده در شاخه پزشکی و دندانپزشکی و صنعت داروسازی

* جهت خنثی نمودن آمونیاک و گاز هیدروژن گوگرد

* جلوگیری و ممانعت از رشد و تکثیر قارچ و جلبک در برج های خنک سازی

* ضدعفونی نمودن سطوح

برای خرید آب ژاول تماس بگیرید .

اطلاعات تماس

شماره های تماس :

  • شرکت                         ۰۴۱۳۲۹۰۷۰۰۱
  • آقای مرتضی بخشایشی  ۰۹۱۴۱۰۳۲۲۹۲
  • آقای رضا بخشایشی       ۰۹۱۴۱۰۳۲۳۲۹
  • آقای امید بخشایشی      ۰۹۱۴۵۸۴۵۵۲۹

آدرس انبار ها :

  • انبار تبریز : جاده مایان – شهرک صنعتی مایان – فلکه دوم
  • انبار تهران : جاده قدیم قم – شور آباد

مصرف آب ژاول در تصفیه آب و فاضلاب و آب  استخر

مصرف آب ژاول در صنایع تصفیه ای به علت ویژگی ضدعفونی کنندگی و میکروب کشی و همچنین کم خطر بودن آن نسبت به کلر آن می باشد. به همین سبب از آن در تصفیه آب و فاضلاب و آب استخر ها استفاده می شود. همچنین آب ژاول دارای خطرات کمتری نسبت به گاز کلر می باشد زیرا گاز کلر درای خاصیت انفجاری بوده و نگه داری از آن خطرناک می باشد.

هنگام مصرف آب ژاول در تصفیه آب استخرها بایستی غلظت مورد استفاده را کنترل نمود تا مقدار اسیدیته آب دچار تغییر زیادی نشده و برای انسان ها مشکل ساز نشود.

مصرف آب ژاول به عنوان ماده ضد عفونی کننده

مصرف آب ژاول جهت ضدعفونی بخاطر خاصیت نابود کنندگی آن در از بین بردن ویروس ها ف باکتری ها و قارچ ها می باشد. به همین علت نیز در هتل ها و بیمارستان ها از آن جهت ضدعفونی نمودن ملحفه ها و البسه بیماران از آن استفاده می شود. هچنین از آب ژاول برای ضد عفونی نمودن مخازن آب ، بعضی محیط های آزمایشگاهی و بخش های صنایع غذایی استفاده می شود.

امروزه نیز از آن به صورت گسترده و بخاطر مقرون به صرفه بودن و اثربخشی زیاد در ضدعفونی نمودن سطوح و در بعضی موارد جهت شستشوی زخم های غیر باز استفاده می شود.

کاربرد آب ژاول در از بین بردن بوی نامطبوع

آب ژاول بخاطر دارا بودن خاصیت از بین برندگی باکتری هایی که باعث ایجاد بوی نامطبوع هستند. به صورت گسترده در تصفیه خانه های آب و فاضلاب و دیگر مکان های صنعتی مورد استفاده و بهره برداری قرار می گیرد.

خاصیت پاک کنندگی و لکه بری آب ژاول

آب ژاول با دارای بودن خاصیت تمیز کنندگی و لکه بری زیاد جهت از بین بردن لکه هایی مانند لکه خون ، چای ، قهوه ، آب میوه ، تنباکو و غیره دارد. به شرطی که از مقدار و غلظت مناسب آن  استفاده گردد.

مصرف آب ژاول جهت سفید کنندگی

اصلی ترین و مهم ترین مورد مصرف آب ژاول ، استفاده از خاصیت سفید کنندگی و گندزدایی آن می باشد. که از آن جهت سفید نمودن رنگ پارچه ها و البسه ها استفاده می نماییم. زیرا آب ژاول بخاطر داشتن خاصیت اکسیدکنندگی باعث اکسید شدن ساختارهای موجود در رنگ البسه ها شدن و باعث از بین رفتن آن ها می شود.

در بخش صنعتی نیز از آب ژاول جهت سفید نمودن کتان ، پنبه ، ابریشم مصنوعی ، خمیر کاغذ ، و مرکبات استفاده می شود. در صنایع ذکر شده کلر را طی فرآیندهای خاصی به آب ژاول تبدیل می نمایند. تا محصول مورد نظر قبل از مرحله استفاده سفید نماید.

استفاده از آب ژاول در پزشکی و دندانپزشکی

در پزشکی از آب ژاول جهت شستشو و ضدعفونی زخم ها در موارد خاص و همچنین در برخی موارد جهت درمان اگزمای پوستی استفاده می نمایند. اما در دندانپزشکی از آب ژاول حین درمان ریشه دندان جهت جلوگیری از عفونت و از بین بردن بافت های مرده استفاده می شود.

مصرف آب ژاول در بررسی نتایج میکروسکوپ اسکن لیزری ATR-FT-IR و کانفوکال

هنگام مصرف آب ژاول در بررسی نتایج میکروسکوپ اسکن لیزری ATR-FT-IR و کانفوکال ، شکل زیر طیف FT-IR غشای رسوب شده از روغن غیر زیتونی را نشان می دهد. که قبل و بعد از درمان با ۰٫۱٪ محلول آب ژاول انجام شده است.

شکل یک مصرف آب ژاول

شکل یک مصرف آب ژاول

بالاترین طیف غشای بدون استفاده ، وجود قله های اصلی نیتریل و متیل از مواد پلی اکریلونیتریل را تأیید می نماید. از سوی دیگر  در غشای رسوب شده  شدت نسبی قله هایی که به PAN نسبت داده می شود. به عنوان سیگنال های جدید برای ارتعاشات کششی C = O و تغییر شکل N-H  آمیدها تضعیف می شود.

قله های اضافی نشان دهنده P = O ستون فقرات فسفودی استر ، احتمالاً DNA و RNA و همچنین ارتعاشات کششی C-O-C پلی ساکاریدها می باشند.  این طیف ها وجود پروتئین ، اگزوپلی ساکارید و مواد DNA  را در لایه رسوب توسعه یافته نشان می دهند.

تاثیر آب ژاول بر میکروبیوتای غشای تیمار شده

در مصرف آب ژاول با استفاده از داده های ATR-FT-IR تمیز کردن غشای مثبت با محلول آب ژاول. تجزیه و تحلیل جامعه میکروبی با تعیین توالی Illumina ژنهای ۱۶S rRNA  برای ارزیابی سینتیک حذف میکروارگانیسم های متصل به غشا در غلظت های مختلف آب ژاول انجام شد. و جدول های زیر داده های توالی را خلاصه می کند. جدول یک در حضور روغن زیتون و جدول دو در عدم حضور روغن زیتون.

No. of OTUs تعداد دنباله ها نمونه
۵۳۳ ± ۷ ۴۷۳۵۶ ± ۹۲۶۳ خطا
۳۲۰ ± ۷۰ ۱۰۷۸۳ ± ۶۲۹۷ ۰٫۱%۵ min
۲۸۸ ± ۵۵ ۷۹۸۶ ± ۵۲۹۴ ۰٫۱%۱۰ min
۴۰۰ ± ۸۸ ۱۹۴۲۹ ± ۱۴۳۸۵ ۰٫۱ %۳۰ min
۳۷۴ ± ۱۱۷ ۱۴۳۲۸ ± ۹۳۱۸ ۰٫۵%۵ min
۲۷۴ ± ۱۱۸ ۶۲۰۱ ± ۵۹۴۱ ۰٫۵%۱۰ min
۳۰۳ ± ۹۱ ۸۸۵۸ ± ۵۷۱۶ ۰٫۵%۳۰ min
۵۱۷ ± ۱۶ ۵۰۲۰۵ ± ۳۹۰۷ آب
No. of OTUs تعداد دنباله ها نمونه
۲۹۷ ± ۲۴ ۴۳۳۶۱ ± ۲۹۴۲ خطا
۴۲۸ ± ۲۱ ۱۶۹۳۱ ± ۳۴۸۰ ۰٫۱%۵ min
۴۱۴ ± ۱۱۸ ۲۰۹۰۰ ± ۹۶۵۸ ۰٫۱%۱۰ min
۴۴۵ ± ۷۰ ۲۳۹۱۰ ± ۹۰۱۹ ۰٫۱ %۳۰ min
۴۹۶ ± ۳۸ ۲۸۳۲۸ ± ۱۰۹۹۹ ۰٫۵%۵ min
۴۵۳ ± ۱۱۱ ۳۳۲۰۴ ± ۶۵۸۳ ۰٫۵%۱۰ min
۴۴۰ ± ۱۴۵ ۲۴۷۹۹ ± ۱۴۶۸۸ ۰٫۵%۳۰ min
۳۵۱ ± ۲۱ ۴۴۵۹۸ ± ۲۹۶ آب

تجزیه و تحلیل مختصات اصلی یک طرح بسیار پراکنده را نشان داد. که  طبق شکل زیر تغییرات عظیمی در ساختار جامعه میکروبی نشان می دهد. و این نشان دهنده تخریب قابل توجه سلولهای میکروبی است. که منجر به تغییرات در ترکیب میکروبیوتای غشای تحت درمان با زمان می شود. با این حال ، باید تاکید کرد که تشخیص DNA مورد استفاده ما قادر به تشخیص میکروارگانیسم های زنده و مرده نیست.

شکل دو مصرف آب ژاول

شکل دو مصرف آب ژاول

مصرف آب ژاول و گروه های باکتریایی مقاوم به آن

در آزمایش روند مصرف آب ژاول سه کلاس برتر غشا در غشاء و فرآیندهای غشایی در هر دو اجرا یکسان بودند. هر چند با ترتیب متفاوت طبق شکل های زیر.

شکل سه مصرف آب ژاول

شکل سه مصرف آب ژاول


شکل چهار مصرف آب ژاول

شکل چهار مصرف آب ژاول

در سیستم بدون روغن زیتون ، آلفاپروتئوباکتریا غالب ترین نوع بود. و پس از آن بتاپروتئوباکتریومها و گاماپروپتوباکتریها دنبال شدند. از سوی دیگر  غشاهای حاصل از روغن زیتون تحت سلطه گاماپروتئوباکتریا و پس از آن بتاپروتئوباکتریا و آلفاپروتئوباکتریا قرار داشتند.

این تفاوت ها ممکن است نوع میکروارگانیسم های لجن را در هر سیستم منعکس کند. در حالی که روند روغن زیتون شباهت زیادی به گزارش های قبلی دارد. در هر صورت  نقش اصلی این سه گروه باکتریایی در رسوب سیستم MBR به خوبی شناخته شده است. پس از درمان با آب ژاول ، تغییر قابل توجهی در ترکیب میکروبیوتایوهای مرتبط با غشا مشاهده شد.

علیرغم تفاوت در ترتیب کلاسهای اولیه غالب در دو دوره مختلف ، نمونه های تیمار شده توزیع مشابهی را نشان دادند. در هر دو مورد ، Alphaproteobacteria  غالب ترین طبقه بود. و پس از آن Betaproteobacteri  و Gammaproteobacteria قرار داشتند. شیوع Alphaproteobacteria  در سیستم روغن زیتون بیشتر افزایش یافته است.

در روغنهای غیر زیتون ، از آنجا که آلفاپروتباکتریا در ابتدا غالب ترین طبقه بود. کسر آن در شرایط درمان مشابه تقریباً بدون تغییر باقی ماند. این نتایج حساسیت کمتر آنها به مصرف آب ژاول را تأیید می نماید.

منبع:https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0043135416301038?via%3Dihub

شکل نه فروش آمونیاک
شکل یک تولید اسید کلریدریک
شکل دو تولید متابی سولفیت سدیم
شکل پنج قیمت متابی سولفیت سدیم
شکل چهار فروش متابی سولفیت سدیم
شکل سه مصرف آب ژاول
شکل دو تولید آب ژاول
شکل پنج قیمت آب ژاول
شکل یک تولید اسید کلریدریک