متانول

توضیحاتی در خصوص خرید متانول

متانول از مواد نام آشنا در زمستان است که با بارش اولین برف یا اولین سرما فروش زیادی دارد و تولید کنندگان محترم شیشه شورها اولین خریداران این ماده شیمیایی می باشند . ولی مصرف این ماده اینجا ختم نمی شود . بلکه تمامی تینر سازهای عزیز نیز روزانه با این ماده سر و کار دارند و مصارف دیگر …

شرکت آذر اسید با تجربه فراوان خود در زمینه خرید و فروش و مخصوصا صادرات مواد شیمیایی , یکی از پیشروان در این زمینه می باشد .

شرکت آذر اسید با تجربه بیست ساله در زمینه صادرات مواد شیمیایی به کشور هایی نظیر ارمنستان – عراق , گرجستان و افغانستان و همچنین فروش کالا و مواد شیمیایی به تمام نقاط ایران آماده ارائه مواد شیمیایی خود از جمله متانول با بهترین کیفیت صادراتی به داخل کشور می باشد .

متانول فروشی این شرکت , متانول شیراز با درصد بالا بوده که با انواع بسته بندی دلخواه مشتریان عرضه می شود . شرکت آذر اسید توانایی ارائه متانول شیراز را در ظروف ۲۰ لیتری (کالن) , ۲۲۰ لیتری (بشگه) , ۱۰۰۰ لیتری (مخزن) و تانکر به تمام نقاط نقاط کشور دارد و شما می توانید با یک تماس از هر نقطه ایران جنس سفارشی خود را در درب کارخانه تان تحویل بگیرید .

متانول پتروشیمی شیراز

خرید متانول صنعتی شیراز را با ما تجربه کنید . فروش متانول شیراز را در شرکت آذر اسید با بهترین کیفیت و همواره ارزانتر از همه جا انجام می پذیرد و شما می توانید با جویا شدن قیمت از همکاران محترم با کمترین قیمت , متانول شیراز را از ما خریداری نمایید . هدف این شرکت افزایش رضایت مشتریان و کسب اعتماد شما عزیزان می باشد .

هم اکنون با شرکت تماس گرفته و متانول شیراز را با بهترین کیفیت و قیمت پایین در هر بسته بندی که مایل هستید سفارش دهید و در هر نقطه از ایران هستید آن را تحویل بگیرید . البته , آخرین تماس را با این شرکت بگیرید .

برای خرید متانول تماس بگیرید .

اطلاعات تماس

شماره های تماس :

دفتر فروش تبریز :

  • آقای رضا بخشایشی       ۰۹۱۴۱۰۳۲۳۲۹
  • شرکت                         ۰۴۱۳۲۹۰۷۰۰۱
  • آقای مرتضی بخشایشی  ۰۹۱۴۱۰۳۲۲۹۲
  • آقای امید بخشایشی      ۰۹۱۴۵۸۴۵۵۲۹

دفتر فروش تهران :

  • خانم الناز بخشایشی         ۰۹۱۲۰۳۱۲۱۴۸

آدرس انبار ها :

  • انبار تبریز : جاده مایان – شهرک صنعتی مایان – فلکه دوم
  • انبار تهران : جاده قدیم قم – شور آباد

مقدمه

امروزه تحقیق و توسعه در سراسر جهان بر روی پیل ‌های سوختی به ‌عنوان یک فناوری بسیار امیدوار کننده برای حل مشکلات مرتبط با منابع انرژی ، آلودگی هوا و گرم شدن کره زمین متمرکز شده ‌است. زیرا آن ‌ها راندمان بالا و انتشار کم آلودگی را در بر دارند. یکی از پیل ‌های سوختی پیل سوختی متانول مستقیم ، در روند خرید متانول می‌تواند به‌صورت فشرده تولید شود.

زیرا به سیستم اصلاح سوخت نیاز ندارد و در دمای پایین کار می‌کند همچنین DMFC برای کاربردهای مختلفی مانند منابع قدرت قابل حمل‌ و نقل مناسب می ‌باشد. با این‌حال هنوز مشکلاتی در زمینه روند سینتیک آند آهسته ، سم کاتالیزور و متقاطع خرید متانول وجود دارد. که منجر به عملکرد کمتری نسبت ‌به سلول سوختی غشای الکترولیتی پلیمری می‌شود.

بنابراین بسیاری از محققین مکانیسم پیچیده‌ شیمیایی موجود در DMFC را با استفاده از روش ‌های تجربی و عددی بررسی نموده اند. محققین بررسی تاثیر ضخامت غشا ، دمای سلول ، فشار تغذیه گاز و غلظت محلول متانول بر خصوصیات توان خروجی و بازده حرارتی در DMFC را با استفاده از سیستم اندازه‌گیری غلظت در خرید متانول را انجام دادند.

آن‌ ها به‌صورت آزمایشی وابستگی عملکرد DMFC و میزان متقاطع متانول به شرایط کار ، ساختار الکترودها و بارگذاری کاتالیزور را با استفاده از یک سنسور دی ‌اکسیدکربن در خروجی کاتد تعیین نمودند.

معرفی متانول و ویژگی های آن

متانول یک نوع الکل با فرمول شیمیایی CH3OH بوده و با نام های متیل الکل ، الکل چوب یا کاربینول نیز شناخته می شود. یک شیمیدان آلمانی به نام ماتیاس پیر در سال ۱۹۲۳ از واکنش گاز مونو اکسید کربن و هیدروژن به همراه سایر فرآیند های مربوطه بدست اورد و در هنگام خرید متانول مورد بررسی قرار داد.

متانول دارای کاربردهای زیادی از جمله استفاده در ضد یخ ها ، حلال ها و سوخت می باشد. در بعضی از کشورها از متانول برای غیر قابل نوشیدن کردن اتانول نیز استفاده می شود. این ماده دارای جرم مولی ۳۲/۰۴ گرم بر مول و  دارای چگالی ۰/۷۹۱۸ گرم بر سانتی مکعب می باشد.

متانولی که از چوب و یا سایر ترکیبات کربن دار استحصال می شود را امروزه به عنوان متانول آلی یا بیو الکل شناخته و از آن به عنوان یک منبع سوخت تجدید پذیر نام می برند. با اندکی تغییر در ترکیب خرید متانول آن را به دی متیل اتر تبدیل کرده و به عنوان افشانه در اسپری ها در فرآیند خرید متانول استفاده می نمایند.

نحوه تولید متانول با شکل آن

شکل زیر نمودار شماتیک سیستم تست DMFC را نشان می‌دهد.

روند مونتاژ الکترود غشایی سلول سوختی آزمایش شامل یک غشاء N-117 و بارگذاری کاتالیزور آندی PT-RU و بارگذاری کاتالیزور کاتدی PT می‌ باشد. با پارچه کربن و ELAT به ‌ترتیب به ‌عنوان لایه‌ های انتشار آند و کاتد در سلول سوختی در زمان خرید متانول مورد استفاده قرار گرفته ‌اند.

بلوک‌ های گرافیت دارای یک میدان جریان مارپیچی با عرض ۰/۷۸۷۴ میلی ‌متر و عمق ۱/۰۱۶ میلی ‌متر در هر دو طرف آند و کاتد می ‌باشند. از تفلون با ضخامت ۲۵۰ lm  به‌ عنوان واشر برای آب‌بندی واکنش دهنده‌ها و محصولات استفاده شده‌ است.

محلول خرید متانول آبی توسط پمپ پریستالتیک متصل می‌ شود که از طریق آداپتور به کامپیوتر وصل می‌گردد. محلول متانول قبل از ورود به سلول سوختی گرم شده است. هوای مرطوب شده به‌عنوان گاز اکسیدان توسط یک کنترل‌ کننده جریان جرم کنترل ‌شده و فشار عقب آن توسط یک تنظیم ‌کننده فشار برگشت در خروجی کاتد کنترل می‌شود.

پشت DMFC منفرد با دو صفحه آلومینیومی توسط هشت پیچ و مهره با گشتاور ۱۰/۵ نیم تا ۱۳/۵ نیوتن ‌متر مونتاژ شده است. روند مرطوب سازی درحالی‌که گاز کاتد از لوله عبور می‌کند اتفاق می ‌افتد و درحالی‌که یک یا دو نقطه شبنم در بطری رطوبت در روند خرید متانول قرار دارد. بار الکترونیکی از طریق دستگاه جمع ‌آوری داده که برای کنترل ولتاژ و چگالی جریان پیل سوختی استفاده می‌شود با کامپیوتر ارتباط برقرار می‌کند.

مشخصات پیل های سوختی آزمایشی در فرآیند خرید متانول

همچنین برای اندازه‌گیری جریان متقاطع در یک مدار باز از منبع تغذیه DC متصل به رایانه از طریق یک رابط عمومی  استفاده‌ شده است. مشخصات دقیق پیل سوختی آزمایشی در فرآیند خرید متانول در جداول زیر ذکر شده ‌است.

مشخصات موارد
NAFION 117 غشاء الکترولیت
۵ سانتی متر مربع سطح موثر الکترود
۵۴/۳ سانتی متر مربع سطح غشاء
PT-RU آند کاتالیست
PT کاتد کاتالیست
پارچه کربنی آند لایه انتشار گاز
ETEK-ELAT کاتد لایه انتشار گاز
الگوی جریان مارپیچ بلوک گرافیت
تفلون واشر
موقعیت های آزمایشی
۳۱۳-۳۲۳-۳۳۳-۳۴۳ درجه کلوین دمای سلول
۱-۲-۳-۴ مول غلظت متانول
۱-۳-۵ میلی بر دقیقه شدت جریان آند
۱۰۰-۲۰۰-۳۰۰-۵۰۰ سانتی متر مکعب بر دقیقه شدت جریان کاتد
۱۰۰-۲۰۰-۳۰۰ کیلو پاسکال فشار عقب کاتد
نیتروژن سوخت کاتد
 ۰ ولت ولتاژ آغاز
۰/۸ ولت ولتاژ پایان
۰/۰۱ ولت ولتاژ افزایش
۵ ثانیه زمان تاخیر

منحنی ولتاژ چگالی جریان به ‌عنوان عملکرد با استفاده از یک تکنیک پتانسیو استاتیک از طریق یک‌ بار الکتریکی DC  با فواصل ۰/۰۲ ولت اندازه‌گیری شد.

بررسی چگالی جریان محدود کننده در فرآیند خرید متانول

تا زمانی‌ که ولتاژ سلول به یک ولت برسد. سپس چگالی جریان محدود کننده حمل ‌و نقل جرم آند در منحنی عملکرد به ‌دست ‌آمد که در روند خرید متانول در شکل زیر نشان داده شده‌ است.

یک روش اندازه‌ گیری متقاطع متانول مورد استفاده در این مطالعه توسط محققین پیشنهاد شده ‌است. کاتد توسط نیتروژن مرطوب در دمای ۶۰ درجه سانتی‌گراد جایگزین شده و سلول سوختی با استفاده از منبع DC به ‌عنوان منبع تغذیه تا زمان ایجاد جریان محدود کار میکند. این جریان محدوید این جریان محدودی که در شرایط مدار باز بدست می ‌آید جریان اکسیداسیون متقاطع خرید متانول از آند به کاتد را طبق شکل فوق نشان می‌دهد.

در این مطالعه تراکم جریان متقاطع خرید متانول و بازده واقعی DMFC  نشان داده شده‌ است. طبق معادله ‌ زیر تحت شرایط عملیاتی مختلف انجام شد. زیرا عبور متانول و کارایی به شرایط عملیاتی مانند درجه‌ حرارت سلول ، غلظت متانول ، سرعت جریان می‌تواند سرعت جریان کاتد و فشار برگشتی کاتد بستگی دارد.

تجزیه و تحلیل عملکردهای متداول متانول و کارایی  DMFC

شکل ‌های زیر عملکرد متداول خرید متانول و کارایی DMFC را با افزایش دمای کار نشان می ‌دهند. مشاهده شد که ولتاژ مدار باز و چگالی جریان محدود با افزایش دمای سلول به‌طور قابل ‌توجهی افزایش می‌یابد همان ‌طور که در شکل زیر نشان داده شده ‌است.

این روند نشان می‌دهد که از دست دادن فعال‌ سازی با واکنش اکسیداسیون-کاهش فعال در هر دو الکترود کاهش ‌یافته و از دست دادن اهمی با کاهش مقاومت غشا با افزایش دمای کار کاهش می‌یابد.

در شکل زیر چگالی جریان متقاطع در OCV با استفاده از منبع ولتاژ DC هنگام استفاده از گاز نیتروژن مرطوب در کاتد در کاتد اندازه‌گیری شده است.

جریان متقاطع در OCV با افزایشی درجه‌ای حرارت سلول افزایش می‌ یابد که ناشی از افزایش انتشار متانول توسط نفوذپذیری غشای بالا است. و متقاطع خرید متانول با کشش الکترو اسموتیکی بالا از طریق غشاء ناشی از سینتیک فعال الکتروشیمیایی با افزایش چگالی جریان افزایش می‌یابد. چگالی جریان متقاطع متانول محاسبه ‌شده در دما های مختلف کاری در شکل زیر نشان‌ داده ‌شده است.

شکل زیر بهره‌ وری محاسبه ‌شده DMFC  را با استفاده از متقابل متانول با توجه به افزایش دمای سلول نشان می‌دهد.

حداکثر بازده DMFC با افزایش دمای سلول افزایش‌ یافته و چگالی جریان در حداکثر بازدهی نیز از ۱۰۰ میلی آمپر در سانتی ‌متر مربع به ۳۰۰ میلی‌ آمپر در سانتی ‌متر مربع افزایش‌ یافته است. شناخته ‌شده است که درجه‌ حرارت بالای سلول در DMFC  بر بهبود عملکرد آن تاثیر دارد اما از طرف دیگر تاثیر منفی بر متقاطع خرید متانول دارد.

بررسی جریان متقاطع محدود و روند تاثیر دما و چگالی

می‌توان نتیجه گرفت که دمای عملکرد بالا به دلیل واکنش الکتروشیمیایی فعال در برابر کاهش غلظت جریان با افزایش متقاطع خرید متانول و کشش الکترو اسمزی برای عملکرد DMFC سودمند است. باتوجه به افزایش غلظت متانول از یک مولار به ۴چهار مولار ، OCV و چگالی جریان محدود به ‌طور قابل ‌توجهی کاهش می ‌یابد. همان ‌طور که در شکل زیر نشان‌ داده‌ شده است.

شکل زیر چگالی جریان متقاطع اندازه‌گیری شده در OCV با افزایش غلظت متانول را نشان می ‌دهد.

همان‌طور که در شکل فوق مشاهده می ‌شود جریان متقاطع محدود با افزایش غلظت متانول افزایش می ‌یابد و ازاین ‌رو OCV در غلظت بالای متانول به ‌شدت کاهش می ‌یابد.

شکل زیر چگالی جریان متقاطع تمام تراکم جریان عملیاتی تحت غلظت ‌های مختلف در روند خرید متانول را نشان می ‌دهد.

با توجه به افزایش چگالی جریان ، چگالی جریان متقاطع متانول با افزایش مصرف متانول در آند کاهش می‌ یابد. همچنین چگالی جریان متقاطع متانول در چگالی جریان کم به ‌طور قابل ‌توجهی افزایش می‌ یابد. بنا بر این فرض بر این است که غلظت بالای متانول بر پدیده متقابل خرید متانول تاثیر زیادی می‌گذارد. و بازده DMFC  با استفاده از تراکم جریان متقاطع متانول همان‌ طور که در شکل زیر نشان ‌داده ‌شده است محاسبه شده ‌است.

منبع:https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0306261910000310?via%3Dihub