قیمت کربنات سدیم

برای اطلاع از قیمت کربنات سدیم تماس بگیرید .

اطلاعات تماس

شماره های تماس :

  • آقای مرتضی بخشایشی  ۰۹۱۴۱۰۳۲۲۹۲
  • آقای رضا بخشایشی       ۰۹۱۴۱۰۳۲۳۲۹

آدرس انبار ها :

  • انبار تبریز : جاده مایان – شهرک صنعتی مایان – فلکه دوم
  • انبار تهران : جاده قدیم قم – شور آباد

قیمت کربنات سدیم در مطالعات شیمیایی

چکیده مقاله قیمت کربنات سدیم

قیمت کربنات سدیم های گداخته ، متشکل از مایعات بسیار ناپایدار از ذرات با دمای ذوب پایین و حلالیت زیاد هستند که بعنوان عناصر خاکی و مولکول های فرار شناخته می شوند. درک ساختار و خواص مربوط به این مایع فرار تا به امروز محدود به زمان شده است.

ما نتایج حاصل از مطالعه کربنات سدیم مذاب (Na2CO3) را گزارش می‌کنیم که ترکیبی از پراش ( انکسار) اشعه ایکس ، تکنیک‌های بدون استفاده از ظرف و شبیه ‌سازی کامپیوتری را برای ارایه بینش در ساختار مایع ترکیب می‌کند. عوامل ساختاری کلی (Fx(Q))  در کره های کربناته گرم شده با لیزر معلق ، در گازهای دمیده از ترکیب متغیر در یک کوره هوای آیرودینامیک شناور ، جمع‌آوری می‌شوند .

سهم ضریب ساختار نسبی مربوط به Fx ( Q ) با انجام شبیه ‌سازی‌های دینامیک مولکولی در برخورد قیمت کربنات سدیم به عنوان موجودیت‌های انعطاف‌ پذیر به دست می‌آیند . ساختار کربنات مایع به شدت وابسته به دما است . در دماهای پایین یک شبکه زنجیره‌ای کربنات کم بعدی ، دردمای T = ۱۱۰۰ K  برای مثال ۵۵ % از اتم‌های C ( کربن) بخشی از یک زنجیره را شکل می‌دهند .

میانگین طول زنجیره با افزایش دما کاهش می‌یابد و وقتی که زنجیره‌ها کوتاه‌ تر می‌شوند ، چرخش آنیون‌های کربنات بیشتر به افزایش نفوذ یون‌های  Na + تبدیل می‌شود .

قیمت کربنات سدیم شکل 1

قیمت کربنات سدیم شکل ۱

مقدمه 

قیمت کربنات ها به ندرت دارای مایعات آتشفشانی هستند که تشکیل آن‌ها با  کربنات های مذاب حاصل از جبه زمین احاطه شده است. اگرچه وقوع آن‌ها در حال حاضر محدود به یک آتشفشان فعال منفرد ، Ol Doinyo در تانزانیا است ، به هر حال اعتقاد بر این است که این نوع آتشفشان در طول تاریخ زمین‌شناسی رخ داده ‌است.

همانطور که فوران های اخیر نیز تایید شده‌اند ، این کربنات های مایع جذب ‌شده دارای ویسکوزیته پایین و دماهای بالاتر هستند و اینطور به نظر می رسد که نقش مهمی در تکامل زمین‌شناسی دیگر سیارات خاکی ایفا می‌کنند.

ویسکوزیته پایین ، حلالیت بالای عناصر کلیدی همچون P و عناصر نادر زمین و توانایی حل عناصر ناپایدار ، باعث می‌شود که کربنات ها عاملی مهم برای غنی‌سازی ژئو شیمیایی در جبه زمین باشند و آن‌ها ارتباط نزدیکی با پیدایش کیمبرلیت و شکل‌گیری الماس دارند .

از نظر قیمت  ، قیمت کربنات سدیم ها به عنوان منابع فلزات نایاب از جمله نیوبیم ، تانتال و اورانیوم حائز اهمیت هستند در حالی که کربنات ها در توسعه سلول‌های سوختی کربنات مذاب و الکترولیت باتری نیز مهم هستند. با وجود شناخته شدن اهمیت آنها ، ساختار این مایعات به خوبی شناخته نمی‌شود.

نظر سنتی این است که آنها شبیه به نمک های مذاب با گروه های قیمت کربنات  بوده و در ترکیب با کاتد فلزی به عنوان آنیون عمل می کنند. این امر به شدت با مایعات سیلیکات در تضاد است که اکثر مایعات سنگ‌های آذرین را تشکیل می‌دهد و تحت کنترل شبکه پلیمری SinOm  در نظر گرفته می‌شود.

قیمت کربنات سدیم شکل 2

قیمت کربنات سدیم شکل ۲

مطالعات قیمت اشعه ایکس با قیمت کربنات سدیم

مطالعه اولیه در مورد قیمت اشعه ایکس (XRD ) فواصل C-O، C-C وO-O در محلول کربنات کاتیون و فواصل M-O ،M-C و M-M  را در مایعات کربنات قلیایی(M) مذاب  فراهم کرده ‌است. داده‌های اشعه ایکس از نظر فواصل تماس بین اتم‌های اکسیژن موجود در آنیون‌های کربنات و کاتیون‌های فلزی تفسیر شدند.

تعداد جایگاه‌های اتصال با یک اکسیژن منفرد ، به طور سیستماتیک از  Li + تا K+ افزایش یافت و با افزایش حجم آزاد اجازه چرخش آنیون‌ها وجود داشت . طیف ‌سنجی ارتعاشی بر روی سیستم‌های کربنات که به دو گروه از گونه‌های کربنات ، یعنی شبیه به آن‌هایی که در ساختارهای بلوری مشاهده شده‌اند و تشکیل بخشی از یک شبکه با کاتیون‌های بلوری، ساختار خود را پیچیده‌تر از یک نمک مذاب معمولی می‌سازند، انجام شد.

شبیه ‌سازی کربنات هایی که آنیون‌های سفت و سخت را با کاتیون‌ها در خلل و فرج تشکیل می‌شوند ، اعوجاج ( کج شکلی) که توسط طیف ‌سنجی نشان داده می‌شوند را منعکس نمی‌کنند. در این تحقیق ، نتایج مجموعه‌ای از آزمایشات XRD بر روی کربنات شناور و شبیه ‌سازی مشابه پیشرفته رایانه‌ای از همان مایعات را ارایه کردیم .

هدف از این کار ، پرداختن به برخی از سوالات کلیدی است که از مطالعات قبلی بوجود آمده‌اند. سوالاتی مثل اینکه آیا مایعات می‌توانند به عنوان نمک‌های مذاب ساده در نظر گرفته شوند قیمت کربنات سدیم مراغه یا اینکه هندسه داخلی  به طور مستقیم بر ساختار ذوب و یا دینامیک و همچنین چگونگی ساختار مایع با سیلیکاتهای معمولی اثر میگذارد؟ توسعه مدل های شبیه سازی، به عنوان مثال، خواص ساختاری وابسته به دما را بررسی می کند و به هدایت تحقیقات تجربی آینده کمک خواهد کرد.

مایعات کربنات سدیم

ساختار مایعات کربنات سدیم با استفاده از انرژی بالای XRD (HEXRD ) همراه با تکنیک شناور بودن بدون ظرف با استفاده از چهار ترکیب گاز طراحی شده است. Fx(Q)  به دست آمده با نتایج Zarzycki مقایسه شده است. اگرچه محدوده Q این تحقیق پیش از این محدود است ،

اما در موقعیت چند قله در الگوی پراش ، توافق خوبی وجود دارد . با این حال ، شدت قله ها اساسا متفاوت است و علاوه بر این، توابع به دست آمده در اینجا نشان می دهد که قله ها بهتر حل و فصل شده اند. الگوی پراکندگی نشان می دهد که قله ها به خوبی حل شده در ۱٫۵۷، ۲٫۳۹، ۳٫۴۴ و ۶٫۱۴ Å-۱ و نوسانات تا حداقل Q-22 Å-۱ است. نوسانات بالا نشان می دهد که مقادیر کوتاه مدت مرتبط با حضور آنیون های مولکولی پایدار در مایع وجود دارد،

در حالی که ویژگی های پایین Q نشان دهنده حضور مرتب سازی بر طول مقیاس طولانی تر است. ساختار مایعات قیمت کربنات می‌تواند در مقایسه با سیلیکات مفید باشد . شیشه های سیلیکات سدیم مشابه با استفاده از اشعه ایکس و پراش نوترون مورد مطالعه قرار گرفته اند. اولین قله در Fx(Q)  برای (Na2O) (SiO2) در اطراف همان Q به عنوان پیک دوم در کربنات مربوطه ظاهر می شود.

این پیک تحت تأثیر Na-Na و Na-Si (C) است و در نتیجه به شدت نشان می دهد که دوره های Na-Na در دو ذوب معادل هستند. بینش بیشتر در مورد ساختار مایع از شبیه ‌سازی مایعات کربنات سدیم حاصل می‌شود. شکل ۱(a) ، Fx(Q) تولید شده از شبیه‌سازی در دمای T = ۱۴۰۰ K در مقایسه با آن را از آزمایش نشان می‌دهد. تابع شبیه سازی نشان می دهد ساختار همان “سه پیک” در Q ≤ ۵Å−۱  مشخص شده از آزمایش است.

تخمین قیمت کربنات سدیم با استفاده از شکل ۱

شکل ۱(a) نیز نقش سهم فاکتورهای ساختاری جزئی وزن را نشان می دهد. اوج قله در Q ~ ۱٫۶ Å−۱   تحت تاثیر O-C، O-O و O-Na است (هرچند هر شش جزء نشان دهنده شدت در این Q است) و از مقیاس طولی بین یونی نسبتا طولانی در ارتباط با حضور آنیون های  ناشی میگردد. اوج قله در Q ~ ۳٫۷ Å−۱  ناشی از ابررسانی قله ها در O-Na و O-O است.

نوسان شدید در Fx(Q)  که به Q بالا بسط می‌یابد از برهم‌نهی نوسانات قوی در هردو SOO(Q)  و SCO(Q) ناشی می‌شود که طول‌موج آن‌ها به ترتیب با فواصل درون ذره‌ای O-O  و C-O متناظر است. نتایج شبیه ‌سازی با نتایج تجربی Fx(Q)  همخوانی دارد اگرچه تفاوت قابل‌توجهی در شدت پیک در Q ~ ۲٫۳ Å−۱  وجود دارد که تحت سلطه مشارکت C – Na و Na – Na می باشد.

شکل ۱(b) نشان می‌دهد که چگونه Fx(Q) شبیه‌سازی شده به عنوان تابعی از دما تغییر می‌کند. نقاط اوج در Fx(Q)  در Q1 ~ ۱٫۶ Å−۱Q2 ~ ۲٫۳Å−۱ و Q3 ~ ۳٫۷ Å−۱  هستند که در روش‌های مختلف با دمایی که در شکل ۱(c) نشان‌داده شده‌است ، متفاوت هستند. شدت اوج Q2 به سرعت با دمای می افتد، در حالی که اوج Q3 فقط ضعیف می شود. به طرز جالبی ،

شدت اوج در Q1، با شدت دما افزایش می‌یابد ، رفتاری که پیش از این برای اولین قله های شکست دیده شد. تفاوت ( ناچیز ) در تراکمات کلی بین توابع پراکندگی و شبیه‌سازی می‌تواند به سادگی نشان‌دهنده یک تغییر جزیی در نقطه ذوب پیش‌بینی‌شده با مدل بالقوه فعلی دور از مقدار آزمایشی باشد.

شکل ۱(d) شدت‌های مربوطه را از شش عامل ساختار جزیی تا پیک در Fx(Q1)  به عنوان تابعی از T نشان می‌دهد. تغییرات کلیدی که به Fx(Q1)  کمک می‌کنند کربنات سدیم در توابع نسبی O-O و Na-O قرار دارند. با این حال برای درک منشا ساختاری این رفتار ، باید تحلیل را به فضای واقعی منتقل کنیم .

قیمت کربنات سدیم شکل 3

قیمت کربنات سدیم شکل ۳

توابع توزیع رادیال کربنات

شکل ۲(a) توابع توزیع رادیال توزیع (rdf)، G (r) را که در دو حالت تولید می شود، نشان می دهد. با ترکیب ردیف های جزئی rdfs (gαβ(r) نشان داده شده در شکل ۲(b) با تعداد الکترون ها در هر یون و با تبدیل فوریه Fx(Q) وزن می شود.

توابع تبدیل شده با استفاده از و بدون استفاده از ویژگی ایجاد پنجره Blackman  ظاهر می شود. این تابع به طور موثر در حذف نوسانات ناشی از قطع مصنوعی Fx(Q) عمل کرده  و موجب افزایش قابل توجه پیک می شود. ساخت G ( r ) مستقیما ً از gαβ ( r ) هر گونه مسایل برش کاری را حذف می‌کند،

اما از نظر اعمال توابع وزنی صحیح مشکل ساز است. برای برجسته کردن این تاثیر ، شکل G ( r ) به ‌دست‌آمده با استفاده از (Na, C, O)  اتمی و (Na+, C4+, O2−) یونی بدست می‌آید. وزن دهی بعدی توابع مشابهی را با استفاده از تبدیل فوریه ایجاد می‌کند . اوج ریزش در r ~ ۱٫۳ Å  به طور کامل به gCO (r) کاملا حل می شود (همانطور که برای رابطه بین مولکولی C-O انتظار می رود). پیک در r ~ 2.4 Å توسط مشارکت از O-O و Na-O rdfs غالب است.

به نظر می رسد Na-O rdf یک پیک اول نسبتا وسیع دارد که یک محیط محلی نسبتا تحریف شده برای یون های سدیم است. شکل ۲(c) تکامل با دمای gCC (r) را نشان می دهد. هیجان‌انگیزترین تغییرات در r ~ ۳٫۳Å  با اوج وضوح در تبدیل پایین به یک شانه ضعیف در T بالا رخ می‌دهد. منشا این ویژگی را می‌توان با در نظر گرفتن عکس‌های گرافیکی ” عکس‌های گرفته ‌شده ” از قیمت کربنات سدیم در بازار از شبیه ‌سازی در دماهای مختلف مشخص کرد ( شکل ۳ را ببینید ) .

پیوند های بین اتم های کربنات

پیوند ها  بین اتم‌های C که با r ≤ ۴ Å  تفکیک شده‌اند ( یعنی مطابق با پیک اول در gcc ( r ) ، شکل ۲(b) کشیده می‌شوند . آنیون های کربنات یک شبکه کم بعدی از زنجیره ها را (عمدتا) ایجاد می کنند.

قیمت کربنات سدیم شکل 4

قیمت کربنات سدیم شکل ۴

شکل ۳(a) توزیع طول زنجیره کربن را ( که به عنوان تعداد اتم‌های کربن در یک زنجیره طول c نشان‌داده شده‌است ) در سه دما با صفحات ضمیمه نشان می دهد که طول زنجیره میانگین مربوطه به عنوان تابعی از T است. با افزایش درجه حرارت تعداد زنجیره های طولانی افزایش می یابد (همانطور که طول متوسط ​​زنجیره ای) .

اگر چه این مشاهدات به طور عمده نتایج شبیه سازی را انجام می دهند، اما آنها مطالعات بیشتری را (به عنوان مثال مطالعه اسپکتروسکوپی رامان، رزونانس مغناطیسی هسته ای) به منظور تشخیص محیط های مختلف کربن انجام می دهند. برای کمک به درک اینکه چگونه شبکه مشاهده شده با پویایی سیستم ارتباط دارد،

شکل ۴(a) ضرایب انتشار ، Di محاسبه شده از جابجایی مربعات متوسط ​​مربوط به گونه های یونی (I = O، C، Na ) به عنوان تابع T-1 را نشان می دهد. DC و DO همبستگی زیادی دارند، که منعکس کننده ارتباط رسمی آنها در مدل می شود، در حالی که یون های Na + به طور قابل توجهی افزایش یافته اند.

این شکل ضرایب انتشار  Na + به‌دست‌آمده از Spedding و Mills   را از طریق یک روش اتصال باز- بسته نشان می‌دهد. نقاط داده خام به همراه برازش اصلی برای مطابقت با محدوده دمایی حاضر نشان‌داده شده‌اند . کربنات سدیم ضرایب پخش به دست آمده در اینجا به طور سیستماتیک پایین تر از آنچه به دست آمده در آزمایش است.

برای نشان دادن اثر ماهیت مولکولی آنیون ، شبیه‌سازی‌های بیشتر در آن انجام می‌شود که در آن جریان‌های هارمونیکی که به اتم‌های C – O و O – O ملحق می‌شوند ( با ضریب ۵ ) افزایش می‌یابند و در نتیجه نسبت به ” حد ” مولکول سخت ” در مدل‌های قبلی گرایش پیدا می‌کنند .

تاثیر پیوندهای درون ذره‌ای به طور قابل‌توجهی  را در کل محدوده دمایی کاهش می‌دهد . برای برجسته کردن نقش آنیون  در انتشار کاتیون‌های Na+ ، ما تفاوت در اتم‌های N و C مربوط به جابجایی متوسط را در نظر می‌گیریم ( شکل ۴(b) ) را مشاهده می‌کنیم که حاوی اطلاعات مربوط به حرکات چرخشی و ارتعاشی مولکول‌ها است .

اثر دما بر روی غلظت کربنات سدیم

با افزایش دما , حرکت دورانی / ارتعاشی به سرعت افزایش می‌یابد و به سرعت بیشتر می‌شود . همانطور که ثابت های فنر دوباره سفت می شوند، حرکت به طور قابل توجهی کند تر می شود، که با کاهش سرعت حرکت Na + همراه است. در نتیجه، حالت های داخلی آنون های مولکولی در تسهیل حرکت نسبتا سریع کاتیون ها بسیار مهم هستند.

شکل ۴(a) مقایسه ضریب نفوذ Na +  با آنهایی که از شبیه سازی های سیلیکات قبلی (Na2O) (SiO2) و (Na2O) (SiO2) 3 بدست آمده است را نشان می دهد. کربنات سدیم  برای ارتقاء مقایسه بهتر ، از داده‌های تحقیقات Horbach و همکاران در محدوده دمایی استفاده شد.

در هر سه مورد ، ضریب نفوذ سیلیکات  Na + توزیع به شدت کوچک‌تر از مقادیر مشاهده‌شده در سدیم ‌کربنات است که نشان می‌دهد انتشار در اثر ” چرخ نامتقارن ” و آنیون‌های چرخان ، افزایش می‌یابد ( برای مثال ، مشاهده کنید ) .

شبیه سازی ترکیبی و HEXRD یک ساختار مایع را بسیار پیچیده تر از یک مایع یونی ساده با آنیون های تشکیل می دهند که یک شبکه کم بعدی در دمای پایین را نشان می دهند. اگر چه پل زدن در مایعات کربنات پیشنهاد شده‌است ،اما این مساله با فرض اینکه آنیون‌ها و کاتیون‌ها در آب ذوب شوند مطرح شده است.

همانطور که در تغییرات gCC (r) نشان داده شده، زنجیرهای کربنات با افزایش درجه حرارت، اجازه می دهد که آنیون ها به طور آزادانه چرخش کنند. گردش افزایشی ” میانگین ” ساختار منجر به سفارش بزرگ‌تر O – O در مقیاس طول متناظر با Q ~ ۱٫۶ Å−۱ می‌شود.

با افزایش درجه حرارت، شدت پیک در Q ~ 2.3 Å-۱ کاهش می یابد که با افزایش تحرک یون های  Na + به عنوان شبکه کربنات تجزیه می شود. محیط های ساختاری متنوعی از انعطاف پذیری آنیون های کربناته حاصل می شود و وابستگی شدید به ساختار (شکل گیری یک شبکه کربنات پایین کم) وجود دارد که بر انتشار تاثیر می گذارد.

علاوه بر این، این تنوع محیط ساختاری، می تواند منافع زیادی را برای عناصر ناسازگار دیگر توضیح دهد. وابستگی دما به ساختار نشان می دهد که این مایعات بسیار شکننده هستند و مایعات با درجه حرارت بالا تحت تاثیر انتشار  Na + قرار دارند که توسط چرخش آنون های نامتقارن  افزایش می یابد.

انتظار می‌رود که مایعات دمای پایین تاثیر افزایش زنجیره‌های کربنات را نشان دهند و بررسی اینکه چگونه طول آن‌ها ممکن است به عنوان دمای گذار شیشه‌ای نزدیک شود ، جالب خواهد بود . همچنین انتظار می‌رود که شکل‌های آبگینه ای (شیشه ای) نیز تحت‌تاثیر این شبکه‌های کربناته قرار بگیرند .

روش ها ی آزمایش کربنات سدیم ارزان و گران

پیشینه تجربی

اشعه ایکس با انرژی بالا  (E > ۱۰۰ keV)  در مطالعه ساختار مواد مایع و آمورف بسیار موثر بوده است. آنها اصلاحات مورد نیاز برای تشخیص جذب و پراکندگی چندگانه را کاهش می دهند، در حالی که طول موج کوتاه آنها داده های پراکندگی را به مقادیر بالای بردار پراکندگی Q، (به Qmax > ۲۰ Å−۱) برای حل و فصل واقعی فاصله واقعی ضروری می رساند.

مایعات ذاتا ً پراکندگی پایینی دارند و در حالی که اشعه ایکس با انرژی بالا ابزار بسیار خوبی برای مطالعه ساختار مایع هستند ، سیگنال پراکندگی کامل می‌تواند با کمک محیط‌های نمونه مانند کوره‌های یا ظروف نمونه غرق شود . یک روش بسیار موثر ترکیب پراش اشعه ایکس با انرژی بالا (HEXRD ) با تکنیک‌های کم ظرف است که سهم کوره‌ها یا محیط‌های نمونه مشابه را حذف می‌کند .

تکنیک های HEXRD ترکیبی و تکنیک های کم ظرف دارای مطالعات مایع پایدار و کم ثبات (فوق خنک) می باشند. در این مطالعه از یک کوره نشتی آیرودینامیکی استفاده شده است، قطر ۲-۳ میلیمتر از پیش ماده نمونه در یک نازل مخروطی واگرا با یک گاز پراکنده جریان دارد که ترکیب آن کنترل می شود.

نمونه با یک موج پیوسته لیزر ۴۰۰ W CO2  گرم می شود و دمای آن توسط پریومتر نوری که در ۰٫۸۵ میکرومتر عمل می کند، تحت نظارت قرار می گیرد. تمام شناور در محفظه محصور شده و به طور کامل با خطوط پرتو انرژی بالا در APS یکپارچه شده است. الگوی پراش اشعه ایکس مایع در حالت انتقال با اشعه X اتفاق می افتد که در محفظه با یک دیافراگم ۱ سانتیمتری ظاهر می شود و از طریق یک پنجره ی دوم به طرف مقابل ظاهر می شود.

کالیبراسیون و استاندارد سازی سودا اش

دیافراگم دیگر دسترسی به محفظه پراکندگی برای دستگاه سنجش و یک دوربین فیلمبرداری را فراهم می کند. پرتو اشعه ایکس در این آزمایش ها دارای انرژی ۱۰۰٫۰۹۹ کیلووات است که مربوط به طول موج ۰٫۱۲۳۹ Å  می باشد. از محور ( صفحه ) همسویی برای رسیدن به پرتو تصادفی با عرض ۰٫۲۵ میلی متر و عرض ۰٫۵ میلیمتر استفاده شد. کل الگوی پراش مایع دو بعدی بر روی یک آشکارساز Perkin Elmer XRD1621 Tl-doped CsI با اندازه ۲۰۴۸ × ۲۰۴۸ پیکسل از ۲۰۰ μm × ۲۰۰ μm  تعیین شده در فاصله ۳۳۵٫۱۳ میلی متر ازنازل شناور تشخیص داده شده است.

فاصله آشکار ساز ، مختصات پرتو مستقیم و زاویه انحراف و چرخش با کالیبراسیون استاندارد CeO2  بلورین در نازل levitator اصلاح می‌شوند . عامل ساختاری برای جابجایی مایع با استفاده از چهار گاز مختلف پراکنده به دست آمده است، این گاز ها عبارتنداز: O2 ، CO2، Ar و مخلوطی از ۸۰٪ CO2 و ۲۰٪ CO . گازهای CO2 و CO حدود ۵% حجم آرگون هستند. دمایی که در سطوح نمونه اندازه‌گیری شد، ۱۲۵۵ K برای گازهای خالص و ۸۰ % CO2، ۱۲۸۵ K برای اکسیژن خالص و ۱۳۲۸ K برای آرگون خالص بود .

الگوی شکست ۱D با انتگرال گیری از تمام پیکسل ها در تصویر ۲ بعدی با استفاده از بسته نرم‌افزاری Fit2D  و مقدار Fx(Q)   با استفاده از نرم افزار PDFgetX2 بدست آمد و با کم کردن یک الگوی پس‌زمینه جمع‌آوری‌شده بدون هیچ نمونه‌ای در نازل بلکه با استفاده از گاز دمنده و برای پراکندگی کاتیون به دست آمد . مشارکت Compton و عامل فرم دهی دارای وابستگی Q قوی هستند و از مقادیر جدول بندی به دست می آیند.

تراکم های مایع، مورد استفاده برای محاسبه ولتاژ نمونه و برای به دست آوردن داده های فضای واقعی بوسیله تبدیل فوریه، از مطالعات لیو و لانگه و Spedding بدست آمد. کربنات سدیم ارزان هر یک از اندازه‌ گیری های انکسار متشکل از مجموعه‌ای از ۶۰ فریم ۱ ثانیه ای با پنج الگوی جمع‌آوری‌شده و میانگین برای هر نمونه بود . رفتار شناور این مایعات بسیار سیال ، تحت گازهای شناور مختلف متفاوت بود .

در اکسیژن خالص،  قطره به طور قابل ‌توجهی در نوسان بود و تمایل به مرطوب کردن نازل شناور داشت و در نتیجه تنها دو سری برای این ترکیب گاز به دست آمد. پایدارترین حالت شناوری در گاز آرگون خالص مشاهده شد که تحت این شرایط ، افت نه در نوسان بود و نه به نازل چسبیده بود. شکل ۱ تغییرات بسیار محدودی را در ساختار به عنوان تابعی از گاز شناور نشان می‌دهد.

این تفاوت کوچک می‌تواند ناشی از ماهیت گاز در هوا و یا از ( حاشیه‌ای ) در دماهای شناوری متفاوت باشد . با این وجود، تغییرات ضروری توابع پراکندگی با استفاده از گاز شناور نشان می دهد که در کاهش شرایط، هیچگونه تجزیه مواد کربناتی قابل ملاحظه ای وجود ندارد. قیمت کربنات سدیم استفاده شده از Alfa Aesar  و حدود ۹۹٫۹۵–۱۰۰٫۰۵% بود.

پس زمینه شبیه سازی

مدل بالقوه مورد استفاده برای شبیه سازی Na2CO3 بر اساس مدل های توسعه یافته Tissen و Janssen است که با استفاده از فرم استاندارد Born-Huggins-Mayer با در نظر گرفتن Qi  به عنوان

QNa = ۱٫۰e ، QC = 1.54e و QO = -1.18e می باشد. در پروژه اصلی شکل یون  با استفاده از پویایی محدودیت برای حفظ هندسه ثابت تحمیل شد. در این مقاله، هندسه پایه ای پایه مثلثی با استفاده از چشمه های هارمونیکی که بین جفت های C-O و O-O در آنیون مولکولی عمل می کند (همانطور که قبلا در مطالعه سولفات ها استفاده می شود) تحمیل می شود.

ثابت های نیروی کنترل کنش های مربوط به C-O و O-O ممکن است متفاوت باشند. شبیه سازی ها در محدوده دما T = 1100 K-1750 K در حجم ثابت با استفاده از معادله حالت از Liu و Lange انجام می شود. Fx(Q)  بوسیله ترکیبی از عوامل ساختاری (Ashcroft-Langreth)  که ( برای شش سیستم سه جزء وجود دارد ) تولید می شود.

اینها به طور مستقیم از تراکم یون اجزای فوریه محاسبه می شوند، که در آن مقادیر عبارتند از: .

فاکتورهای کلی ساختاری اشعه ایکس با استفاده از مقادیر وزنی این عوامل ساختاری جزئی، با استفاده از فاکتورهای اشعه ایکس گرفته شده از منابع استاندارد ساخته می شوند.

مقاومت فشردگی پودر
قیمت کربنات سدیم شکل 1
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *