قیمت متانول

خلاصه

قیمت متانول مهمترین بحث برای خرید متانول می باشد همانطور که تمامی مصرف کنندگان و تولیدکنندگان متانول مستحضر هستند متانول نوعی مواد بورسی هست که به بیان دیگر جزو کالاهای بورسی می باشد که عرضه و فروش آن در بورس کالای ایران انجام می شود . بنابر این برای خرید متانول به صورت مستقیم از پتروشیمی باید از طریق بورس کالای ایران انجام بگیرد .

با توجه به گفته های بالا قیمت متانول و انجام خرید متانول فقط از طریق بورس انجام میگیرد ولی با توجه به اینکه بسیاری از مصرف کنندگان متانول به دلیل پایین بودن مصرف متانول در کارگاه های کوچک این کارگاه ها نمیتوانند به صورت مستقیم یک تانکر ۲۵ تنی از پتروشیمی متانول خریداری نمایند ( لازم به ذکر است حداقل میزان خرید متانول از پتروشیمی یک تانکر ۲۵ تنی می باشد ) .

قیمت متانول در فواصل مختلف سال بسیار بالا و پایین می باشد به نوعی که شاید چندین برابر در قیمت آن تفوات ایجاد شود به طور مثال شاید افزایش قیمت متانول در فصلی از سال به ۴۰۰ درصد نیز برسد به عبارتی چهار برابر شود و همچنین برعکس این مورد هم امکان پذیر می باشد . پس با این اوصاف برای یک کارگاه کوچک این مقدار کاهش قیمت متانول می تواند منجر به ورشکستگی شود .

اطلاعات تماس

شماره های تماس :

  • شرکت                         ۰۴۱۳۲۹۰۷۰۰۱
  • آقای مرتضی بخشایشی  ۰۹۱۴۱۰۳۲۲۹۲
  • آقای رضا بخشایشی       ۰۹۱۴۱۰۳۲۳۲۹
  • آقای امید بخشایشی      ۰۹۱۴۵۸۴۵۵۲۹

آدرس انبار ها :

  • انبار تبریز : جاده مایان – شهرک صنعتی مایان – فلکه دوم
  • انبار تهران : جاده قدیم قم – شور آباد

 مقدمه

طیف غنی میلی‌ متری و زیر میلی ‌متری قیمت متانول این اطمینان را ایجاد کرده‌ است که این ماده به یکی از مولکول ‌های بین ستاره ‌ای که به‌طور گسترده مشاهده می‌شود تبدیل شده ‌است. متانول یک صادرکننده حرارتی ، یک منبع مایزر بوده. و همچنین در روند جذب در برابر تابش زمینه کیهانی مشاهده می ‌شود.

ازاین‌رو می‌توان گفت که مولکول متانول دارای پتانسیل تشخیصی است که احتمالاً توسط سایر گونه‌ های بین ستاره‌ای قابل رقابت نمی ‌باشد.  برای سال ‌های طولانی مانع اصلی استفاده تشخیصی از قیمت متانول عدم وجود داده ‌های کمی در مورد ضرایب سرعت تحریک آن توسط مزاحمین اصلی در گاز مولکولی هیدروژن و هلیوم می ‌باشد.

این وضعیت در سال‌های اخیر تغییر یافت زمانی‌که نتایج اولین تعیین ضرایب ‌سرعت برای تحریک چرخشی متانول توسط هلیوم و هیدروژن در دسترس قرار گرفت. مطالعات شیمیایی محیط بین ستاره‌ ای نشان می ‌دهد که قیمت متانول عمدتاً در سطح دانه ‌های بین ستاره‌ای تشکیل می ‌شود. و شواهد مشاهده ‌ای برای حضور یخ متانول در گوشته دانه ‌ها وجود دارد.

به‌عنوان مثال فرایند های پاشش کیسه‌ ای که طی امواج شوک رخ می ‌دهند می‌توانند حداقل مقداری از قیمت متانول را در فاز گازی آزاد نمایند. درنتیجه ممکن است فراوانی فاز گاز متانول با عبور یک موج شوک افزایش یابد. تا زمانی‌که تخریب آن در واکنش ‌های انتقال بار با یون ‌ها و جذب آن بر روی سطوح دانه ‌ها باعث ایجاد مقدار کمتری می‌شود.

بررسی کلی متانول و خاصیت خنک کنندگی مولکولی آن در فرآیند قیمت متانول

متانول یک مولکول چند اتمی پیچیده‌ است واقعیتی که هم غنای طیف آن و هم مشکلات مربوط به محاسبه ضرایب سرعت تحریک برخورد آن توسط هلیوم و هیدروژن را سبب می ‌شود. فراوانی کسری اولیه متانول برای تبدیل شدن قیمت متانول به یک خنک‌ کننده مولکولی قابل توجه کافی است. این روند هنگامی‌که دمای گاز خنثی ۱۰۰ درجه کلوین می ‌باشد رخ می ‌دهد.

طبق شکل زیر قیمت متانول بیشتر از آب و بیشتر از مونو اکسید کربن به خنک‌ کننده تابشی محیط کمک می‌کند.

شکل یک قیمت متانول

شکل یک قیمت متانول

از آنجا که منطقه ‌ای که قیمت متانول به یک خنک‌کننده مولکولی قابل ‌توجه تبدیل می‌شود. بر اساس تعریف منطقه ‌ای است که خطوط انتشار آن تولید می ‌شود.  شدت خط متانول به ‌سادگی تناسب با فراوانی کسری اولیه عمر مقیاس نمی گیرد. تناسب حاصل نمی‌شود تا زمانی‌که فراوانی کسری متانول به ‌اندازه‌ کافی کم باشد. تا اطمینان حاصل شود که میزان خنک ‌سازی گازها در همه جا ناچیز است.

تجزیه و تحلیل نمودار تحریک و عمق نوری در پروسه قیمت متانول

برای EU های کوچک ‌تر مساوی ۶۰۰ درجه کلوین نمودار تحریک طبق شکل زیر برای هر دو نوع متانول A و E همان گونه که برای موج شوک مرجع محاسبه ‌شده است در روند قیمت متانول نشان داده شده ‌است.

شکل دو قیمت متانول

شکل دو قیمت متانول

نمودار به‌ طورکلی شبیه به نمودارهای مشابه هیدروژن در منابع جریان خروجی است. اما در اطراف خط متوسط پراکندگی قابل ‌توجهی وجود دارد. هنگام استخراج تراکم ستون از شدت خط قیمت متانول مشاهده‌ شده الهام‌گرفته شد فرض بر این بود که انتقال از نظر نوری نازک است. اما در عمل در می ‌یابیم که بسیاری از انتقال ‌ها از نظر نوری ضخیم می ‌باشند.

تاثیرات عمق نوری بر تراکم ستون برای برخی از سطوح در حالت EU کوچک ‌تر مساوی ۱۰۰ درجه کلوین استنباط می ‌شود. همان گونه که از شکل زیر قابل‌ مشاهده است این فرض به وجود می‌ آید که همه انتقال‌ های نوری که نازک هستند منجر به دمای چرخش می‌شوند. و از خطوط قیمت متانول که در باند HLFLB  و ۱ B قابل ‌مشاهده هستند استنباط می‌شود که یک عامل در حدود سه بیش ‌از حد تخمین زده می‌ شود.

شکل سه قیمت متانول

شکل سه قیمت متانول

فقط برای انتقال بین پایین ‌ترین سطح متانول ، احتمالات دو قطبی که متناسب با مکعب فرکانس خطوط هستند. به‌ اندازه کافی کوچک هستند تا تحریک زدگی تصادفی از پوسیدگی تابشی محتمل ‌تر شود. زیرا گاز توسط موج شوک فشرده می‌شود درنتیجه جمعیت نسبی این سطوح فقط به سمت توزیع بولتزمن تمایل دارند. زیرا دما به سمت مقدار تعادلی پس ‌از شوک در فرآیند قیمت متانول میل می‌کند.

نتیجه می‌گیریم که برای یک مولکول پیچیده و شدیداً دو قطبی مانند قیمت متانول نمودار تحریک ابزار مناسبی برای بدست آوردن نگرش در مورد شرایط فیزیکی تولید طیف نیست.

بررسی شدت خط های یکپارچه در برابر فرکانس های خط قیمت متانول

در شکل زیر شدت خط یکپارچه در برابر فرکانس ‌های خط قیمت متانول رسم شده‌ است.

شکل چهار قیمت متانول

شکل چهار قیمت متانول

شدت ‌ها با ادغام در امتداد جهت انتشار موج شوک مشخص مشخص می‌شوند و نشان ‌دهنده انتشار خط به ‌همراه تابش پس ‌زمینه کیهانی باقی ‌مانده منهای پس ‌زمینه اشباع ‌نشده هستند. که این امر را برای تفکیک تابش شناسایی ‌شده از منبع مشاهده امکان‌پذیر می‌کند. بنابر این انتقال‌ هایی که در برابر پس‌ زمینه کیهانی جذب می‌ شوند مقادیر منفی T dv را دارا می ‌باشند. این انتقال شدیدترین عامل مربوط به روند مایزر است که تا حدی توسط تابش زمینه در روند قیمت متانول تحریک می ‌شود.

تجزیه و تحلیل سطح های وارونگی جمعیت و انتقال های مربوطه و فرآیند موج شوک در قیمت متانول

وارونگی جمعیت سطح بالا و پایین این انتقال با تمایل برخورد برای حفظ مقدار K و با این واقعیت که حالت‌ های پایه A و E  از نوع K=0 و K=1 هستند سازگار است. انتقال ‌هایی که در شکل فوق برجسته هستند مایزر های قوی و آن ‌هایی هستند که طبق شکل زیر در قیمت متانول جذب می‌شوند.

شکل پنج قیمت متانول

شکل پنج قیمت متانول

یک مسئله که هنگام مقایسه مشاهدات رادیویی و مادون ‌قرمز منابع خروجی با پیش ‌بینی مدل‌ های شوک باید به آن پرداخته شود. تعیین فاکتور پر کردن پرتو های تلسکوپ می‌باشد قطر پرتوی ISO در طول موج‌ های مربوطه تقریباً ۸۰ قوس ثانیه بود. درحالی‌که قطر تلسکوپ هرشل ۳۹ قوس ثانیه بود در هر دو حالت اندازه پرتو از ابعاد زاویه ‌ای منبع در فرآیند قیمت متانول فراتر می‌ رود. با این‌حال ابعاد منبع حداقل تا حدودی به این بستگی دارد که آیا خطوط عمدتاً توسط گاز شوک گرفته‌ شده منتشر می ‌شوند. یا این‌ که انتشار در پی موج شوک گسترش می‌ یابد.

جایی ‌که دمای جنبشی کاهش ‌یافته است اما محیط همچنان ادامه دارد فشرده می‌شود. در محاسبات گزارش ‌شده ادغام شدت خط در نقطه جریان خنک‌کننده که در آن دمای جنبشی سیال به TN=15K کاهش می‌یابد در روند قیمت متانول خاتمه یافت. بنابر این منطقه یکپارچه ‌سازی را می‌توان متشکل از گاز شوک گرفته و شوک دانست.

اندازه خطی این منطقه تقریباً ۳*۱۰۱۶ سانتی متر پیش‌بینی شده ‌است که مربوط به یک اندازه زاویه ۵ قوس ثانیه در فاصله‌ی L1157  است. این اندازه زاویه ‌ای با ابعاد HVC نسبت ‌به LVC متناسب‌تر است. با این‌حال منبع واقعی به‌ جای موج شوک مسطح مدل به‌احتمال زیاد شوک کمان است و می‌تواند در قیمت متانول گسترش یابد. بنابر این در مورد این‌که آیا ضریب پر کردن ۰/۰۳ است هنوز ابهام وجود دارد. برای HVC یا مقداری که به ‌ترتیب بزرگ‌تر و متناسب با LVC باشد. هنگام مقایسه با شدت خط مشاهده ‌شده باید برای مدل ‌ها اعمال شود.

مقایسه اطلاعات و داده های شدت خط با مدل های CJ و  C

در جداول زیر شدت خط مشاهده ‌شده را با آنچه توسط مدل CJ و C  پیش ‌بینی‌ شده است را در روند قیمت متانول مقایسه می‌کنیم.

T dVobsEupνانتقالگونه ها
۱۲/۱۱۲۷۵۵۶٫۹۳۶۱۱۰–۱۰۱Ortho-H2O
۰/۱۶۱۶۸۵۵۸٫۳۴۴۱۱۲–۱۰۱E-CH3OH
۰/۳۱۳۲۵۶۸٫۵۶۶۳۲–۲۱E-CH3OH
۴۹/۳۸۸۳۵۷۶٫۲۶۸۵–۴CO
۰/۲۹۴۵۵۷۹٫۰۸۵۲۲–۱۱A-CH3OH
۰/۲۵۱۷۸۵۷۹٫۱۵۱۱۲۱–۱۱۱E-CH3OH
۰/۲۷۱۸۱۵۷۹٫۴۶۰۱۲۰–۱۱۰A+-CH3OH
۰/۲۱۴۵۵۷۹٫۹۲۱۲۲–۱۱A+-CH3OH
ν (GHz)Eup (K)KlowJlowKupJup
۳۵۰/۳۲۱۶/۸۱۰۰۰۱۱
۲۰۶/۴۲۱۶/۸۱۰۰۲۱۱
۴۷/۹۷۰۲/۳۰۰۰۰۰۰۱
۰/۸۲۰۰۰۱۶/۸۵۰۱۱۱-۱
۳۰۳/۱۷۱۶/۸۵۰۰۱۱-۱

بررسی انتقال مربوط به متانول نوع A و تجزیه و تحلیل داده های امواج شوک و انتقال های مربوطه

یک اظهار نظر مشابه مربوط به انتقال ۵۷۹/۵ و ۵۸۴/۴ گیگا هرتز که مربوط به متانول نوع A است توسط محققین در روند قیمت متانول ارائه شد که مشخصات آن در شکل زیر رسم شده ‌است.

شکل شش قیمت متانول

شکل شش قیمت متانول

پرتوی ۱ B HLFL  باند را پر می‌کند هنگام گزارش شدت خطوط دیگر در جداول فوق مشاهده‌ شده با HLFL همین فرض صورت می‌گیرد. و از این ‌رو در مقایسه با مدل ‌ها همان عوامل پرتو در فرآیند قیمت متانول ممکن است اتخاذ شوند. ممکن نیست مدل شوک از نوع CJ و از نوع  C  برای ارائه یک تناسب رضایت‌ بخش به تمام شدت خط مشاهده‌ شده تلقی شود.

با توجه به خطوط قیمت متانول سطح توافق قابل ‌قبول است و برای مدل C تا حدودی بهتر است اما تا حدی با ساخت به دست می ‌آید. که عوامل پرتو با توجه به خطوط متانول تعیین می‌شوند. با این‌حال مقدار فاکتور پر کردن پرتو همچنان بزرگترین عدم اطمینان در تجزیه ‌و تحلیل محققین می‌ باشد. محققین شدت خطوط متانول را که انتظار می ‌رود در اثر خروج  مولکول از امواج شوک ساطع شود محاسبه کرده ‌اند.

شدت خطوط برای شبکه کوچکی از امواج شوک C  ارائه‌ شده است که هدف آن تفسیر هرشل و مشاهدات دیگر منابع خروجی است. درمی ‌یابیم که شدیدترین انتقادها با وارونگی جمعیت ناشی از برخورد عمدتاً با هیدروژن مولکولی است. همان برخورد که منجر به انتشار مایزر می ‌شود منجر به تغییر سایر انتقال ها در برابر تابش پس ‌زمینه کیهانی می‌شود. به دلیل ضد وارونگی جمعیت است که در همان ابتدا در روند قیمت متانول توضیح داده شد.

منبع:https://academic.oup.com/mnras/article/409/1/29/1994086

شکل نه تولید آب اکسیژنه
کالن 30 لیتری قیمت آب اکسیژنه
شکل شماره شش مصرف آب اکسیژنه
عکس شماره 1 فروش آب اکسیژنه