قیمت اسید استیک

مهمترین عوامل تاثیر گذار در قیمت اسید استیک

از انجایی که اسید استیک درایران تولید میشود و حتی صادرات نیز میشود در نتیجه تقریبا هیچ اسید استیک وارداتی نداریم. اسید استیک در کارخانه های داخلی تولید میشود و به صورت عمده که غالبا در حد یک تریلی می باشد در سطح کشور پخش و توزیه می گردد. و از طرفی کارخانه ها ملزم هستند فقط به شرکت های دارای مجوز بفروشند و به هیچ عنوان حق فروش به افراد عادی را ندارند. که این مساله تاثیر مهمی در قیمت اسید استیک دارد.

از ان جا هم که خرید عمده یک تریلی استیک اسید گران بوده و به صرفه نمی باشد. و شرایط نگهداری آن به خاطر خطر بالای مشتعل شدن آن دشوار است. لذا بیشتر خریداران از شرکت های مجوز دار اقدام به تهیه اسید استیک می نمایند. شرکت آذر اسید به شما این اطمینان را می دهد که اسید استیک با کیفیت عالی و خلوص بالا با بسته بندی مناسب و دارای تاریخ تولید جدید و با تحویل فوری در سراسر کشور به شما خریداران گرامی تحویل ارائه می نماید.

اسید استیک یکی از اساسی ترین اسید های مورد نیاز انسان است که خریداران با توجه به نیاز های صنعتی،آزمایشگاهی،خوراکی،پزشکی و تولید محصولات شوینده آن را تهیه می کنند. که غلظت و مقدار هر نوع مصرف آن متفاوت می باشد و جهت تهیه استیک اسید خوراکی باید در نظر داشته باشید که غلظت این ترکیب شیمیایی با سرکه متفاوت بوده که این مساله در قیمت اسید استیک اثر گذاری به سزایی دارد.

برای خرید اسید استیک تماس بگیرید .

اطلاعات تماس

شماره های تماس :

  • شرکت                         ۰۴۱۳۲۹۰۷۰۰۱
  • آقای مرتضی بخشایشی  ۰۹۱۴۱۰۳۲۲۹۲
  • آقای رضا بخشایشی       ۰۹۱۴۱۰۳۲۳۲۹
  • آقای امید بخشایشی      ۰۹۱۴۵۸۴۵۵۲۹

آدرس انبار ها :

  • انبار تبریز : جاده مایان – شهرک صنعتی مایان – فلکه دوم
  • انبار تهران : جاده قدیم قم – شور آباد

موارد ایمنی و احتیاطی در روند مصرفی ارتباط آن  با  قیمت اسید استیک

به عنوان فروشنده به شما توصیه میکنیم به دلیل خطرات موجود در روند مصرف و قیمت  اسید استیک این محصول شیمیایی را  در محیطی خشک و خنک و به دور از سایر محصولات شیمیایی به خصوص اسید کرومیک ، اتیلن گلایکول ، اسیسد نیتریک ، اسید پرکلریک ،پرمنگنات ها ، پراکسید ها و هیدروکسیل ها نگهداری نمایید.

همچنین در نظر داشته باشید که این محصول صنعتی به شدت آتش زا می باشد. فلذا باید در محیطی با دمای خنک و تهویه مناسب نگهداری شود. نکته دیگر اینکه به هنگام جا به جایی گالن ها باید احتیاط کامل رعایت گردد که مبادا گالن ها دچار آسیب و نشتی مواد نگردد مگرنه باعث خروج گاز های سمی و در نتیجه منجر به مسمومیت افراد و آلودگی محیط اطراف می شود.

مقدمه

استریکاسیون اسیدهای کربوکسیلیک با الکلها برای تولید استرها به دلیل کاربرد گسترده استرها به عنوان نرم کننده ها ، کالرها ، مواد شیمیایی و سایر مواد شیمیایی خوب به عنوان یکی از مهمترین واکنش ها در زمینه قیمت اسید استیک شناخته شده است. استری شدن الکل ثانویه در مقایسه با الکل های اولیه بسیار دشوارتر است. اثر استریک بسترها و هسته دوستی پایین اتم اکسیژن مانع تشکیل استر مربوطه می شود.

روندهای تبدیل نیز توسط سرعت واکنش کند و واکنش های برگشت پذیر با این کاتالیزورهای اسید مایع از اشکالات مختلفی رنج می برند. از جمله خاصیت خورنده بودن آنها ، وجود واکنش های جانبی و این واقعیت که کاتالیزورها نمی توانند به راحتی از مخلوط واکنش جدا شوند.همچنین به دلیل مقررات سختگیرانه و رو به رشد محیط زیستی ، صنایع شیمیایی نیاز به توسعه روشهای مصنوعی سازگار با محیط زیست دارند.

بررسی استفاده از کاتالیزورهای ناهمگن اسیدی در قیمت اسید استیک

استفاده از کاتالیزورهای اسید ناهمگن در فرآیند قیمت اسید استیک یک روند توسعه ای جایگزین را ارائه می دهد. و در حال حاضر نیز مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. تناسب کاتالیزورهای آلومینوسیلیکاتی مزوپورس حاصل از اصلاح اسید رس  به ویژه اسمکتیت ، برای ارتقا واکنش های کاتالیزوری اسید برونستد یا لوئیس بستگی به میزان شستشوی خاک خام دارد.

که به نوبه خود ، به شرایط تصفیه اسید بستگی نیز دارد. کاتالیزورهای اسید جامد که قابل استفاده مجدد هستند و به راحتی از محصولات واکنش جدا می شوند. برای جایگزینی اسیدهای مایع خطرناک و خورنده بسیار مورد توجه هستند. کاتالیزورهای آلومینوسیلیکات مزوپورس سنتز شده از Na- montmorillonite  توسط  روند کنترل اسید HCl کنترل شده. و برای فواصل زمانی مختلف روندهای سایپرز ، جذب – دفع N2 ماهیت مزوپور این نوع کاتالیزورها مورد تایید قرار گرفت.

ایزوترمهای جذب – دفع کاتالیزورهای مختلف طبق شکل زیر فرم ایزوترمهای نوع IV را با حلقه هیسترزیس نوع H3 نشان می دهد. که از مشخصات جامد مزوپور در فرآیند قیمت اسید استیک می باشد. است.و  نمودار توزیع اندازه منافذ در شکل زیر نشان می دهد که میانگین اندازه منافذ این نوع کاتالیزورها در محدوده ۲ تا ۱۰ نانومتر قرار دارند. که نشان می دهد اندازه منافذ کاتالیزورها در ناحیه ماسوپور قرار دارند.

شکل یک قیمت اسید استیک

شکل یک قیمت اسید استیک

شکل دو قیمت اسید استیک

شکل دو قیمت اسید استیک

بررسی کاربرد روش های شعله سنجی و شستشو با AL  در فرآیند قیمت اسید استیک

ترکیبات اکسید meso-AS مختلف به عنوان شاخص تعیین شده است و با استفاده از روشهای شیمیایی و شعله سنجی ، روند شستشوی Al از ساختار رس را طی روند قیمت اسید استیک تأیید کردند. زیرا درصد Al2O3  با افزایش زمان فعال شدن اسید کاهش می یابد. اسیدیته کل کاتالیزورهای مختلف meso-AS تعیین شد و مقادیر و اطلاعات مربوطه در جداول و شکل زیر آورده شده است.

اسیدیته CEC Surface area نمونه
۰/۴۱ ۹۶ ۳۹۵ meso-AS-15 min
۰/۴۳ ۴۱ ۵۷۸ meso-AS-1 h
۰/۵۶ ۲۰ ۴۰۰ meso-AS-2 h
۰/۵۹ ۷ ۳۲۷ meso-AS-4 h
۰/۲۰ ۳۵ ۲۳۰ Montmorillonite K10**
Conversion PORE VOLUME Pore diameter نمونه
۸۹ ۰/۳۰۲ ۳/۰۶ meso-AS-15 min
۸۱ ۰/۵۹۶ ۴/۱۲ meso-AS-1 h
۷۷ ۰/۶۰۳ ۶/۰۳ meso-AS-2 h
۶۴ ۰/۷۶۱ ۸/۴۸ meso-AS-4 h
۵/۵ ۰/۴۴۱ ۶/۶۳ Montmorillonite K10**
شکل سه قیمت اسید استیک

شکل سه قیمت اسید استیک

شکل فوق حداکثر مکان های اسیدی را در منطقه اسیدی قوی نشان می دهد. استخراج یونهای Al3 + هشت وجهی یا چهار ضلعی از خاک رس در هنگام فعال سازی اسید توسط طیف سنجی ۲۷Al و ۲۹Si  MAS-NMR در طول روند قیمت اسیداستیک بررسی شد.

بررسی طیف های اسیدی مربوط به فرآیندهای تاثیر گذار در قیمت اسید استیک

شکل زیر طیف  Al MAS-NMR  مونتموریلونیت درمان نشده و آلومینای هشت وجهی و چهار وجهی را در چارچوب خاک رس نشان می دهد.

شکل چهار قیمت اسید استیک

شکل چهار قیمت اسید استیک

طیف  Al MAS-NMR  نشان داد که در هنگام فعال سازی اسید. مقدار شدت قله ناشی از Al octahedral همراه با تغییر موقعیت اوج از ۳٫۹۲ به حدود ۱٫۶ ppm برای دوره درمان با اسید تا حدود ۴ ساعت کاهش می یابد. اما مقدار اوج در δ = ۶۷ پی پی ام به دلیل شکل چهار وجهی Al تقریباً مشابه مونتموریلونیت درمان نشده در روند اثر بخشی قیمت اسید استیک باقی مانده است. که نشان دهنده باقی مانده دست نخورده ساختار Al چهار ضلعی است.

همچنین مشاهده گردید که در طول دوره درمان اسیدی اولیه تا ۱۵ دقیقه ، اوج شدت meso-AS-15 دقیقه تفاوت چندانی با Na-montmorllonite نداشت. با این حال ، تفاوت های مشخصی از شدت اوج در دوره های درمان اسید طولانی ۲-۴ ساعت به دلیل شستشوی کافی Al3 + از سایت های هشت وجهی مشاهده شد.

به طور کلی سطح بالای این کاتالیزورهای آلومینوسیلیکات مزوپور مربوط به حذف Al هشت ضلعی از ساختار رس است. حداکثر سطح را می توان زمانی بدست آورد که برخی از آلومینیوم های چهار وجهی در ساختار باقی بمانند. طیف Si MAS-NMR Na-montmorillonite  و سایر کاتالیزورهای آلومینوسیلیکات mesomesoporous در شکل زیر ارائه شده است.

شکل پنج قیمت اسید استیک

شکل پنج قیمت اسید استیک

آنالیز اطلاعات تصاویر SEM بدست آمده از سطح کاتالیزورها

طبق شکل های زیر تصاویر SEM نشان داد که سطح این کاتالیزور مزوپور ناهموار است و تجزیه و تحلیل EDX پس از فعال شدن اسید ، مقدار غالب Si در سطح رس را نشان می دهد. که نشان دهنده شستشوی Al از سطح ماتریس طیف FTIR Na-montmorillonite و meso-AS  بوده. و روند خالص تخریب ساختاری اجزای رس و تشکیل یک فاز سیلیس آمورف را در حین فعال سازی اسید در روند قیمت اسید استیک منعکس می کند.

شکل شش قیمت اسید استیک

شکل شش قیمت اسید استیک

شکل هفت قیمت اسید استیک

شکل هفت قیمت اسید استیک

تفسیر داده های باندهای جذب ارتعاشات کششی در فرآیندهای دخیل در قیمت اسید استیک

طبق شکل زیر باند جذب پیچیده ارتعاشات کششی Si-O Na-Mont تقریباً در ۱۰۴۰ معکوس سانتی متر قرار دارد. شکل و موقعیت این باند در هنگام فعال سازی  روند قیمت اسید استیک تغییر کرده است. ضمنا نوار از ۱۰۴۰ به ۱۰۹۵ معکوس سانتی متر تغییر می کند. که نشان دهنده تغییر در محیط پیوند در لایه چهار ضلعی و تشکیل یک فاز سیلیس آمورف است.

شکل هشت قیمت اسید استیک

شکل هشت قیمت اسید استیک

این افزایش اسیدیته به دلیل افزایش تولید اسیدیته لوئیس روی رس فعال شده با اسیدمی باشد.   مطالعه  FTIR  پیریدین جذب meso-AS-15 دقیقه و meso-AS-4 ساعت بر حسب شکل زیر جذب IR مشخصه را برای سایت های اسید Bronsted به ترتیب در ۱۵۴۷ و ۱۵۴۹ معکوس سانتی متر نشان می دهد. که به دلیل ارتعاشات کششی C-C است. یون پیریدینیوم متصل به سایت های اسید برونستد نشان دهنده تولید اسیدیته برونستد در هر دو زمان فعال سازی ۱۵ دقیقه و ۴ ساعت می باشند.

داده ها مشخص می کنند که استری شدن سکوبوتانول با اثر گذاری در قیمت اسید استیک در درجه اول توسط اسیدیته برونستد به جای اسیدیته لوئیس کاتالیز می شود. که حتی با افزایش زمان فعال شدن اسید منجر به اسیدیته بالاتر می شود که در نتیجه  تبدیل کمتری دارد. بنابراین meso-AS-15 min  با بالاترین ظرفیت تبادل کاتیونی و سطح پایین تر (۳۹۵ متر مربع در ۱ گرم) با قطر منافذ  نانومتری و حجم منافذ پایین در طول مطالعه تأثیر زمان واکنش در تبدیل اسید استیک با استفاده از meso-AS-15 دقیقه به عنوان کاتالیزور – سایپرز مورد بررسی قرار گرفت.

روند افزایش دوره واکنش و تاثیر آن بر روند تبدیل

با افزایش دوره واکنش  یک افزایش تدریجی در روند تبدیل در طول مطالعه قیمت اسید استیک مشاهده طبق شکل زیر مشاهده گردید. و این موضوع  نشان داد که در ۹ ساعت از زمان واکنش  حدود ۸۹٪ تبدیل به دست آمد. که حتی زمان واکنش را افزایش نمی دهد. با افزایش ناگهانی در تبدیل واکنش استریفیکاسیون در طول دوره بیش از ۶ ساعت تا ۹ ساعت ممکن است به دلیل حفظ شرایط تعادل مطلوب واکنش منجر به تولید بیشتر شود.

شکل نه قیمت اسید استیک

شکل نه قیمت اسید استیک

که ممکن است به دلیل درگیر شدن فاکتورهای مهم غلظت این اجزای مختلف ایجاد شود. واکنش در دماهای مختلف واکنش انجام شد و از ۱۰۰ تا ۲۰۰ درجه سانتیگراد در یک نسبت اسید استیک برای ۱ و ۹ ساعت با استفاده از meso-AS-15 به عنوان کاتالیزور با افزایش دمای واکنشمشخص شد که تبدیل اسید استیک افزایش می یابد. زیرا باعث ایجاد یون کربونیوم از اسید استیک می شود که به نوبه خود با ثبات بوتیل الکل واکنش نمایان می گردد و باعث ایجاد استات بوتیل استات می شود.

منبع:https://link.springer.com/article/10.1007/s10934-017-0426-x

شکل شماره شش مصرف آب اکسیژنه
عکس شماره 1 فروش آب اکسیژنه