فروش متابی سولفیت سدیم

خلاصه

با توجه به کاربردهای متنوع و گسترده متابی سولفیت سدیم در همه صنایع ، به ویژه صنایع غذایی. در این مقاله به بررسی فروش متابی سولفیت سدیم در صنایع غذایی و همچنین به مطالعه و بررسی تاثیر حساسیت زای آن و تاثیر نگه دارندگی ان در مواد غذایی پرداخته شده است.

برای خرید متابی سولفیت سدیم تماس بگیرید .

اطلاعات تماس

شماره های تماس :

  • شرکت                         04132907001
  • آقای مرتضی بخشایشی  09141032292
  • آقای رضا بخشایشی       09141032329
  • آقای امید بخشایشی      09145845529

آدرس انبار ها :

  • انبار تبریز : جاده مایان – شهرک صنعتی مایان – فلکه دوم
  • انبار تهران : جاده قدیم قم – شور آباد

فروش متابی سولفیت سدیم و مصرف آن در صنایع غذایی با بررسی حساسیت سیستماتیک به آن

هنگام فروش متابی سولفیت سدیم باید دانست که سولفیت ها ترکیبات آنتی اکسیدانی معدنی هستند. که حاوی یون سولفیت هستند. آنها به طور طبیعی در برخی از غذاها و نوشیدنی ها وجود دارند. و ممکن است به عنوان نگهدارنده های ضد میکروبی و سفید کننده ها به غذا اضافه شوند. تا از قهوه ای شدن آنزیمی و غیر آنزیمی جلوگیری نماید.

نــوع مــواد غــذایــی دستـه بندی مـواد غـذایـی
شربت ، مقداری آب میوه ، آبجو و شراب ، مقداری نوشابه ، چای فوری نوشیدنی ها
آماده سازی تجاری آب لیمو و لیمو ، سرکه ، آب انگور سایر مایعات
سیب زمینی خشک، مقداری گراوی و سس و توپینگ میوه، گیلاس ماراسچینو، پیاز ترشی، شربت افرا، مربا، ژله، مقداری بیسکویت و نان یا پای یا خمیر پیتزا فست فودها
زردآلو خشک ، و گاهی انگور ، با کیسه های نگهدارنده حاوی سولفیت حمل می شود سلطان های خشک شده معمولاً حاوی سولفیت نیستند میوه ها
گاهی اوقات ، سالاد رستوران و سالاد میوه دارای سولفیت برای حفظ رنگ خود هستند سالادها و سالاد میوه ها
گاهی از پودر گوگرد بر روی سطح سخت پوستان استفاده می شود تا تغییررنگ آن ها متوقف شود سخت پوستان
گوشت های لذیذ ، گوشت چرخ کرده ، سوسیس گوشت
ژلاتین ، شیر نارگیل کنسرو شده سایر مواد غذایی

آنها اغلب به عنوان افزودنی در صنایع داروسازی و آرایشی استفاده می شوند. و طیف وسیعی از مصارف تجاری دیگر ، از جمله در صنایع شیمیایی ، لاستیک و عکاسی ، در تصفیه خانه های فاضلاب و به عنوان سفیدکننده خمیر و منسوجات را دارند. اگرچه این ترکیب در همه جا به طور ایمن در نظر گرفته شده است. اما واکنشهای حساسیت نوع I نسبت به آن از دهه 1970 گزارش شده است.

از جمله کهیر ناشی از سولفیت ، آنژیوادم ، آسم و آنافیلاکسی آلرژی های تماس نوع IV به داروهای موضعی حاوی سولفیت به طور فزاینده ای شناخته شده اند. با این حال ، هیچ موردی از واکنش آلرژیک سیستمیک نوع IV به سولفیت های غذایی گزارش نشده است.

بررسی نمونه آزمایشی در روند فروش متابی سولفیت سدیم و استفاده از آن در مواد غذایی روزمره

جهت بررسی تاثیر گذاری نمونه آزمایشی بر روند فروش متابی سولفیت سدیم یک مرد 54 ساله با 6 هفته سابقه بثورات غیر خارش دار تکه در زیر بغل و کشاله ران او ایجاد شده بودند. تحت آزمایش قرار گرفت دو قسمت قبلی بثورات پوستی در 4 سال گذشته رخ داده بود. و یکی از آنها هنگام تعطیلات در ایتالیا رخ داده بود.

او هیچ محصول جدیدی استفاده نکرده بود و فقط از دئودورانت در زیر بغل استفاده کرده بود. در معاینه ، او دچار اریتم زیر بغل و کمی اریتم باقی مانده از کیسه بیضه شد. و هیچ تغییر اپیدرمی برای نشان دادن اگزما یا عفونت قارچی وجود نداشت. معاینه سبک وود نتیجه منفی داد. و بیمار با استفاده از یک سری پهن پایه اروپایی ، عطرها و رنگهای آزو مورد آزمایش قرار گرفت.

یک واکنش مثبت قوی (++) به 1 درصد متابی سولفیت سدیم (E223) در حیوان خانگی در روز دوم و چهارم مشاهده شد. با توجه به این نتیجه ، درماتیت آلرژیک سیستمیک ناشی از سولفیت ، مورد مشکوک در نظر گرفته شد. به بیمار لیستی از غذاهای حاوی سولفیت داده شد و از وی خواسته شد که میزان مصرف هر کدام را بیان کند. وی از مصرف متوسط ​​انگور ، شراب ، میگو و سیب زمینی سرخ کرده در سفرهای خود به ایتالیا خبر داد.

اریتم متقارن آنپیسودیک که زیر بغل و کشاله ران را تحت تأثیر قرار می دهد.  معمولاً یک واکنش سیستمیک به یک آلرژن است. بیمار ما واکنش مثبت شدیدی به متابی سولفیت سدیم نشان داد. و بثورات پوستی حداقل در دو مورد در ایتالیا هنگامی که از رژیم غذایی با سولفیت بالا استفاده می کرد. رخ داد.

با توجه به این ، به احتمال زیاد حساسیت سیستمیک سولفیت علت بثورات پوستی بوده است. پس از آزمایش وصله ، لیستی از غذاهای حاوی سطوح بالای سولفیت به او داده شد. و پس از اجتناب از این موارد  هیچ عارضه ای عود نکرد. همچنین او از شرکت در چالش سولفیت خوراکی خودداری نمود.

تاثیر فروش متابی سولفیت سدیم و استفاده از آن به همراه اسید سیتریک در روند خشک کردن و نگه داری مواد غذایی

در مرحله فروش متابی سولفیت سدیم با توجه به کاربردهای آن ، روند پیش تصفیه مانند سفید کردن و درمان شیمیایی یک مرحله مهم پردازش است. که برای افزایش کیفیت محصولات در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. بلانچینگ نه تنها برای نرم کردن بافت میوه ها و سبزیجات بلکه برای غیر فعال کردن آنزیم ها و میکروب ها نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

درمان شیمیایی با سولفیت ها برای جلوگیری از رشد میکروبی برای حفظ ظاهر و طعم در طول آماده سازی ، ذخیره سازی و توزیع با تثبیت رنگ محصول و جلوگیری از تغییر رنگ استفاده می شود. علاوه بر این از عوامل سولفیت کننده برای جلوگیری از واکنش میلارد یا قهوه ای شدن رنگ در محصول که در طول روند آبگیری و ذخیره سازی رخ می دهد استفاده می شود.

در بسیاری از میوه ها و سبزیجات ، پیش درمان با عوامل سولفیت کننده برای بهبود و حفظ کیفیت به ویژه در طول ذخیره سازی مورد بررسی قرار گرفته است. استفاده از اسیدهای ضعیف در تهیه میوه و سبزی یکی دیگر از تکنیک های پیش تصفیه احتمالی است. که به طور گسترده در صنایع غذایی برای جلوگیری از قهوه ای شدن در محصولات خشک استفاده می شود.

اسید سیتریک ، پرکاربردترین اسید در صنایع غذایی ، به عنوان عامل کاهش دهنده pH سیستم عمل می باشد. و اغلب در مخلوط های مخلوط با سایر عوامل ضد قهوه برای جلوگیری از قهوه ای شدن آنزیمی و غیرآنزیمی در میوه ها و سبزیجات خشک استفاده می شود.

فرو بردن مکعب های سیب در محلول های اسیدی ضعیف می تواند سرعت قهوه ای شدن آنزیمی را کاهش دهد. نمونه های هویج خشک شده که قبل از خیساندن در اسید سیتریک 2درصد برای دستیابی به pH کمتر تحت درمان قرار گرفتند. و رنگ قرمز واضح تری نسبت به نمونه های بدون درمان نشان دادند.

بررسی نتایج مطالعه های صورت گرفته بر اثرات فروش متابی سولفیت سدیم در تغییر رنگ و خشک شدن مواد غذایی

در فروش متابی سولفیت سدیم ، مقادیر ΔE با افزایش غلظت متابی سولفیت سدیم و اسید سیتریک در محلول های خیساندن کاهش می یابد.

شکل یک فروش متابی سولفیت سدیم

شکل یک فروش متابی سولفیت سدیم

کمترین مقدار در نمونه از خیساندن در محلول با 0.3 متابی سولفیت سدیم و 1.0 اسید سیتریک مشاهده شد. که نشان می دهد میزان تغییر رنگ در فلفل قرمز خشک شده از چیلی تازه در نتیجه اثر متابی سولفیت سدیم و اسید سیتریک به عنوان ماده ضد قهوه ای به تأخیر می افتد.

عوامل در آماده سازی فلفل قرمز خشک شده با فروش متابی سولفیت سدیم ممکن است. با واسطه های واکنش میلارد واکنش نشان دهد و از تشکیل رنگدانه جلوگیری کند. در حالی که اسید سیتریک به عنوان عامل کاهنده pH سیستم عمل می کند. که منجر به کاهش اکسیداسیون قهوه ای می شود. و با سایر آنتی اکسیدان ها در پیشگیری از واکنش اکسیداسیون یا قهوه ای در میوه ها و سبزیجات خشک شده دارای ظرفیت هم افزایی می باشد.

بررسی فعالیت پاکسازی رادیکالی  DPPH

در فروش متابی سولفیت سدیم ، پاکسازی رادیکالی یکی از مکانیسم های اصلی عملکرد آنتی اکسیدانی در غذاها است. این مطالعه از روش DPPH ، یکی از  موثرترین روشها برای ارزیابی غلظت مواد پاک کننده رادیکال فعال برای بررسی فعالیت آنتی اکسیدانی فلفل قرمز خشک تهیه شده با خیساندن در  محلول متابی سولفیت سدیم و اسید سیتریک استفاده نمود.

فعالیت پاک کننده در فلفل قرمز به دلیل فرآیند خشک شدن نیز توسط دانشمندان مشاهده شد. با این حال ، پیش تیمار با خیساندن فلفل قرمز در محلول های حاوی متابی سولفیت سدیم و اسید سیتریک با افزایش سطح غلظت متابی سولفیت سدیم و اسید سیتریک باعث افزایش فعالیت آنتی اکسیدانی در فلفل قرمز خشک شده شد.

شکل دو فروش متابی سولفیت سدیم

شکل دو فروش متابی سولفیت سدیم

داده های تصویر فوق نشان می دهند که افزایش فعالیت آنتی اکسیدانی از افزایش خواص عملکردی باقی مانده انتظار می رود. سپس رابطه بین اسید اسکوربیک ، کل کاروتنوئیدها ، کل فنولیک ها و فعالیت ضد رادیکال مشخص شد. و از تحلیل رگرسیون خطی ضریب همبستگی مثبت ایجاد شد. و یک رابطه مثبت مشابه بین کل فنولیک ها و فعالیت آنتی اکسیدانی گزارش گردید.

شکل سه فروش متابی سولفیت سدیم

شکل سه فروش متابی سولفیت سدیم

تأثیر پیش درمانی خیساندن بر کیفیت فلفل قرمز خشک ذخیره شده در فروش متابی سولفیت سدیم

در فروش متابی سولفیت سدیم هر نمونه فلفل قرمز تازه تهیه شده تحت غلظت های مختلف متابی سولفیت سدیم و اسید سیتریک پس از سفید شدن. در یک کیسه پلی پروپیلن جداگانه بسته بندی شده و به مدت 6 ماه در دمای اتاق نگهداری شد. مقادیر رطوبت و Aw همه نمونه ها به دلیل نفوذپذیری بخار آب از طریق فیلم در حین ذخیره سازی افزایش یافت.

فلفل قرمز ذخیره شده کمتر از نمونه های تازه تهیه شده بود. در طول ذخیره سازی ، کاهش این پارامترهای رنگی مربوط به تشکیل ترکیبات قهوه ای از قهوه ای شدن غیرآنزیمی به دلیل مقادیر قابل توجه قندها و اسیدهای آمینه کاهش دهنده آنهاست. پارامترهای رنگی چیلی خشک با و بدون ذخیره سازی تهیه شده از خیساندن در آب و محلول مقایسه شده اند.

شکل چهار فروش متابی سولفیت سدیم

شکل چهار فروش متابی سولفیت سدیم

اجزای عملکردی و خواص ضد رادیکالی

در مرحله فروش متابی سولفیت سدیم برای ارائه رابطه بین کاروتنوئیدهای کل و اسید اسکوربیک ، کل کاروتنوئیدها. به عنوان تابعی از اسید اسکوربیک در همه چیلی های خشک شده تازه تهیه شده و پس از 6 ماه ذخیره سازی ترسیم شد. نمودارها روابط خطی را برای هر دو منحنی نشان می دهند.

شکل پنج فروش متابی سولفیت سدیم

شکل پنج فروش متابی سولفیت سدیم

مقادیر کل کاروتنوئیدها و اسیدهای اسکوربیک فلفل قرمز ذخیره شده پس از ذخیره سازی به وضوح کاهش یافت. و این امر نشان دهنده اکسیداسیون اسید اسکوربیک و کاروتنوئیدها می باشد. با این حال ، شیب منحنی فلفل قرمز ذخیره شده بیشتر از نمونه های خشک تازه تهیه شده بود. که نشان می دهد پس از ذخیره سازی ، تغییر در حفظ کل کاروتنوئیدها در مقایسه با تغییر احتباس اسید اسکوربیک بیشتر از بعد از پردازش است.

همچنین نتایج نشان می دهند که ثبات ذخیره کاروتنوئیدها در فلفل قرمز خشک می تواند با پیش تیمار با خیساندن در محلول های متابی سولفیت سدیم و اسید سیتریک به ویژه غلظت مناسب آن ها بهبود یابد.

منبع: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/cod.12440

https://ifst.onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/jfpp.12460

شکل نه فروش آمونیاک
شکل پنج قیمت متابی سولفیت سدیم
شکل سه مصرف آب ژاول
شکل دو تولید آب ژاول
شکل پنج قیمت آب ژاول
شکل یک تولید اسید کلریدریک