فروش قرص کلر

خلاصه

فروش قرص کلر و اثر کلر بر عملکرد و ویژگی های غشاهای PA در این مقاله مورد مطالعه وبررسی قرار گرفته است. فروش قرص کلر روندی پیچیده می باشد زیرا با توجه به خطرناک و سمی بودن قرص کلر بایستی قبل از فروش آن سوالات زیادی از خریدار پرسیده شود. و بررسی های زیادی در مورد مکان و نحوه مصرف آن به عمل آید.

کلر مورد فروش عمدتا به شکل پودر، قرص و گاز بوده و بسته به نوع کاربری آن هر کدام در زمینه خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده عمده کلر در غالب ماده ضدعفونی کننده و گندزدا می باشد. به همین جهت تصفیه خانه ها ، استخرها و مواردی از این قبیل بیشترین مصرف کننده کلر می باشند. لذا تولید کننده و فروشنده این محصول باید در روند فروش قرص کلر به به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشد.

پس بنا به حساس و خطرناک بودن محصول کلر می بایست. در روند خرید و فروش آن دقت و احتیاط لازم به عمل آید. لذا خریداران محترم نیز جهت خرید قرص کلر مورد نیاز خود بایستی به مراکزی مراجعه نمایند. که تخصص و اطلاعات کافی در زمینه فروش قرص کلر را دارا بوده و راهنمایی های لازم را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

برای خرید قرص کلر تماس بگیرید .

اطلاعات تماس

شماره های تماس :

  • شرکت                         ۰۴۱۳۲۹۰۷۰۰۱
  • آقای مرتضی بخشایشی  ۰۹۱۴۱۰۳۲۲۹۲
  • آقای رضا بخشایشی       ۰۹۱۴۱۰۳۲۳۲۹
  • آقای امید بخشایشی      ۰۹۱۴۵۸۴۵۵۲۹

آدرس انبار ها :

  • انبار تبریز : جاده مایان – شهرک صنعتی مایان – فلکه دوم
  • انبار تهران : جاده قدیم قم – شور آباد

مقدمه

غشاهای اسمز معکوس tPolyamide هنگام قرار گرفتن در معرض گونه های اکسیداسیون دچار افت عملکرد می شوند. و طول عمر آنها را محدود کرده و هزینه های بهره برداری را افزایش می دهند. این مقاله با هدف اثر گونه های کلر بر عملکرد و ویژگی های غشاهای PA و بررسی نتایج آن که بر روند فروش قرص کلر تاثیر گذار هستند انجام شده است.

شواهد تجربی پشتیبانی از مکانیسم های مختلف رقابت برای تعامل کلر-پلیمر ، همراه با تأثیر پارامترهای عملیاتی بررسی خواهد شد. علاوه بر این ، مروری بر روش های مختلف اصلاح که برای ارائه غشاهای PA در برابر کلر وجود دارد ارائه می شود.

هزینه پایین فرایندهای اسمز معکوس و نانوفیلتراسیون با تاثیر متقابل بر روند فروش قرص کلر

فرآیندهای اسمز معکوس و نانو فیلتراسیون به لطف عملکرد عالی ، ردپای کوچک ، هزینه کلی پایین در فرایند فروش قرص کلر و بازده انرژی نسبی در تصفیه آب و نمک زدایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. غشاهای شایع برای انواع تصفیه آب ، شاخه های کامپوزیتی فیلم نازک است. که به طور کلی از سه لایه تشکیل شده است.

یک لایه رویی متراکم نازک ، یک تکیه گاه متخلخل و یک زیرسازی غیر بافته شده برای پشتیبانی مکانیکی. لایه فوقانی متراکم  که معمولاً از طریق پلیمریزاسیون سطحی m-phenylene diamine و trimesoyl chloride  طبق شکل زیر از پلی آمید ساخته می شود.

شکل یک فروش قرص کلر

شکل یک فروش قرص کلر

و عملکرد واقعی غشایی را بر عهده دارد. این لایه PA در نهایت علت اصلی نگرانی تصفیه خانه های صنعتی در صنعت نیز هست. زیرا نسبت به عوامل اکسید کننده بسیار واکنش پذیر است. این مواد شیمیاییمانند گونه های کلر  به عنوان ضد عفونی کننده های آب و باکتری کش استفاده می شوند. حتی اگر آب خوراکی قبل از فیلتراسیون از کلر خارج شود.

باز هم قرار گرفتن در معرض غشا در دوزهای بسیار پایین کلر اغلب اتفاق می افتد. سپس کلر به لایه    PAtop  حمله می کند  که طبق شکل زیر منجر به تخریب یکپارچگی غشا و در نهایت کاهش عملکرد می شود. این امر منجر به جایگزینی اجتناب ناپذیر ماژول های کامل می شود.

شکل دو فروش قرص کلر

شکل دو فروش قرص کلر

بررسی تاثیر PH بر غلظت و تعادل واکنش

در محیط های قلیایی  -OCl  گونه غالب است. و هنگامی که pH از ۹ به ۸ کاهش می یابد غلظت آن به شدت کاهش می یابد. و غلظت  HOCl  افزایش می یابد زیرا تعادل واکنش به سمت چپ تغییر می کندو همزمان بر محصول نهایی و پروسه فروش قرص کلر اثر می گذارد. در pH 7.4 ، غلظت HOCl و     -OCl  برابر است. و در pH5 غلظت HOCl به حداکثر می رسد. و طبق شکل زیر از PH حدود ۷ و پایین ، غلظت Cl2 شروع به افزایش می کند.

شکل سه فروش قرص کلر

شکل سه فروش قرص کلر

فروش قرص کلر و بررسی مکانیسم N-chlorination و عملکرد آن در محیط های اسیدی

اکنون کاملاً پذیرفته شده است که مقاومت ضعیف کلر در غشا PA به دلیل حساسیت ازت آمیدی است. محققین مکانیسم روند فروش قرص کلر و حمله کلر را بررسی کرده و مکانیزم ارائه شده در شکل زیر را پیشنهاد کرده اند.

شکل چهار فروش قرص کلر

شکل چهار فروش قرص کلر

گونه های (HOCl)  از طریق واکنش برگشت پذیر کلراسیون N به نیتروژن آمیدی طبق شکل زیرحمله می کنند.

شکل پنج فروش قرص کلر

شکل پنج فروش قرص کلر

این اتفاق به این سبب روی می دهد که نیتروژن آمیدی مایل است. جفت الکترون تنها خود را با ابر الکترون Cl با بار جزئی متصل کند. در مرحله اول ، گروههای آمینی انتهایی کلریدی شده و متعاقباً پیوندهای اینترالامید انجام می شود.

واکنش N-chlorination دارای درجه اول دفع کلر آزاد است. و در محیط های اسیدی ارتقا می یابد. واکنش معکوس در شرایط قلیایی و دکلره نیتروژن آمیدی انجام می شود. از آن رو که تصور می شود گونه های N- کلر شده ناپایدار هستند. بازآرایی غیرقابل برگشت اورتن اتفاق می افتد. و به riseto یک محصول دارای کلر حلقه می دهد.

تحت شرایط اسیدی ، کلرزنی N و به دنبال آن روند بازآرایی اورتن مکانیسم جذب کلر غالب است. با

N-chlorinationبه عنوان مرحله محدود کننده ، میزان تشکیل مخلوطی از محصولات حلقه ای و کلرینه N نیز به هر ترتیب امکان پذیر است. و در شرایط خنثی ، کلراسیون حلقه ای و کلرزنی N از نظر جرمی قابل مقایسه می شوند.

در شرایط قلیایی به احتمال زیاد کلرزنی حلقه ای اتفاق می افتد. و بازآرایی درون مولکولی در از بین بردن اتم کلر پیوند N رخ می دهد. و کلر مولکولار تولید می شود. سپس Cl2 از طریق واکنش جایگزینی معطر الکتروفیلی به حلقه معطر ، مجاور آمید طبق شکل زیر حمله می کند.

شکل شش فروش قرص کلر

شکل شش فروش قرص کلر

به نظر می رسد که بازآرایی محصول N-کلردار به یکی از کلرهای حلقه ای ، تحت شرایط تحت فشار مطلوب باشد. و حداکثر آسیب را به غشا آنها وارد کند. با این حال ثابت شد که N-chlorination به خودی خود بر عملکرد غشا تأثیر منفی می گذارد. حتی اگر تنظیم مجدد Ortonrearrange و

ring-chlorination  امکان پذیر نباشد.

فروش قرص کلر و رابطه آن با روند جذب کلر در مکانیسم کلر زنی

طی فروش قرص کلر و در روند میزان حمله کلر ثابت شده است که میزان جذب کلر در ابتدا بسیار سریع است. و پس از مدت زمان بیشتری پس از قرار گرفتن در معرض آن آهسته می شود. علاوه بر این  افزایش انتشار Cl به حلقه معطر بسیار کندتر است. تغییرات شیمیایی در لایه بالایی PA پس از چند ساعت اطمینان حاصل کردن از آزمایش ، بسیار سریع اتفاق می افتد.

و از این پس تغییرات قابل توجهی مشاهده نمی شود. دوره مشابه در بازه زمانی طولانی تری نیز تأیید شد. اکثر کلرزنی ها پس از یک روز قرار گرفتن در معرض روند به پایان می رسند. و پس از ۱۳ روز محتوای کلرزنی فقط ۱/۳ برابر بیشتر از روز اول است. یک مدل جنبشی برای توصیف رفتار متقابل کلر و پلیمر نیز نشان داد که ارتباطی بین افزایش غلظت هیپوکلریت و کاهش شدت جذب وجود دارد.

اثرات کلرزنی بر عملکرد غشا تأثیر کلرزن بر عملکرد غشاهای PA TFC متقاطع به شدت بررسی شده است. اما به نظر می رسد یافته های گزارش شده در مقاله متناقض باشند. این مثال می تواند به دلیل تنظیمات آزمایشی مختلف مانند فیلتراسیون و زمان قرار گرفتن در معرض ، غوطه وری یا تماس لایه فعال ، حالت بن بست گل متقاطع.

و ترکیب شیمیایی غشاهای بررسی شده مانند وجود پوشش ، درجه اتصال متقابل و غیره باشد. بلکه به دلیل عدم یکنواختی لایه PA است. به خصوص انتخاب غشا مورد تجزیه و تحلیل نقش مهمی در اثرات نهایی کلرزنی بر عملکرد غشا دارد. PA های معطر یا خطی و PA های ضعیف یا به شدت متقاطع (شکل ۱) به جهت دارا بودن مقاومت در برابر کلر متفاوت خواهند بود.

لایه های بالایی بوسیله عنصر کم شعاع با حجم آزاد به میزان کمتری از عناصر با حجم آزاد غشا PA تخریب می شوند. علاوه بر این  نتایج گزارش شده در منابع اغلب با قرار گرفتن در معرض روند واقعی در صنعت متفاوت است. زیرا بیشتر ذرات با استفاده از غلظت اکسیدان بالا ، پیری PA را تسریع می کنند.

روند تعیین کمیت قرار گیری در معرض کلروژن

علاوه بر این  متداول ترین روش برای تعیین کمیت قرار گرفتن در معرض کلروژن ، بررسی غلظت کلر کل با زمان قرار گرفتن در معرض روند است. این موضوع بیان می کند که عواقب زمان قرار گرفتن در معرض و غلظت کلر در غشا برابر هستند. با این وجود تحقیقات ثابت کرده است که این فریاند به طور مداوم در اثر گذاری بر فروش قرص کلر درست نیست. و مفهوم اصطبل در توصیف دقیق عملکرد فرایند شسته شدن غشاهای کلر شده ناتوان است.

از طرف دیگر ، کلرین سازی آمین ها ، آمیدها یا غشاهای PA معطر از یک قانون شبه مرتبه اول نسبت به عامل کلره سازی پیروی می کنند. بنابراین ادعا می شود که شرایط مختلفی که در همان مقدارppm  ایجاد می شود  بر خصوصیات فیزیکی شیمیایی بالا تأثیر می گذارد.

اثرات سفتی و تورمی نتیجه سفت شدن بر روی غشا is است که نفوذ پذیری آب را کاهش می دهد. در حالی که رد افزایش می یابد زیرا پلیمر آمور با پیوند خورده ای تشکیل شده است. تورم لایه فوقانی PA متراکم منجر به افزایش نفوذ پذیری آب و کاهش دفع املاح می شود. برای دستیابی به بینش کامل فرآیند تخریب غشا by توسط کلر محققین  به طور سیستماتیک تأثیر pH و غلظت کلر بر عملکرد غشا را بررسی می کنند.

نتایج طبق شکل زیر برای مدت زمان فیلتراسیون ۲۴ ساعت و زمان قرار گرفتن در معرض روند به میزان ۱۰۰ ساعت معتبر است.

شکل هفت فروش قرص کلر

شکل هفت فروش قرص کلر

فروش قرص کلر در آنالیز باندهای آمید در PH های گوناگون

ترکیب کلر در pH کمتر از ۷ غالب است. و این امر از طریق ATR FT-IR اثبات شد. زیرا شدت باند آمید II با کاهش pH  به دلیل تبدیل N-H به N-Cl کاهش می یابد و بر روند فروش قرص کلر تاثیر می گذارد. در pH 4  باند حتی ناپدید می شود. که نشان می دهد تمام آمیدید H در Cl تبدیل می شود. علاوه بر این  باند آمید I به فرکانس های بالاتر تغییر می کند. که این امر ثابت می کند که پیوندهای هیدروژن به دلیل جایگزینی الکتروفیلی Cl در N آمیدی شکسته شده اند.

تأثیر تنظیم آزمایش اکثر آزمایش ها برای تجزیه و تحلیل پیری غشاهای PA از طریق کلرزنی از یک روش ایستا / منفعل استفاده می کنند. به این معنی که غشا در اثر غوطه وری یا خیساندن در فشار اتمسفر در معرض کلر قرار می گیرد. و فقط متعاقباً به ماژول فیلتراسیون منتقل می شود. این روند در مقابل پویایی ، که در آن کلرزنی تحت فشار انجام می شود. و هم زمان در حالی که فیلتر می شود مغایر است.

طبق شکل زیر از دو روش مختلف برای تماس با غشا با محلول اکسید کننده استفاده می شود. (i) غوطه وری / خیساندن کامل ، جایی که کل غشا در محلول کلر غوطه ور شده باشد. (ii)  تماس لایه فعال ، که فقط لایه بالایی در معرض محلول قرار می گیرد.

شکل هشت فروش قرص کلر

شکل هشت فروش قرص کلر

به نظر می رسد این تنظیم بیش از تماس با لایه بالایی ، باعث تخریب لایه غشایی می شود. و احتمالاً به این دلیل که رابط PA / پشتیبانی نیز ممکن است مورد حمله کلر قرار گیرد.

توسعه غشاهای RO PA مقاوم در برابر کلر

بسیاری از روش ها برای توسعه غشاهای مقاوم در برابر فرایند فروش قرص کلر پیشنهاد شده است. به منظور افزایش طول عمر غشا sim ، نگهداری ساده و بهره برداری و افزایش کارایی سیستم های RO با حذف نیاز به دکلره. باعث کاهش هزینه ها نیز می شود. برای دستیابی به پلیمرهای مقاوم در برابر کلر باید ویژگی های زیر را در نظر گرفت.

گروههای عملکردی فقط حاوی اکسیژن و گوگرد ، پیوندهای آمیدی ثالث ، حلقه های معطر پیوند یافته به گروه کربونیل پیوند آمید. یا گروههای آلکیل پیوند یافته با نیتروژن آمیدی. غشاهای پلیمری ، مبتنی بر استات سلولز ، پلی سولفون ، پلی ایمید ، پلی متاکریلات ، پلی بنزیمی- دازول و پلی استایرن قبلاً از نظر مقاومت در برابر کلر مورد بررسی قرار گیرند.

به عنوان مثال غشاهای CA ، از نظر استاندارد در دهه ۱۹۶۰-۷۰ ، مقاومت کلری بهتری نسبت به غشاPA PA دارند. اما قادر به تصفیه آبهای بسیار شور ، دارای PH و دامنه حرارتی باریک نیستند. و به حمله بیولوژیک حساس می باشند. به طور کلی  ترکیب و استفاده از ویژگی ها و پلیمرهای فوق الذکر با حفظ حفظ عملکرد و جدایی جداسازی غشای RO همچنان یک چالش واقعی است.

بنابراین  TFC PA  به عنوان استاندارد طلایی NF ، RO  و کاربردهای اسمز رو به جلو باقی مانده است. و چندین استراتژی قبلاً برای افزایش مقاومت به کلر آنها بررسی شده است. مروری بر رویکردهای متفاوت در این بخش آورده شده است. که برای سهولت خواندن ، اختصارات مواد شیمیایی استفاده شده در این بخش در جداول زیر آورده شده است.

آمین ها
۳,۳۰-bis (1-hydroxy-1-trifluoromethyl-2,2,2- trifluoroethyl)-4,40-methylenedianiline bHTFMDA
N,N’-dimethyl-m-phenylenediamine DMMPD
m-phenylenediamine-4-methyl MMPD
m-phenylenediamine MPD
piperazine PIP
نانو ماده ها
۳-allyl-5,5-dimethylhydantoin ADMH
diaminodiphenylsulfone dAdPSf
۳__-difluoro aniline dFA
graphene oxide GO
N-isopropylacrylamide iPAA
imidazolidinyl urea IU
poly(methylacryloxyethyldimethylbenzylammoniumchlorider-acrylamide-r-2 hydroxyethyl methacrylate) MAOEMBACl-AAHEMA

منبع:https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0079670017301211?via%3Dihub

شکل نه قیمت قرص کلر
شکل دو فروش قرص کلر
شکل سه مصرف اسید سولفوریک
شکل هشت تولید سود پرک
شکل چهار تولید کربنات سدیم
شکل یک مصرف بوراکس
شکل یک تولید اسید استیک
شکل سه مصرف اسید استیک
شکل یک فروش اسید استیک