شرکت آذراسید به عنوان بزرگترین صادرکننده و فروشنده مواد شیمیایی در شمال غرب کشور و با توجه به سابقه چندین ساله خود تحت نام تجاری شرکت تیزاب آذر ارس ، تصمیم به فروش اسید کلریدریک ۳۲% با کیفیت و خلوص بسیار خوب و صادراتی گرفته است . اسید کلریدریک ۳۲ درصد این شرکت تولیدی ارومیه و تبریز و سمنان و با درصد عالی می باشد .

اسید کلریدریک ۳۲ % به صورت فله ای و در حدود ۵۰ تن همواره در این شرکت موجود می باشد و بدین صورت قادر به ارائه هر مقدار اسید کلریدریک به مشتریان عزیز می باشد . شما میتوانید با یک تماس اسید کلریدریک ۳۲% خود را سفارش دهید و در سریعترین زمان ممکن و نازلترین قیمت و بهترین کیفیت در جلوی درب کارخانه یا کارگاه خود تحویل بگیرید . به دلیل فروش زیاد این شرکت قیمت های ارائه شده برای این ماده در این شرکت ، کمترین قیمت بازار میان فروشندگان این محصول شیمیایی می باشد .

با توجه به شعار شرکت که سود بیشتر را در فروش بیشتر با قیمت مناسب میداند نه قیمت بیشتر و با توجه به تجربه چندین ساله و اعتبار این شرکت در سطح کشور ، شما میتوانید با خیال راحت اسید کلریدریک ۳۲% مورد نیاز خود را به صورت تلفنی یا اینترنتی سفارش داده و در هر بسته بندی که مایل هستید تحویل بگیرید . همچنین این شرکت قادر به ارائه اسید کلریدریک ۳۲% در ظروف ۱ لیتری ، ۴ لیتری ، ۲۰ لیتری سفید ، ۲۰ لیتری آبی ، بشکه های ۲۲۰ لیتری ، مخازن ۱۰۰۰ لیتری و تانکر های ۲۲ تنی می باشد . این تنوع در بسته بندی برای جلب رضایت شما مشتریان عزیز می باشد تا بدون کوچکترین زحمت جنس موزد علاقه خود را در بسته بندی دلخواتان با قیمت مناسب در درب کارگاه یا کارخانه خود تحویل بگیرید .

برای خرید اسید کلریدریک تماس بگیرید .

اطلاعات تماس

شماره های تماس :

  • شرکت                      ۰۴۱۳۲۹۰۷۰۰۱
  • آقای مرتضی بخشایشی   ۰۹۱۴۱۰۳۲۲۹۲
  • آقای رضا بخشایشی       ۰۹۱۴۱۰۳۲۳۲۹

آدرس انبار ها :

  • انبار تبریز : جاده مایان – شهرک صنعتی مایان – فلکه دوم
  • انبار تهران : جاده قدیم قم – شور آباد

آنالیز اسید کلریدریک – چگالی

چگالی اسید کلریدریک در دما و درصد های مختلف : فایل نمایش داده شده در آنالیز ویدیویی

Hydrochloric Acid Solutions in Water
Temperature in degrees Centigrade °C
-۵°C۰°C۱۰°C۲۰°C۴۰°C۶۰°C۸۰°C۱۰۰°C
Concentration % WeightDensity kg/L
۱۱٫۰۰۴۸۱٫۰۰۵۲۱٫۰۰۴۸۱٫۰۰۳۲۰٫۹۹۷۰٫۹۸۸۱۰٫۹۷۶۸۰٫۹۶۳۶
۲۱٫۰۱۰۴۱٫۰۱۰۶۱٫۰۱۱٫۰۰۸۲۱٫۰۰۱۹۰٫۹۹۳۰٫۹۸۱۹۰٫۹۶۸۸
۴۱٫۰۲۱۳۱٫۰۲۱۳۱٫۰۲۰۲۱٫۰۱۸۱۱٫۰۱۱۶۱٫۰۰۲۶۰٫۹۹۱۹۰٫۹۷۹۱
۶۱٫۰۳۲۱۱٫۰۳۱۹۱٫۰۳۰۳۱٫۰۲۷۹۱٫۰۲۱۱۱٫۰۱۲۱۱٫۰۰۱۶۰٫۹۸۹۲
۸۱٫۰۴۲۸۱٫۰۴۲۳۱٫۰۴۰۳۱٫۰۳۷۶۱٫۰۳۰۵۱٫۰۲۱۵۱٫۰۱۱۱۰٫۹۹۹۲
۱۰۱٫۰۵۳۶۱٫۰۵۲۸۱٫۰۵۰۴۱٫۰۴۷۴۱٫۰۴۱٫۰۳۱۱٫۰۲۰۶۱٫۰۰۹
۱۲۱٫۰۶۴۵۱٫۰۶۳۴۱٫۰۶۰۷۱٫۰۵۷۴۱٫۰۴۹۷۱٫۰۴۰۶۱٫۰۳۰۲۱٫۰۱۸۸
۱۴۱٫۰۷۵۴۱٫۰۷۴۱۱٫۰۷۱۱۱٫۰۶۷۵۱٫۰۵۹۴۱٫۰۵۰۲۱٫۰۳۹۸۱٫۰۲۸۶
۱۶۱٫۰۸۶۴۱٫۰۸۴۹۱٫۰۸۱۵۱٫۰۷۷۶۱٫۰۶۹۲۱٫۰۵۹۸۱٫۰۴۹۴۱٫۰۳۸۳
۱۸۱٫۰۹۷۵۱٫۰۹۵۸۱٫۰۹۲۱٫۰۸۷۸۱٫۰۷۹۱٫۰۶۹۴۱٫۰۵۹۱٫۰۴۷۹
۲۰۱٫۱۰۸۷۱٫۱۰۶۷۱٫۱۰۲۵۱٫۰۹۸۱٫۰۸۸۸۱٫۰۷۹۱٫۰۶۸۵۱٫۰۵۷۴
۲۲۱٫۱۲۱٫۱۱۷۷۱٫۱۱۳۱۱٫۱۰۸۳۱٫۰۹۸۶۱٫۰۸۸۶۱٫۰۷۸۱٫۰۶۶۸
۲۴۱٫۱۳۱۴۱٫۱۲۸۷۱٫۱۲۳۸۱٫۱۱۸۷۱٫۱۰۸۵۱٫۰۹۸۲۱٫۰۸۷۴۱٫۰۷۶۱
۲۶۱٫۱۴۲۶۱٫۱۳۹۶۱٫۱۳۴۴۱٫۱۲۹۱٫۱۱۸۳۱٫۱۰۷۶۱٫۰۹۶۷۱٫۰۸۵۳
۲۸۱٫۱۵۳۷۱٫۱۵۰۵۱٫۱۴۴۹۱٫۱۳۹۲۱٫۱۲۸۱٫۱۱۶۹۱٫۱۰۵۸۱٫۰۹۴۲
۳۰۱٫۱۶۴۸۱٫۱۶۱۳۱٫۱۵۵۳۱٫۱۴۹۳۱٫۱۳۷۶۱٫۱۲۶۱٫۱۱۴۹۱٫۱۰۳
۳۲۱٫۱۸۱۴۱٫۱۷۶۳۱٫۱۶۷۴۱٫۱۵۹۳۱٫۱۴۷۱۱٫۱۳۵۹۱٫۱۲۴۶۱٫۱۱۲۶
۳۴۱٫۱۹۲۹۱٫۱۸۷۶۱٫۱۷۸۱۱٫۱۶۹۱۱٫۱۵۶۶۱٫۱۴۵۲۱٫۱۳۳۹۱٫۱۲۱۶
۳۶۱٫۲۰۴۳۱٫۱۹۸۸۱٫۱۸۸۹۱٫۱۷۸۹۱٫۱۶۶۱۱٫۱۵۴۴۱٫۱۴۳۲۱٫۱۳۰۵
۳۸۱٫۲۱۵۶۱٫۲۱۱٫۱۹۹۶۱٫۱۸۸۵۱٫۱۷۵۴۱٫۱۶۳۵۱٫۱۵۲۵۱٫۱۳۹۳
۴۰۱٫۱۹۸

مطالعات مکانیسم های شیمیایی ترشح اسید کلریدریک

معرفی

 در شیمی ترشح معده شامل اطلاعات گسترده در مورد تغییرات اسید کلریدریک و مطالعات متعدد از تغییرات در غلظت کلرید است اما تعداد کمی از مشاهدات در الکترولیت وجود دارد. در پژوهش حاضر، نوسانات فسفات و کلرید در شیره معده انسان انجام شد.

این انتظار می رود که داده های بدست آمده برخی از نشانه  های مکانیزم ترشح اسید از خون کمی قلیایی باشد و احتمالا برخی از  آسیب شناسی ترشح معده تولید شده است. در حالی که این کار در حال پیشرفت بود حساب  آزمایش های زیبا و قابل توجهی از گمبل به نظر می رسد نشان میدهد تغییرات نسبی پایه و کلرید در ترشح از سگ را.

مواد و روش های در مورد ترشحات اسید کلریدریک

 در هر مطالعه مواد شیمیایی از محتویات معده باید مراقبت ویژه انجام شود که یکی با ترشح واقعی است. جالب توجه است که تنها در چند سال گذشته  عوامل ذاتی در روش در نتایج به دست آمده از تجزیه و تحلیل معده مورد توجه قرار داده شده است. به نظر می رسد عمدتا مسئول خواستار توجه به این عوامل است که آشکار بودن آن به درستی اهمیت قائل است.

تا کنون مهم ترین عامل تاثیر رقت که ممکن است توسط آزمون  تحت تاثیر قرار گیرد استفاده ۴۰۰ سی سی آب است برای تحریک ترشح. در آب  فنول سولفونفتالین  قرار داده است. با فرض این که مقدار قابل توجهی از یا آب یا فنول سولفونفتالین توسط معده جذب شدند ، در ترشح با استفاده از درصد فنول سولفونفتالین که باقی مانده آب قابل محاسبه است. در مطالعات زیر این روش به دقت  ممکن است استفاده شده باشد و نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل بر این اساس درست شده است.

افراد در صبح مورد مطالعه قرار گرفتند در حالی که آنها آموزش داده شدند به نوشیدن آب و به بلع بزاق تا معاینه تکمیل شود. مطالعات معمولا یک ساعت یا بیشتر پس از زمان معمول شکستن سریع ساخته شده است. این ساعت  تعجب آور بود که چگونه اغلب اسید قابل توجهی در محتویات ناشتا پیدا شد.

این امکان به نظر می رسید که ممکن است برای مقابله با ترشح دوره در زمان معمول برای صبحانه رخ دهد. هر چند این روش اغلب در آزمایشگاه انجام می شود بیماران دیگر خوردن صبحانه را دیده بودند و ممکن است که ترشح نتیجه تحریک روانی باشد. با این حال این ممکن است، نمونه اسید متعدد و بدون نمونه مربوطه از اسید  مناسب برای مقایسه به دست آمده باشد.

. پس از آنکه معده به طور کامل خالی شد که ممکن است این موضوع ۴۰۰ سی سی  آب حاوی ۱ سی سی   فنول سولفونفتالین  معمولا برای آزمایش عملکرد کلیه باشد، در حدود ۱۰ سی سی استفاده شده است. از مخلوط شدن  به عنوان استاندارد استفاده کنید. در فواصل زمانی مشخص معده دوباره به طور کامل خالی و مواد کاملا مخلوط میشوند. اسید کلریدریک در چند مورد نمونه های کوچک در فواصل داده شده ، مخلوط شده و بازگشت ترشح چندین بار قبل از کسری از محتویات برای تجزیه و تحلیل حفظ شده به دست آمد.

تعیین فنول سولفونفتالین با اسید کلریدریک

تعیین فنول سولفونفتالین در اسرع وقت ساخته شده است. تعیین فنول سولفونفتالین  همیشه  رضایت بخش نیست. قلیایی معمولا با رسوب پروتئین که توسط سانتریفوژ برداشته شد همراه بود. گاهی اوقات  ساخته شدن  در مقایسه با استاندارد دشوار است. خطا ممکن است با اضافه کردن مقدار شناخته شده از فنول سولفونفتالین  به شیره معده برآورد شود.

اگر چه اشتباهات با عنوان بالا که  ۱۵ درصد گاهی اوقات به دست آمد این واقعیت به نظر نمی رسد کاستن از نتیجه گیری کلی  کشیده شود. اسید قوی اضافی titrafing با معرف Toepfer  با pH 3.7-4.0 تعیین شد. این خواهد بود که بدون بحث و بررسی بیشتر به عنوان اسید کلریدریک آزاد  نامیده می شود.

توسط اسید کل به معنای مقدار قلیایی که برای تولید رنگ اول ضعف به فنول مورد نیاز بود. کلرید به روشی سخت تعیین شد. مقادیر فسفات به روش بندیکت (۳) پس از حذف پروتئین های تری کلرواستیک اسید به دست امده است. در برخی از نمونه ها برای تعیین فسفات به دلیلی است که توسعه غیر ممکن میباشد.

کل پایه های اصلاح توسط روش یورین فیسک (۴) تعیین شد. مشکل قابل توجهی در به دست آوردن نتایج دقیق در حضور فسفات توسط سازگاری های مختلف به خون که پیشنهاد شده بود  تجربه شد. با تغییر روش که توسط آن سولفات با بنزیدین و تیتراسیون مستقیم رسوب داده شد، کل پایه می تواند با دقت ۱ درصد در مواد معدنی حاوی ۱۵۰ میلی تعیین  شود.

پایه و ۱۰ میلی متر فسفات. این پایگاه در قالب سولفات و فسفات نمک در amanner در اصل همان است که شرح داده شده توسط Stadieand Ross  . مانده در ۱۰ سی سی آب حل شد و هر گونه باقی مانده از اسید سولفوریک با ۰٫۰۲ N سود (کاستیک سودا) تیتر شد. پس از اضافه کردن ۱ سی سی اسید کلریدریک برای حل آن  در بخار به مدت ۳۰ دقیقه قرار داده شد برای تبدیل فسفات  به ارتوفسفات.

آزمایش اسید کلریدریک بوسیله کربنات سدیم

محلول رقیق بنزیدین پس از آن بسیار به آرامی، یک قطره در یک زمان با همزدن شدید برای جلوگیری از جذب بنزیدین فسفات توسط رسوب اضافه شده است.  حل ۱۵ درصد از اسید کلریدریک بنزیدین به یک چهارم و ۸ سی سی رقیق شد.

پس از حدود ۱۰ دقیقه رسوب از طریق یک فیلتر ۵٫۵ سانتی متری عبور کرد. و فیلتر شسته شده با ۹۵ در صد استون، اولین بار با ۱ سی سی. و سپس با  ۳ سی سی.  و سپس به ظرف همان بازگردانده شد، و ۱۰ سی سی آب و یک قطره ازفنل ۰٫۰۸ درصد به آن اضافه شد. به مواد حرارت جوش داده شد و در حالی که گرم با ۰٫۰۲ NaOH به رنگ صورتی با جوش بیشتر  تیتر شد.

یک خطای قابل توجهی که ممکن است توسط خرید کربنات سدیم در محلول ۰٫۰۲NNaOH ایجاد  شود. این راه حل  آماده باید به عنوان کربنات در طول هر تیتراسیون، قبل از نقطه پایانی رسیده باشد، و در حالی که مخلوط مجزای اسید باید پخته شود برای حدود سی ثانیه یا بیشتر هم زده است. پایه همراه با فسفات در تعیین راه حل برای آماده کردن مواد معدنی به طور مداوم در نسبت یک میلی متر بود. پایه برای هر میلی متر. فسفات.

به تیتراسیون بنزیدین در مورد راه حل های ناشناخته، اصلاح معادل بنابراین اضافه شده است. در این مجموعه که فسفات یک مقدار دلخواه از ۶ MGM مشخص نیست. در هر ۱۰۰ سی سی. در ساخت این اصلاح گرفته شده است.

تجربی

مطالعات متعدد از تغییرات در غلظت کلر در آب معده نشان داده اند که منحنی  ترشح کلر مشابه و تنها کمی بالاتر از منحنی ترشح اسید کلریدریک است. بسیاری از این گزارش ها شامل تعیین کلرید به محتویات است. هنگامی که این گنجانده شده است غلظت  مشابه بوده است که یک ساعت  بعد از غذا پیدا شد.

به نظر می رسد کاملا محتمل است که غلظت پایین تراست که در منحنی زود پیدا میشود به دلیل رقت های غذا . GORHAM، استرود و هافمن (۶) مطالعات مشابه ساخته اند اما اطلاعات خود را برای اصلاح رقت و پیدا کردن غلظت کلرید در مورد مشابه در سراسر باقی مانده است. که تا چه حد رقت ممکن است غلظت الکترولیت در ترشح مبهم باشد در مطالعات ثبت شده در جدول ۱ نشان داده شده که در آن داده قبل و بعد از اصلاح داده شده است

در جداول غلظت الکترولیت برای همه به جز فسفات به عنوان معادل ۰٫۱  اسید یا باز در هر ۱۰۰ سی سی بیان شده است. علائم در ستون  “زمان” نشان می دهد برای اولین بار که آیا ترشح  معده ناشتا و یا بعد از غذا و در مرحله دوم فاصله زمانی بین غذا آزمون و مجموعه جمع آوری شده است.

چند نمونه از تغییرات مشخصه در الکترولیت شیره معده در ارتباط با ترشح اسید کلریدریک  در جدول ۱ جمع آوری شده است.داده ها از دو مورد اول نشان می دهد که اغلب  پس از یک افزایش قابل توجهی در یافت شده است، تغییر کمی در غلظت کلریدریک اسید وجود دارد.

آنها همچنین نشان می دهد که افزایش اسید توسط یک چین تعیین مربوطه در پایگاه همراه است.افزایش قطعی در کلرید اشاره کرد به عنوان  سه مثال بعد نشان داد. اما حتی در اینجا کاهش پایه به طور کلی نقش برجسته تر بازی می کند

غلظت اسید کلریدریک

این است که در شرایط با  گمبل  بر ترشح کیسه پاولوف در سگ، که در آن مشخص شد که در طول ترشح اسید کلریدریک سطح کلرید نسبتا ثابت باقی مانده است اما پایه سبب افزایش اسید میشود. در جدول ۲  سیزده مطالعات که در آن نمونه حاوی اسید کلریدریک آزاد مدت کوتاهی پس از نمونه رضایت بخش محتویات معده روزه، به عنوان مثال، نمونه که حاوی اسید آزاد نیست به دست آمد گروه بندی می شوند.

داده ها در اینجا، و در جدول باقی مانده، برای رقت درست شده است. به طور متوسط از این گروه احتمالا نشان می دهد به بیان دقیق تر در طول ترشح اسید کلریدریک تغییرات معمول است. ما ممکن است به طور میانگین در دو گروه به عنوان نمونه های معمولی از معده Chyme دوم حاوی ۱۰۰ سی سی در نظر بگیرند. معادل ۳۱ سی سی اسید کلریدریک رایگان. با این افزایش در اسید کلریدریک کلرید مجموع افزایش تنها معادل ۶ سی سی است اما یک قطره از ۴۰ سی سی  در پایه وجود دارد.

به نظر می رسد که در طول تولید اسید کلریدریک توسط معده، کلرید همچنان در مورد غلظت همان است که در حالت ناشتا ترشح شده است. این تا حدودی شبیه به غلظت کلر در سرم است. به عبارت دیگر یون های کلرید و آب  خون را در نرخ نسبی مشابه ترک کرده و، حفظ  اسید سرم؛ توسط حفظ پایگاه آزاد است.

میزان تغییرات یافت شده در تعداد زیادی از نمونه های آب معده در جداول ۳، ۴، ۵ و ۶ ثبت شده است، نمونه که با توجه به محتوای اسید گروه بندی می شوند. گروه اول و دوم (جداول ۳ و ۴) حاوی هیچ اسید کلریدریک  نیست. در گروه اول (جدول ۳) از موارد  تا آنجا که می تواند استخراج میشود، نمونه هایی واقی از کلرید بودند.

همه موارد از کم خونی خطرناک  دوجز بود. (مورد شماره ۳) یک مورد از مخروطی دیگر (مورد هیچ. ۱۴) یک نمونه از  از دیفتریتیک است، که  پس از بهبود  دوباره توانایی ترشح اسید را نشان داده است . در جدول ۳، الکترولیت کنتراست و بدون توجه به نمونه  رایگان اسید کلریدریک  جدول ۴ که از جانب افراد دیگر که  این قدرت را به ترشح اسید شناخته شده بودند به دست آمد نشان داد.

در جدول ۵ که در آن اسید هرگزاز ۳۰ سی سی فراتر نرفته است. میانگین غلظت کلرید تنوع کمی نشان داد از مواد مقایسه بدون اسید کلریدریک آزاد در جدول ۴، نشان دادن دوباره کاهش در پایه به جای افزایش کلرید وقتی که اسید کلریدریک آزاد تولید می شود. نمونه نشان داده بیش از حد اسید کلریدریک آزاد در جدول ۶ جمع آوری، و این نمایشگاه تعدادی از نمونه هایی از غلظت کلرید بالاتر است.

تعیین غلظت هنگام خرید اسید کلریدریک

به نظر میرسد که این گروه می توانید به خوبی با آن در جدول ۴ مقایسه شود، از نمونه مقایسه شیره معده آزاد از اسید در بسیاری از موارد به دست آمده است. ترشح مربوطه به طور کلی شامل اسید کلریدریک است. در این گروه شانزده نمونه از غلظت کلرید بالاتر است  که معمولا در سرم پیدا شده است .

این احتمال وجود دارد که این یافته ها می تواند توسط خطا در تعیین  فنول سولفونفتالین   توسط اصلاح بیش از حد برای رقت توضیح داده و به این ترتیب می باشد. غلظت کلریدریک  بالا به عنوان این است که در ترشح خالص پس از تحریک هیستامین به دست آمده است.

اطلاعات نشان داد که معده می تواند یون های کلرید با غلظت تا حدودی بالاتر در سرم ترشح کند. بالاترین آمار و ارقام که به دست آمده است نزدیک شدن به ارزش مولی کل پایه سرم، یا به عبارت دیگر، سطح الکترولیتهای سرم است. حقیقت این است که کلرید در ترشح معده به دور از غلظت کلرید از سرم منحرف نمیشود. نوسانات فسفات موجود در ترشح معده قابل توجه می باشد. تغییرات به طور متوسط در جدول ۳، ۴، ۵ و ۶ به شرح زیر است:

نمونه کلرهیدریا …………………………………………………………….. ۸٫۷ در هر صد سی سی

نمونه های دیگر بدون اسید کلریدریک …………………………………… ۷٫۶ در هر صد سی سی

با وجود اسید کلریدریک آزاد  تا ۳۰ سی سی ………………………….. ۵٫۷ در هر صد سی سی

با وجود اسید کلریدریک آزاد از ۳۰ تا ۸۰ سی سی ……………………. ۴٫۵ در هر صد سی سی

واضح است که غلظت فسفات است که تقریبا  متغیر در ترشح معده بیشتر از سرم است. در برخی موارد بسیار بالا است. از ۶۳ مورد تعیین شد  که در ۹ عدد از آنها غلظت فسفر معدنی بیشتر از ۱۰ MGM بود. در هر ۱۰۰ سی سی. همچنین آشکار به نظر می رسد این کاهش در فسفات با افزایش اسید وجود دارد.

میتوان انتظار داشت که نمک با ارزش بافر مانند فسفات ممکن است یک بخش برجسته در مکانیزم اسید کلریدریک توسط ترشح معده باشد. هیچ چیز در این کارمشخص نیست، با این حال، این نشان می دهد. در جدول ۷  تنوع در فسفات در دو گروه با توجه به اینکه آیا اسید کلریدریک آزاد شده یا به عنوان نتیجه تحریک تولید نمی شود.

تولید اسید کلریدریک آزاد

اگر اسید کلریدریک آزاد تولید شود کاهش فسفات وجود دارد؛ در حالی که اگر هیچ اسید کلریدریک آزاد تولید نشود افزایش وجود دارد. مطالعات انجام شده در این آزمایشگاه نشان داده اند که بزاق شامل فسفات قابل توجهی بیشتر از سرم خون است، تایید گزارش های قبلی در ادبیات وجود دارد.

هر رقت شیره معده با بزاق در نتیجه غلظت بالاتر از فسفات منجر خواهد شد. اما این اثر را نمی توان در هر صورت برای نوسانات فسفات در برخی موارد به حساب آورد. اگر ترشح غدد مخاطی معده شبیه به بزاق است، امکان یک اثر مشابه چنین ترشحی مشهود است. به نظر میرسد که به عنوان یک نتیجه از ترشح غدد موکوسی، شیره معده شامل فسفات بیش از سرم خون است.

اگر ترشح اسید کلریدریک حاوی فسفات کمتر است که در مقادیر بزرگتر از ترشح غدد مخاطی تولید میشود، کاهش فسفات با توجه به رقت خواهد بود. یا اگر یک محرک باعث افزایش فعالیت غدد موکوسی با تولید کمی و یا غلظت اسید کلریدریک فسفات را افزایش می دهد

ترشح از غدد مخاطی نیز ممکن است تغییرات خاصی در کلرید را توضیح دهد. بزاق حاوی مقادیر نسبتا کمی از کلرید است و هر رقت شیره معده با بزاق در غلظت های پایین تر به کلرید منجر خواهد شد. اما با مراقبت های گرفته شده به حذف این عامل آن را باید در این مطالعات نسبتا بی اهمیت دانست.

معقول و منطقی به نظر میرسد این باور که تغییرات در مقادیر نسبی ترشح مخاطی در معده ممکن است یک رابطه مهم به محتوای کلرید کم است که در ترشح از موارد با کلرید مشاهده شده است و در کسانی که در آن تغییرات در کلرید مرتبط شده اند با درجات مختلف اسیدیته هستند.

نتیجه گیری در مورد خرید اسید کلریدریک

تغییر نسبتا کم در غلظت کلرید در مایع معده انسان حضور ترشح اسید است، اما، در طول ترشح، پایه کل  نسبت به افزایش اسید می افتد. به نظر میرسد که یون های کلرید در غلظت نسبی همان سرم است.

غلظت فسفات در محتویات معده به طور کلی بسیار بیشتر از سرم است. اگر تحریک در اسید کلریدریک منجر به ترشح نشود ترشح غلظت فسفات به عنوان یک قاعده افزایش می یابد. اگر اسید بسیار تولید شده است، با این حال، غلظت می افتد. تغییر در فسفات ممکن است به نوسانات در مقادیر نسبی ترشح از غدد مخاطی نسبت داده شده است

جدول ۱

حالت

زمان

تجزیه و تحلیل ترشح معده

پایه

کلراید

کلریدریک آزاد

فنول سولفو

پایه

کلراید

کلریدریک آزاد

۱۲

سریع

سی  سی

سی سی

سی سی

درصد

سی سی

سی سی

سی سی

۱۱۰

۹۹

۰

۱۱۰

۹۹

۰

.نیم ساعت

۳۱٫۵

۵۱

۱۹

۴۹

۶۲

۱۰۰

۳۸

۳۱

سریع

۱۱۸

۱۲۰

۰

۱۱۸

۱۲۰

۰

سه چهارم

۴۵

۵۴

۱۲

۵۶

۱۰۲

۱۲۲

۲۸

۲۲

سریع

۹۷

۸۵

۰

۹۷

۸۵

۰

یک ساعت

۴۳٫۵

۷۳

۲۴

۲۵

۵۸

۹۸

۳۲

یک و نیم

۵۰

۱۱۰

۵۳

۳

۵۱

۱۱۴

۵۵

دو ساعت

۷۲

۱۰۲

۲۰

۷۲

۱۰۲

۲۰

۳۰

سریع

۱۰۴

۱۳۶

۳۹

۱۰۴

۱۳۶

۳۹

سه چهارم

۵۵

۱۳۸

۶۶

۱۵

۶۵

۱۵۹

۸۰

۲۸

سریع

۱۱۳

۱۰۷

۰

۱۱۳

۱۰۷

۰

سه چهارم

۱۱٫۵

۲۴٫۸

۱

۸۰

۵۸

۱۲۴

۵

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *