فروش اسید استیک

خلاصه

اسید استیک یک ترکیب شیمیایی بسیار مهم و با ارزش می باشد که ما آن را به عنوان سرکه می شناسیم. همانگونه که از نام آن پیداست این ترکیب دارای خواص و کاربردهای بسیار مهم و با ارزشمندی می باشد که باعث پراهمیت شدن روند فروش اسید استیک می گردد. این ماده در صنایع و زمینه های گوناگون دارای مصارف متعددی می باشد.

لذا نیاز روز افزون به فروش خرید اسید استیک هر روز بیشتر و بیشتر می گردد. و با توجه به حساسیت موارد مصرف این ماده ترکیب ها و انواع و گریدهای مختلفی از این محصول در بازار موجود می باشند. و همین امر کار خریداران را جهت انتخاب محصول مناسب دشوارتر کرده است.

به همین جهت شرکت آذر اسید سعی بر این دارد. که این محصول را با بهترین و مرغوب ترین کیفیت ، بالاترین خلوص و مناسبت و به صرفه ترین قیمت. از معتبرترین تولید کنندگان داخلی و خارجی در تناژهای مختلف با قابلیت ارسال به تمامی نقاط کشور در اسرع وقت در اختیار مشتریان محترم قرار دهد.

این مطالعه با بررسی شرایط سبزتر برای تهیه ۲،۵-دی استیل-ایزوسوربید از مواد ایزوسوربید و اسید استیک مبتنی بر زیست سرو کار دارد. تأثیر حلال ، کاتالیزور و نسبت واکنش دهنده در مسیر تبدیل ایزوسوربید و انتخاب به ۲،۵ دی استیل ایزوسوربید و همچنین به واسطه ۲ استیل ایزوسوربید در خرید اسید استیک بررسی شده است.

برای خریداسید استیک تماس بگیرید .

اطلاعات تماس

شماره های تماس :

  • شرکت                         ۰۴۱۳۲۹۰۷۰۰۱
  • آقای مرتضی بخشایشی  ۰۹۱۴۱۰۳۲۲۹۲
  • آقای رضا بخشایشی       ۰۹۱۴۱۰۳۲۳۲۹
  • آقای امید بخشایشی      ۰۹۱۴۵۸۴۵۵۲۹

آدرس انبار ها :

  • انبار تبریز : جاده مایان – شهرک صنعتی مایان – فلکه دوم
  • انبار تهران : جاده قدیم قم – شور آباد

مقدمه

مشخص شد که تولوئن حلال که به طور متداول استفاده می شود می تواند توسط حلال سبزتر n-پروپیل استات جایگزین شود. علاوه بر این ، کاتالیزور اسید همگن p-تولوئن سولفونیک اسید را می توان با کاتالیزور ناهمگن Amberlyst-15 جایگزین کرد. و در نتیجه یک جداسازی آسان تر از ۲،۵diacetylisosorbide  مورد نظر یک پیش ماده مهم برای داروی گشادکننده عروق ایزوسوربید-۵-نیترات است.

بهینه سازی مسیرهای تولید داروها تحت نظر شیمی سبز ، سهمی در صنعت پایدارتر شیمیایی / دارویی و فروش اسید استیک می باشد. به منظور کاهش خطر کمبود عرضه مواد اولیه در آینده ، تمام واکنش دهنده ها باید از مواد اولیه تجدید پذیر به دست بیایند. این امر به ویژه برای داروهایی که به پیشگیری یا درمان بیماری های تهدیدکننده زندگی کمک می کنند.

و از این رو حتی در یک اقتصاد پایدار ، یعنی مبتنی بر کفایت زیست محیطی نیز با فوریت مورد نیاز هستند. ایزوسوربید یک دیول مبتنی بر زیست است که به عنوان یک مولکول پلت فرم آینده برای تولید داروهای زیست پایه ، حلال ها و پلیمرها پتانسیل دارد. استری زایی ایزوسوربید در فرآیند فروش اسید استیک برای صنعت داروسازی از اهمیت بالایی برخوردار است.

بررسی مسیر احتمالی سنتز ایزوسوربید در روند فروش اسید استیک

۲-استیل ایزوربید واسطه ای برای تولید ایزوسوربید-۵-نیترات در روند فروش اسید استیک است که ماده دارویی فعال در داروهای گشادکننده عروق مانند ایزومونیت ، ایمدور ، مونوکت یا شیمی دور است که برای این ماده استفاده می شود. درمان آنژین سینه و بیماری عروق کرونر. شکل زیر یک مسیر سنتز احتمالی از ایزوسوربید به ایزوسوربید-۵-نیترات را نشان می دهد که توسط کارل شنافینگر در دو ثبت اختراع آلمان از سال ۱۹۸۲ توصیف شده است.

در اولین مرحله ایزوسوربید با اسید استیک در حضور اسید P-تولوئن سولفونیک به عنوان کاتالیزور اسیدی واکنش می دهد. تولوئن نیز به عنوان حلال هتروآزوتروپیک برای حذف آب در دستگاه دین استارک استفاده می شود. سپس ۲-استیل-ایزوسوربید جدا شده و نیتراته می شود.

شکل یک فروش اسید استیک

شکل یک فروش اسید استیک

با گروه ۲-استیل از گروه ۲-هیدروکسیل سابق در برابر نیتراسیون محافظت می شود. مرحله سنتز نهایی ، هیدرولیز گروه ۲ استیل برای ایجاد ایزوسوربید-۵-نیترات در بازده بیش از ۶۰٪ نسبت به ماده اولیه ایزوسوربید است.و  مشخص شد که جداسازی مونو استیله واسطه ۲-استیل-ایزوسوربید دشوارتر از جداسازی محصول دی استیله ۲،۵-دی استیل-ایزوسوربید است. زیرا مخلوط سنتز حاوی ایزوسوربید ۵ ، استیل-ایزوسوربید واکنش نداده است.

بررسی فرآیند بازده نظری و مراحل تخلیه در طول فروش اسید استیک

مطالعه حاضر طبق جداول زیر نشان می دهد که حداکثر بازده نظری ۲-استیل-ایزوسوربید ۳۸٪ را می توان قبل از استیلاسیون بیشتر به ۲،۵-دی استیل-ایزوسوربید طی فروش اسید استیک بدست آورد. برای افزایش عملکرد ۲-استیل-ایزوسوربید ، محققین حق ثبت اختراع یک فرایند ساده دو مرحله ای را پیشنهاد می کنند. جایی که اولین مرحله تخلیه کامل ایزوسوربید برای تشکیل ۲،۵-دی استیل-ایزوسوربید است.

در مرحله دوم ۲،۵-استیل-ایزوسوربید از طریق یک درمان کوتاه با KOH یا p-TSA در دمای بالاتر دوباره به ۲-استیل-ایزوسوربید تبدیل می شود. که مشاهده می شود ۸۴٪ یا ۷۶٪ ۲-استیل-ایزوسوربید فقط با ناخالصی های جزئی ایزوسوربید و ۵-استیل-ایزوسوربید می باشند.

حلال کاتالیست اسید استیک
تولوئن ۰٫۲۵ g Amberlyst-15 ۱۵ ml (0.25 mol)
تولوئن ۰٫۲۵ g Amberlyst-15 ۱۲ ml (0.20 mol)
۹ ml (0.15 mol)
۶ ml (0.10 mol)
تولوئن ۰٫۵۰ g Amberlyst-15 ۱۵ ml (0.25 mol)
۲,۵-DAI ۲-AI دما(سانتی گراد)
۰٫۹۹ (۳۰ h) ۰٫۳۳ (۳ h) ۱۱۱
۰٫۶۸ (۳۱ h) ۰٫۳۶ (۶ h) ۱۱۱
۰٫۵۸ (۳۰ h) ۰٫۳۸ (۶ h)
۰٫۲۹ (۳۰ h) ۰٫۳۸ (۶ h)
۰٫۹۱ (۲۵ h) ۰٫۳۰ (۱ h) ۱۱۱
۰٫۷۹ (۳۰ h) ۰٫۳۴ (۵ h)
۰٫۶۱ (۲۶ h) ۰٫۳۷ (۳ h)

تجزیه وتحلیل استریزه سازی ایزوسوربید در فرآیند فروش اسید استیک

استریزه سازی ایزوسوربید در فرآیند فروش اسید استیک از طریق دو واسطه مونو استیله ۲-استیل-ایزوسوربید و ۵-استیل-ایزوسوربید به محصول دی استیل ۲،۵-دی استیل-ایزوسوربید همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است ادامه می یابد. برای هر مول ایزوسوربید دی استیله ، دو مول آب به عنوان محصول جانبی تشکیل می شود.

اگر اسید استیک در مقادیر ناکافی وجود داشته باشد و یا اگر آب واکنش خارج نشود. یک ترکیب تعادلی با تمام واکنش دهنده های موجود بدست می آید. همچنین پیشرفت واکنش با گذشت زمان با استفاده از گاز دنبال شد.

شکل دو فروش اسید استیک

شکل دو فروش اسید استیک

کروماتوگرافی نتایج نیز در شکل زیر نشان داده شده و در جداول فوق خلاصه شده است. در این آزمایش استاندارد ، از Amberlyst-15 به عنوان کاتالیزور و از اسید استیک اندکی بیش از حد استفاده شد. از تولوئن برای حذف آب آزئوتروپیک استفاده شد. استری سازی ۲ مرحله ای ایزوسوربید از کروماتوگرام های گازی اندازه گیری شده در زمان های مختلف واکنش طی فروش اسید استیک به وضوح قابل مشاهده بودند.

شکل سه فروش اسید استیک

شکل سه فروش اسید استیک

شکل فوق ، سمت چپ پس از حدود ۳ ساعت واکنش به بالاترین کسر مولی ۰٫۳ برای ۲-استیلیزوسوربید رسید. و در سمت راست ۵-استیل ایزوسوربید در مقادیر کمتری با بالاترین کسر مول ۰٫۲۴ تشکیل شد. تبدیل کامل ایزوسوربید پس از حدود ۷ ساعت به دست آمد اما تقریباً ۲۰ ساعت بیشتر طول کشید تا استرهای مونو استیل-ایزوسوربید میانی به ۲،۵-دی استیل-ایزوسوربید تبدیل شوند.

بررسی تاثیر کاتالیزور بر روند انتخابی هنگام فرآیند تبدیل

همچنین باعث انتخابی برای ۲،۵-دی استیل-ایزوسوربید می شود. ۹۹٪ در تبدیل ۱۰۰٪. برای مقایسه یک آزمایش بدون هیچ کاتالیزوری در موقع فروش اسید استیک انجام شد. و کاتالیزورهای همگن p-TSA و اسید سولفوریک نیز آزمایش شدند. نتایج را می توان در شکل زیر مشاهده نمود. برای دید بهتر نتایج مربوط به اسید سولفوریک در شکل زیر نشان داده نشده است. زیرا آنها با p-TSA یکسان بودند.

شکل چهار فروش اسید استیک

شکل چهار فروش اسید استیک

زئولیت H-Y عملکرد تقریباً یکسانی با H-ZSM5 نشان داد و بنابراین نیز نشان داده نمی شود. برای تمام آزمایشات حداکثر کسرهای مول به دست آمده برای ۲،۵-دی استیل ایزوسوربید و ۲-استیل-ایزوسوربید در جداول فوق خلاصه شده است.همچنین از شکل فوق مشاهده می شود که کاتالیزورهای آزمایش شده را طی فروش اسید استیک می توان به دو گروه تقسیم کرد.

گروه اول متشکل از کاتالیزورهای زئولیت و هیدروتالاسیت است که استریفیکاسیون به روشی مشابه و بدون هیچ کاتالیزوری پیش می رود. و پس از ۵۰ ساعت واکنش ، فقط حدود ۷۰٪ ایزوسوربید تبدیل شد. حدود ۲۵٪ آن ۲،۵-دی استیل-ایزوسوربید و ۴۵٪ ۲-استیل-ایزوسوربید بود.. یک رنگ قهوه ای قوی از مخلوط واکنش همراه با افزایش تشکیل ناخالصی های مختلف پس از زمان واکنش طولانی می تواند مشاهده شود.

احتمالاً به دلیل تجزیه جزئی ایزوسوربید. علاوه بر این ، یک انحلال قوی از ماده هیدروتالاسیت مشاهده شد. که حذف آن را از مخلوط واکنش در روند فروش اسید استیک تقریباً غیرممکن می کند. چنین بی ثباتی ساختاری در محیط واکنش برای کاتالیزورهای زئولیت یافت نشد. گروه دوم عملکرد کاتالیزوری شامل p-TSA ، اسید سولفوریک و Amberlyst-15 است. که به طور واضح استری شدن را تسریع می کند و بنابراین در این واکنش فعال است.

پارامترهای زمان و مقدار تبدیل در روند فروش اسید استیک

تقریباً ۱۰۰٪ تبدیل به ۲،۵-دی استیل-ایزوسوربید پس از ۳۰ ساعتحاصل شد و  رنگ مخلوط واکنش پس از ۳۰ ساعت در دمای ۱۱۱ درجه سانتیگراد زرد تا نارنجی روشن بود. بر این اساس  Amberlyst-15  تنها کاتالیزور ناهمگن فعالی در زمینه فروش اسید استیک بود که می توانستیم برای استری شدن ایزوسوربید شناسایی کنیم.

و سپس برای سایر تحقیقات در این مطالعه استفاده نماییم. نتایج حاصل از تغییر مقدار Amberlyst-15 در شکل های مربوطه نشان داده شده است. دو برابر شدن مقدار استاندارد ۰٫۲۵ گرم عملکرد کاتالیزوری بهتری نداشت. از طرف دیگر  کاهش مقدار کاتالیزور منجر به تبدیل آهسته تر ایزوسوربید می شود. اگرچه هنوز می توان ظرف ۳۰ ساعت از زمان واکنش به تبدیل کامل رسید.

برای اینکه بفهمید این کاتالیزور مبتنی بر پلی استایرن در شرایط واکنش اعمال شده چقدر پایدار است. آزمایشات مجدد را با Amberlyst-15  و تولوئن به عنوان حلال انجام دادند. بین محل های کاتالیزوری ، کاتالیزور با فیلتر شسته شده با استون کاملاً بازیابی و در طول شب در دمای اتاق خشک شد. این آزمایشات نشان داد که Amberlyst-15 با گذشت زمان فعالیت خود را از دست می دهد. همانطور که از شکل ۵ مشاهده می شود ، از دست دادن فعالیت به ویژه در اجرای دوم آشکار می شود در حالی که عملکرد کاتالیزور در اجرای سوم تقریباً یک سطح ثابت پیدا می کند.

شکل پنج فروش اسید استیک

شکل پنج فروش اسید استیک

فرآیند نسبت مولی و پارامترهای استوکیومتری در فروش اسید استیک

مقدار اسید استیک در مراحل فروش اسید استیک متنوع بود تا مشخص شود آیا به مقدار کمی بیش از حد نیاز است. یا به طور ایده آل می توان آن را به نسبت مولی استوکیومتری ضروری ۲ کاهش داد. که باعث حذف غیر ضروری مقادیر پس از تقطیر مصنوعی اسید استیک اضافی می شود. نتایج در شکل زیر نشان می دهد که حتی اندکی کاهش مقدار مقدار اسید استیک برای تبدیل زیاد ایزوسوربید به ۲،۵-دی استتیلیسوسوربید نامطلوب است.

شکل شش فروش اسید استیک

شکل شش فروش اسید استیک

با این حال ، اگر هدف تولید مستقیم ۲-استیل-ایزوسوربید از ایزوسوربید بود ، در این صورت نسبت مولی اسید  ایزوسوربید کم ۱٫۵ یا احتمالاً حتی پایین تر برای انتخاب به ۲-استیل-ایزوسوربید تقریبا ۵۰٪ در حالت ثابت نشان داده می شود. حلالهای مختلف برای توانایی حذف آب هتروازوتروپیک آنها مورد آزمایش قرار گرفتند.

بررسی روند انتخاب حلال و ویژگی های مربوط به آن

انتخاب حلال برای این آزمایش مقدماتی در مرحله فروش اسید استیک بر اساس سه ویژگی حلال بود. حلال نباید با آب مخلوط شود تا جداسازی آب در دام دین-استارک تسهیل شود. نقطه جوش آن نباید بیش از ۱۳۰ درجه سانتیگراد باشد تا از تشکیل محصول جانبی قوی جلوگیری شود. و تخریب کاتالیزور Amberlyst-15 باید به صورت ایده آل توصیه شود یا حداقل طبق راهنماهای انتخاب حلال غیر خطرناک باشد.نتایج حاصل از آزمون حذف آب با حلالهای مختلف در شکل زیر نشان داده شده است.

شکل هفت فروش اسید استیک

شکل هفت فروش اسید استیک

شکل فوق سریعترین و بالاترین توانایی حذف آب را برای متیل سیکلوپنتان و n-پروپیل استات نشان می دهد. بنابراین ، سرانجام n-propyl acetate ، methylcyclopentane  و تولوئن به عنوان حلالهای آزئوتروپیک در استری شدن ایزوسوربید با اسید استیک مورد آزمایش قرار گرفتند .و  مابقی ننتایج در شکل زیر نشان داده شده است.

شکل هشت فروش اسید استیک

شکل هشت فروش اسید استیک

N-propyl acetate یک حلال سبز است و بنابراین در راهنماهای انتخاب حلال توصیه می شود. این روند عملکرد برتر آن بر تولوئن در استریشن را نشان داد و بنابراین به نظر می رسد. جایگزین خوبی برای تولوئن در این واکنش باشد. با این حال  یک نقطه ضعف استفاده از استات n-پروپیل ممکن است رنگ قوی تر مخلوط واکنش نهایی باشد.

منبع:https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2352554117300542?via%3Dihub

شکل شماره شش مصرف آب اکسیژنه
عکس شماره 1 فروش آب اکسیژنه