خرید آمونیاک

خرید آمونیاک و اطلاعات کلی درمورد آن

در بررسی اطلاعات مربوط به خرید آمونیاک باید دانست که آمونیاک یک ترکیب شیمیایی متشکل از هیدروژن و نیتروژن می باشد. که دارای فرمول شیمیایی NH3  و نام انگلیسی Ammonia   است. در آنالیز آمونیاک مشخص می شود که این ترکیب نوعی هیدرید دوتایی پایدار می باشد. که ساده ترین هیدیرید آن یک گاز بدون رنگ با بوی تند و زننده است.

آمونیاک یک نوع ماده زائد دفعی یا به عبارتی زباله نیتروژنی رایج و متداول در بین موجودات آبزی می باشد. این ترکیب با توجه به ویژگی هایش نقش یک ماده پیش غذا را در کودها ایفا می نماید که با این ویژگی به تامین نیازهای غذایی بیشتر موجودات زمین کمک شایانی می نماید. این ماده هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیرمستقیم یکی از ترکیبات اصلی تشکیل دهنده محصولات دارویی می باشد.

و در ترکیب اکثر محصولات تمیزکننده تجاری یافت می شود. این ماده همچنین اغلب با روند جابجایی آب و هوا در قسمت های پایینی تجمع می یابد. وجود و استفاده از این ماده چه در کره زمین و چه در سیاره های دیگر ، از موارد غیرقابل چشم پوشی می باشد که اهمیت این ترکیب را آشکار می نماید. به دلیل ویژگی های شیمیایی آمونیاک این ماده در اغلب کشورها آمونیاک در رده بندی مواد بسیار خطرناک قرار گرفته است.

این ترکیب در حالت غلیظ خود بسیار خطرناک و خورنده می باشد. که لزوم رعایت موارد ایمینی را در استفاده از آن ایجاب می نماید. آمونیاک در طبیعت از روند تجزیه ترکیبات آلی دارای ازت تولید می شود. و همچنین گازی است بدون رنگ با طعمی بسیار تند و زننده که خفه کننده و اشک آور می باشد. گازآمونیاک از هوا سبکتر بوده و به راحتی به مایع تبدیل می شود. نخستین آمونیاک به صورت نمک آمونیاک توسط جابرابن حیان در قرن 7 شناخته شد.

برای خرید آمونیاک تماس بگیرید .

اطلاعات تماس

شماره های تماس :

  • شرکت                         04132907001
  • آقای مرتضی بخشایشی  09141032292
  • آقای رضا بخشایشی       09141032329
  • آقای امید بخشایشی      09145845529

آدرس انبار ها :

  • انبار تبریز : جاده مایان – شهرک صنعتی مایان – فلکه دوم
  • انبار تهران : جاده قدیم قم – شور آباد

ساختار مولکولی آمونیاک

در بررسی اطلاعات مربوط به خرید آمونیاک مشخص می شود. که مولکول آمونیاک از یک اتم نیتروژن که به سه اتم هیدروژن متصل می باشد تشکیل شده است.

شکل یک خرید آمونیاک

شکل یک خرید آمونیاک

در بررسی ساختار لوئیس آمونیاک معلوم می شود که این مولکول دارای ساختار هرمی با قاعده مثلث می باشد. همچنین زوایای پیوندی این مولکول از 109 درجه کمتر می باشند. این مولکول یک مولکول قطبی می باشد که توانایی برقراری پیوند هیدرژنی با خود و بسیاری از ترکیب های دیگر را دارا می باشد.

شکل دو خرید آمونیاک

شکل دو خرید آمونیاک

خرید آمونیاک و خواص شیمیایی آن

در فرآیند خرید آمونیاک می دانیم که آمونیاک دارای نام هایی از قبیل هیدروژن نیترید و تری هیدروژن نیترید می باشد. و شکل ظاهری آن به صورت گاز بی رنگ با بوی تند و قوی و زننده می باشد. البته سایر شکلهای آمونیاک با تغییراتی در ساختار و ترکیب آن به صورت مایع و پودر هم یافت می شود.

دمای ذوب آن -77/73 درجه سلسیوس و دمای جوش آن -33/34 درجه سلسیوس می باشد. این ماده بر اساس نظریه های اسید و باز برونستد و لوری و همچنین نظریه های لوییس و آرنیوس در رده بندی ترکیبات بازی قرار می گیرد.و  اسیدیته محلول آبی آن نیز بیشتر از 7 می باشد. واکنش زیر نیز بیانگر خصلت بازی آمونیاک می باشد.

شکل سه خرید آمونیاک

شکل سه خرید آمونیاک

خواص فیزیکی و شیمیایی آمونیاک در یک نگاه

مـقـدار ویـژگـی
NH3 فرمول مولکولی
 117/031گرم بر مول جرم مولی
681/9 کیلوگرم بر متر مکعب در دمای جوش چگالی
-77/73 درجه سلسیوس دمای ذوب
-33/34 درجه سلسیوس دمای جوش
گاز بی رنگ با بوی تند و زننده شکل ظاهری
47% در صفر درجه سانتی گراد انحلال پذیری در آب
هرم با قاعده مثلث شکل مولکولی
بیشتر از 7 اسیدیته
هیدروژن نیترید ، تری هیدروژن نیترید سایر نام ها
D 1/42 گشتاور دو قطبی
R10,R23,R34,R50 کدهای ایمنی
(T),(C),(N) طبقه بندی ئی یو

خرید آمونیاک و روش های تولید آن

در بررسی خرید آمکونیاک و روش های تولید آن درمی یابیم که از چندین روش برای تولید آمونیاک استفاده می شود که به ترتیب زیر می باشند.

* فرآیند هابر

اصلی ترین و مهمترین روش تولید آمونیاک در صنعت ، استفاده از فرآیند هابر می باشد. در این روش برای تولید امونیاک از خود عناصر سازنده آن بهره برده می شود.

* روش تقطیر ذغال سنگ

منظور از روش تقطیر ذغال سنگ ، بهره برداری و استفاده از گازهای سوختی و کک در صنایع فلزی می باشد. که این بخش از فرآیند تقطیر مد نظر ما نمی باشد و قسمت مربوط به تهیه و تولید آمونیاک و سولفات آن مورد بحث و بررسی می باشد.  در این روش از نمک های آمونیاکی که از فرآیند تقطیر ذغال سنگ حاصل می شوند برای تولید آمونیاک بهره برده می شود.

* روش سنتز مستقیم

* روش تهیه سیناملدئید و سیانوزها

خرید آمونیاک و کاربردهای آن

با توجه به ویژگی ها و خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آمونیاک ، بدیهی است که این ترکیب دارای کاربردهای گوناگون و متنوعی باشد. لذا در فرآیند خرید آمونیاک بایستی کاربردها و محل مصرف این ترکیب نیز مورد بررسی قرار بگیرد که در ذیل به اجمال به آن ها اشاره می نماییم.

* مصرف آمونیاک در بعضی رشته های ورزشی علی الخصوص وزنه برداری جهت ایجاد شوک به همراه حس رقابت شدید

* مصرف در کشاورزی به عنوان کود

* استفاده به عنوان تمیز کننده در مصارف خانگی

* استفاده در صنایع آرایشی و بهداشتی به عنوان ماده مورد نیاز برای تولید رنگ مو

* مصرف در صنایع دارویی

* استفاده در صنایع شیمیایی جهت تولید برخی مواد و ترکیبات شیمیایی

* جهت تصفیه منابع آبی

* استفاده در فرآیند تولید پلاستیک

* مصرف در تولید مواد منفجره

* مصرف در تولید سموم و آفت کش ها

* استفاده در فرآیند تولید  منسوجات

بررسی نکات ایمنی و خطرات مرتبط با مصرف و خرید آمونیاک

در مصرف و خرید آمونیاک بایستی به نکات ایمنی مربوطه توجه نموده و با خطرات مرتبط نیز آشنایی حاصل نمود. در وهله اول بایستی به این نکته ت.جه نمود که گاز آمونیاک به شدت قابل اشتعال می باشد و در ترکیب با محلول غلیظ اکسید نقره ، باعث تولید ترکیب فولمینات نقره می شود که یک ترکیب به شدت قابل انفجار و خطرناک می باشد.

همچنین گاز آمونیاک بر اثر حرارت در دماهای بالتر از 400 درجه سانتی گراد به سرعت تجزیه شده و تولید گاز هیدروژن می نماید. همچنین این ماده باعث بروز تحریکات و حساسیت های تنفسی ، پوستی و چشمی نیز می شود. که  تماس های طولانی با حجم زیاد از این گاز باعث آسیب دیدن ریه ها و در نتیجه مرگ می شود. تماس با آمونیاک مایع نیز باعث به وجود آمدن سوختگی شدید در محل برخورد می شود.

و مقدار مجاز تماس با آن 50 ppm می باشد. که در صورت تماس می بایست محل مورد نظر را با آب و صابون شست. و در صورت تماس با چشم باید چشم را با آب فراوان مورد شستشو قرار داده و به پزشک مراجعه نماییم.

در صورت بروز حریق باید ابتداجریان سیلندرهای گاز را قطع نموده و سپس به خاموش کردن آن بپردازیم. و در ادامه سیلندرهای گاز را  خنک نماییم و از پودر شیمیایی خشک یا گاز کربنیک و یا آب به صورت اسپری جهت خاموش نمودن شعلع استفاده نماییم. این ماده بایستی در داخل سیلندرهای استیل نگه داری شده و به وسیله مخازن مخصوص ، حمل شوند.

همچنین بایستی مخازن و سیلندرها از آسیب ها و تنش های  فیزیکی زیاد مورد محافظت قرار بگیرند.  و از حرارت زیاد نیز به دور باشند. و محل نگهداری و انبار آن ها باید از موادی مانند برم ، کلر و ید و اسیدها جدا باشد.

منبع:https://www.wikipedia.org/

آب اکسیژنه ایرانی
خرید اسید نیتریک در کالن 20 لیتری