خرید آب ژاول

آب ژاول و معرفی اجمالی آن

در خرید آب ژاول باید دانست که آب ژاول یک ترکیب شیمیایی با نام هیپوکلریت سدیم و با فرمول NaOCl می باشد. شکل مایع این ترکیب به نام رایج سفید کننده و با اسم تجاری آب ژاول شناخته می شود. این ماده در کشورهای مختلف دارای نام های نظیر آموکینا ، واروکینا و بلیچ می باشد. که با توجه به مقدار غلظت آن نام های تجاری متعددی را به خود اختصاص داده است.

در کشور ما آب ژاول با نام وایتکس و سفید کننده معروف می باشد. و از آن جهت گندزدایی و ضد عفونی کردن و همچنین برای رفع بو و سفید نمودن استفاده می شود. آب ژاول محلولی است که دارای ۱۰ الی ۱۶ درصد ترکیب هیپوکلریت سدیم در آب می باشد. رنگ این ماده تقریبا زرد بوده و طعم و بوی تند و زننده ای دارد.

آب ژاول مزیت ها و کاربردهای فراوانی دارد. اما یکی از مزیت های اصلی این ترکیب خاصیت ضدعفونی کنندگی و گندزدایی آن می باشد. و علت آن هم وجود کلر در ساختار آن می باشد. همچنین اضافه کردن اندکی ماده پربورات به آن باعث افزایش قدرت سفیدکنندگی آن می گردد. همچنین این محلول ناپایدار بوده و در برابر نور و گرما تجزیه شده و اکسیژن آزاد می نماید.

در نتیجه میزان قدرت و شدت عملکرد تحت تاثیر قرار گرفته و کاهش می یابد. به همین خاطر نبایستی در معرض نور مستقیم خورشید و گرما قرار داده شود. این ماده ترکیبی خورنده بود و قابلیت تجزیه سریعی دارد. به همین علت از ترکیب و عملکرد ثابتی برخوردار نمی باشد. آب ژاول خاصیت قلیایی داشته و مقدار اسیدیته آن بیشتر از ۷ می باشد.

شکل یک خرید آب ژاول

شکل یک خرید آب ژاول

برای خرید آب ژاول تماس بگیرید .

اطلاعات تماس

شماره های تماس :

  • شرکت                         ۰۴۱۳۲۹۰۷۰۰۱
  • آقای مرتضی بخشایشی  ۰۹۱۴۱۰۳۲۲۹۲
  • آقای رضا بخشایشی       ۰۹۱۴۱۰۳۲۳۲۹
  • آقای امید بخشایشی      ۰۹۱۴۵۸۴۵۵۲۹

آدرس انبار ها :

  • انبار تبریز : جاده مایان – شهرک صنعتی مایان – فلکه دوم
  • انبار تهران : جاده قدیم قم – شور آباد

ویژگی های فیزیکی و شیمیایی آب ژاول در یک نگاه

شکل ساختاری هیپوکلریت سدیم (آب ژاول) در شکل زیر نشان داده شده است.

شکل دو خرید آب ژاول

شکل دو خرید آب ژاول

برخی مشخصات فیزیکی و شیمیایی آب ژاول در جدول زیر آورده شده اند.

هیپوکلریت سدیم نام
NAOCl فرمول مولکولی
مایع شکل ظاهری
نسبتا زرد رنگ
۱۰۱ درجه سلسیوس نقطه جوش
۱۸ درجه سلسیوس نقطه ذوب
۱/۱۱ g/cm3 چگالی
اسیدیته
انحلال پذیر حلالیت در آب
۲۹/۳ g/100ml میزان انحلال پذیری در آب
۷۴/۴۴۲ g/mol جرم مولی
D01711 KEGG
تند و زننده بو و طعم
۲۳۶۶۵۷۶۰ PUBCHEM
DY38VHM5OD UNII

خرید آب ژاول و روند تولید آن

در خرید آب ژاول و بررسی روند تولید آن باید دانست که این ماده از ترکیب و دمیده شدن گاز کلر در سود پرک تولید می شود. از جمله عوامل مهم در تولید آب ژاول بررسی مقدار کلر آزاد و سود پرک می باشد.  تولید آب ژاول طبق واکنش زیر صورت می گیرد.

شکل سه خرید آب ژاول

شکل سه خرید آب ژاول

طبق واکنش فوق اگر گاز کلر در محلول سود پرک تزریق شود آب ژاول تولید می شود. البته بایستی تمامی اتصالات و مخازن و لوله های مورد استفاده جهت تولید آب ژاول از جنس PVC باشند. تا گاز کلر باعث تخریب و خوردگی آن ها نشود. واکنش پذیری و میل ترکیبی کلر با سود پرک بسیار زیاد می باشد. به همین علت نیز گاز کلر در مدت زمانی که از ته مخزن به سطح مخزن می رسد جذب می گردد.

و هر چقدر خروجی گاز کلر از سطح مخرن اندک باشد نشانه انجام بهینه واکنش می باشد. در روش فوق دقت در زمان تولید بسیار اهمیت دارد. زیرا اگر روند تزریق کلر قبل از اتمام عملیات متوقف نگردد. واکنش برعکس شده و دما افزاش یافته و محصول نهایی دچار آسیب شده و از بین می رود.

کاربردهای آب ژاول

*جهت گندزدایی و ضدعفونی

*استفاده خانگی به عنوان ماده سفید کننده

*جهت تصفیه نمودن و کلر زنی آب

*استفاده در کشاورزی

*صنایع شیمیایی

*صنایع رنگ سازی و تولید آهک

*ساخت شیشه

*صنایع دارویی و بهداشتی

*ساخت کاغذ

*در زمینه دفع زباله

*استفاده در صنعت نساجی جهت سفید نمودن منسوجات

*استفاده جهت کاهش بوی فاضلاب و پساب های صنعتی

*خنثی نمودن برخی ترکیبات شیمیایی مانند آمونیاک

خرید آب ژاول و بررسی میزان گندزدایی و ضدعفونی کنندگی آن

در خرید آب ژاول باید توجه نمود که سفیدکننده ها و ضدعفونی کننده ها عمدتا به دو نوع کلر دار و غیر کلر تقسیم می شوند. سفید کننده های غیر کلر که دارای خاصیت اکسید کنندگی می باشند. قابلیت استفاده به عنوان ضدعفونی کننده در بعضی قسمت ها را دارا می باشند. اما بایستی به این نکته تو.جه نمود که قدرت آن ها کمتر از سفیدکننده های دارای کلر می باشد.

در کل آب ژاول یک ماده سفید کننده و ضدعفونی کننده قوی محسوب می شود. هیپوکلریت سدیم که پایه اصلی این ترکیب می باشد. توانایی بی نظیری در از بین بردن ویروس ها ، قارچ ها ، باکتری ها و سایر عوامل بیماری زا دارد. به صورت کلی تاکید بر این است که جهت نابودی کامل عوامل بیماری زا آب ژاول را به صورت رقیق شده به مدت رمان ۱۰ تا ۶۰ دقیقه بر روی سطح مورد نظر نگه داریم.

عملکرد این ماده به این صورت می باشد که به علت دارا بودن خاصیت اکسندگی در ترکیب با عوامل بیماری زا ، مولکولهای آن ها را اکسیده نموده و از بین می برد. همچنین محققین دریافته اند که این ماده توانایی تجزیه و از بین بردن دیواره سلولی برخی از عوامل بیماری زا را نیز دارا می باشد.

بایستی به این نکته توجه نمود که استفاده از شکل خالص این ماده خطرناک می باشد. لذا بایتسی با نسبتهای معینی با آب ترکیب شده و مورد استفاده قرار بگیرد. اغلب وایتکس ها موجود در بازار حاوی ۵ درصد هیپوکلریت سدیم می باشند. که عموما قبل از استفاده آن ها را به نسبت یک به ۱۰۰ با آب ترکیب می کنند.

نکات مهم قبل از خرید آب ژاول

قبل از خرید آب ژاول و پیش از استفاده از آن باید دانست که اعلب سفیدکنندها جهت سفید نمودن و ضدعفونی لباس های رنگی و سطوح رنگی مناسب نمی باشند. زیرا باعث از بین رفتن رنگ آن ها می شوند. همچنین می بایست در صورت تماس این ماده با چشم ، به مدت ۱۵ دقیقه چشم ها را به خوبی با آب شستشو نمود.

و در صورت بلعیدن و استنشاق زیاد سریع به پزشک مراجعه گردد. این ترکیب به مرور زمان تجزیه شده و از قدرت و شدت عملکردش کاسته می شود. لذا باید آن را سریعا مصرف نمود. و از ترکیب شدن آن با مواد آلی جلوگیری نمود زیرا مواد آلی هم باعث کاهش اثربخشی آب ژاول می گردند.

همچنین به هیچ وجه نباید این ماده را با سایر ترکیبات شوینده مخلوط نماییم. زیرا این کار نه تنها باعث افزایش میزان اثربخشی آن نمی شود. بلکه باعث آزاد شدن گاز کلر و ایجاد ترکیبات سمی می شود. که برای انسان بسیار خطرناک و کشنده می باشند.

منبع:https://fa.wikipedia.org

خرید اسید نیتریک در کالن 20 لیتری
خرید اسید نیتریک در کالن 20 لیتری
خرید اسید نیتریک در کالن 20 لیتری
خرید اسید نیتریک در کالن 20 لیتری
خرید اسید نیتریک در کالن 20 لیتری
آب اکسیژنه ایرانی
خرید بوراکسخرید بوراکس
خرید اسید نیتریک در کالن 20 لیتری